• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA:
    MAR_TINA: dnes prisel balicek :)


    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    MAR_TINA: Dík, už som zásobená na celý rok. Neviem vôbec, kam to všetko posadím. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MART1NKA: dobrasemena.cz
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Existuje nejaký eshop so zaujímavými semenami okrem Permasemínek?
    Chcela by som hrach, mrkvu, ředkvičky. Mrkvu klasickú dlhú, hrach nie ten cukrový, ale obyč, ja na tie jedlé lusky nejak nie som.

    Z Permasemínek som bola nadšená z rokety, tú som si nechala dozrieť a mám dosť na ďalší rok.

    Díky :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: já jim dám tu babyku, taky se mi tu už rok válí, jen jí přesunu víc na slunce. ještě tam mám pár trešní, ty tam taky nechám. Jen se teda trochu bojím tý spousty strakapoudů, datlů a žlun, co tu máme, ale to už sis s tím holt musí poradit, to je příroda...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: a vlastně mám v zahradě už dva tři roky odložený kmen pokácené jabloně. tak ledabyle našikmo opřený. třeba se v něm něco ubytuje.
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: u nas ji nejvic lakaji ty ostrozky vychodni, tech tam mam plnou "louku", chci tam ale postupne dosazet trapatky, takze jsem rad, ze ma rada i ty. pry jsou dost vybiravy, libi se mi tenhle clanek o nich (zminuje tam i ty salveje, jak pises)
    Jak přilákat na zahradu drvodělky - Natura Opava
    http://www.natura-opava.org/opavsko/zpravy/jak-prilakat-na-zahradu-drvodelky.html
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: taky jsme je přilákali na třapanatky a ještě okrasné šalvěje.
    KASTA
    KASTA --- ---
    dnes jsem skenoval zapomenutý film z léta a koukám, že drahá polovička vyfotila drvodělku! mně se to nevedlo, vždycky decentně poodlétla. moc se nám líbí, už k nám lítají pravidelně, na jaro jim nachystám nějaký starší kmeny listnáčů na víc prosluněný místo, třeba tam i zahnízdí (snad jim babyka bude vyhovovat :))

    XL1
    XL1 --- ---
    pěstuje tu někdo nebo ví o červenojádrém ořešáku ?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Ježíšek priniesol túto knihu a síce je zasadená do severovýchodnej USA, je fakt skvelá, obsažná, vedecky ozdrojovaná. Žiadne ezoterické kecy (nič proti ak to niekomu neva, mne ano). Akurát to chce vedieť veľmi dobre po anglicky, nie je to čo sa týka zásoby ľahké čítanie. Preložená nie je.

    XL1
    XL1 --- ---
    Adéla kvete i v prosinci !

    XL1
    XL1 --- ---
    sháním tak 10 pořádných sazenic Šalvěje a Levadule, nemá někdo na výměnu anebo ví kde koupit za normální cenu? když tak prosím do pošty
    KASTA
    KASTA --- ---
    PETUL_KA: aha, na svym webu Marek prave pise, ze jsou vetsi. no, pristi rok na to stejne nedojde, soustredime se na to klasicky cerveny. Jeste mame jedno drobnoplody cerveny, chutove asi nejlepsi, co jsem ochutnal, to je z webu dobrasemena.cz. Ale neni tak silne odolny vuci plisni - to klasicky cerveny je snad uplne rezistentni.
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: pridavali jsme tam jeste vodu z jogurtu, aby se rychle nastartovalo mlecny kvaseni, u tech podzimnich rajcat pry je to lepsi, protoze uz muzou byt trochu napadeny plisnema ap, tak aby misto kvaseni neplesnively. Jsou kysely, ze zacatku (po 14 dnech) mely jeste takovej trpkej dojezd, to se pak ztratilo
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    KASTA: urcite drobnejsi nez jiny cerveny, co vyrostly mne. z myho mixu mi kamaradka posilala, ze ji vyrostly fakt pidi rajcatka, to taky mohl byt koralik. jestli mas ucet na fb, muzes se jeste poptat ve skupine permaseminka-prakticke zkusenosti. ale neodrazuju, mensi velikost neznamena horsi chut :)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: jakej recept jsi zkoušel? Já je dal jen do slaného nálevu a přišly mi teda hodně trpký
    KASTA
    KASTA --- ---
    p.s. my jsme posledni nezraly divoky rajcata nechali zkvasit podle receptu na zkvaseno.cz, byla jich asi litrova plna sklenice a ted je postupne ujidame :) dobrej zpusob jak zpracovat nezraly
    KASTA
    KASTA --- ---
    PETUL_KA: prisel ti drobnejsi nez jiny divoky rajcata? zluty jsme zkouseli dve odrudy a nepresvedcily nas chutove, i kdyz jsou opravdu ranejsi
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    KASTA: koralik meli rodice a prisel mi hodne drobnej, ale meli to v ne uplne idealnich podminkach (polostin v pytli). ja mela letos mix, takze mam ted mix seminek, co jsem rozdelila jen na cervene a zlute. zluty doporucuji zkusit, dozravaji driv nez cerveny.
    XL1
    XL1 --- ---
    pěstuje někdo ořešák červennojádrý? koupím ořechy pls do zpráv.dík
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    VEVER: Vyslovene perma nemám, mám len toto a je to dosť basic. Nič som sa nenaučila, nebrať. :)
    Napíš maila p. Svobodovi, že je zima a je čas začať písať knihu :)).

    Kniha Zahrada * Přírodní * Okrasná * Užitková - Ilona Prath-Krejčová | knizniklub.cz
    https://www.knizniklub.cz/knihy/440757-zahrada-prirodni-okrasna-uzitkova.html

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam