• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Máte někdo nápad, kde sehnat semínka libochovického chřestu? semo, gengel, permaseminka nic.. V horším případě i tip na jaro, kde koupit sazenice
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    YEMANJA: Mučenky som tento rok zabila 2, asi na to musím vyzrieť. Na FB je mučenková skupina, kde sa dá ľahko dostať k sadeničkám.
    Semienkovo som na tom podobne.

    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    KASTA: chápu, taky jsem léta bydlela v blbě orientovaných bytech nebo rovnou kobce a něco předpěstovat pro mě bylo scifi.. ale stejně jsem v dlouhodobé péči pokojovek dost marná, takže sazím, že mučenka časem uschne nebo odehnije, ale ty plody mě dost lákají - domácí marakujový mlíčko na dobrý spaní..mmm..přinejhorsim mám ještě meduňku, žejo..
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    ANNONKA: loni jsme byli do půlky února pryč - vysela jsem19.2. a nemůžu si stěžovat, ale o víkendu asi už pude :)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    YEMANJA: celer už by měl být vysetý
    KASTA
    KASTA --- ---
    YEMANJA: jo, to je to zimní čekání na jaro :) já to měl letos skromný, jsem bez práce, tak radši moc nerozhazuju. ale mám spoustu semínek z loňska + vlastní sběr, tak jsem koupil jen něco na doplnění a na zkoušku něčeho novýho (letos to bude mochyně ojíněná).

    S tou mučenkou tě chápu, mě úplně fascinujou. pokaždý když si nějakou mačkám do jogurtu, říkám si že bych měl pár semínek zasadit:) ale nejde to, není kde je v bytě pěstovat, takže jenom ty venkovní..
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    KASTA: hm,jako každé předjaří jsem taky manicky ponakupovala semena, ale letos se to nějak totálně vymklo... například ta tropická mučenka je úplně mimo moji ligu :-D



    XL1
    XL1 --- ---
    Zkouším roubovat ořešáky...měl by tu někdo nějakej ořešák s EXTRA velkýma plodama anebo jinak pozoruhodný a dal/vyměnil by teď v lednu rouby ????
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: ja bych ty zakony stejnak udelal uplne jiny. Jen kdyby me vsichni poslouchali
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: https://www.zahradkari.cz/czs/index.php?str=132

    "je-li tento majetek pro stát trvale nepotřebný. " pak ano :-D Teď to definuj, no

    Nejsem si jist o jakou změnu se jedná. Pozemky které obec nepotřebuje, obce takto pronajímají spolkům už teď

    Například ta louka nad stavbou v Berouně. Tu máme jako spolek Berounská zeleň přesně takto pronajat na 10let i bez toho.
    XL1
    XL1 --- ---
    MULTICAT: dík, ještě sem chtěl poznamenat že to musí být fíkovník který je olistěný, tekže jen klasická květinářství teď, měli he ve Světozoru třeba ale ted nemají ..potřebuju jakoukoli odrůdu ptotože to potřebuju jen jako podnož an přeroubování, tudíž klidně i nevzhledný kus
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Poslanci schválili zahrádkářský zákon, který chtěl Babiš v září řešit místo covidu - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...rce=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    Vite o tom nekdo neco blizsiho? Znamena to teda ze staci zalozit zahradkarskej svaz a kdyz pak pujdu na obec tak mi pujcej nakou pudu?
    XL1
    XL1 --- ---
    Kde se teď dá v Praze sehnat v zahradnictví malý fíkovník ????
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: tak to ti docela závidím, náš jasan zaplavuje semenáčkama celou zahradu
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Záleží co se sešlo, některé javory jsou jednodomé a jasany také, pokud jsou jasany dvoudomé a nemají v blízkosti opylovače....kdežto javory na "mega party" asi budou míchané nebo jednodomé :-)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    VEVER: Tyjo, my máme na pozemku 3 obrovské jasany. Fakt veľké. A semenáčov 0. Za to javory z násypu z druhej strany cesty tam majú mega party.
    VEVER
    VEVER --- ---
    Jasany rostou taky rychle...ale poměrně nadšeně se i množí.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KASTA: miluju tyhle balíčky rozplývající se smajlík...... ještě čekám jeden a už budu mít všechno, teda doufám :-), krabice od kozaček je snad dost velký zásobník....a když je plný :-))))))), ale mám tam i svoje sebrané hlavně kytky.
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA:
    MAR_TINA: dnes prisel balicek :)


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam