• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: tak to ti docela závidím, náš jasan zaplavuje semenáčkama celou zahradu
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    VEVER: Tyjo, my máme na pozemku 3 obrovské jasany. Fakt veľké. A semenáčov 0. Za to javory z násypu z druhej strany cesty tam majú mega party.
    VEVER
    VEVER --- ---
    Jasany rostou taky rychle...ale poměrně nadšeně se i množí.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KASTA: miluju tyhle balíčky rozplývající se smajlík...... ještě čekám jeden a už budu mít všechno, teda doufám :-), krabice od kozaček je snad dost velký zásobník....a když je plný :-))))))), ale mám tam i svoje sebrané hlavně kytky.
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA:
    MAR_TINA: dnes prisel balicek :)


    KASTA
    KASTA --- ---
    ANNONKA: taky bych zkusil tu břízu, slyšel jsem, že dřevo z těch topolů je prý mizerný a že se prakticky jen štěpkuje a pak lisuje.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Sad je ovoce plný. Všelikého. I keřů. I šípky tam máme i černý bez, je to opravdu VELIKÁ plocha. Teď jsem chtěla zkusit něco do kamen. Protože pokud by to bylo dobré, aspoň na zátop by nebylo potřeba shánět jinde.
    ALE jak tak čtu a přemítám, aniž byste to věděli nasadili jste mi brouka. Do hlavy :-)) Bříza roste dost rychle na to, abych to zkusila........a ta je na dosah......
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    LINKOS: Ja mám okolo sadu vysádzaný viacmenej jedlý “živý plot”, ale to nie sú stromy, takže to je nyxia rada :))
    Muchovník, arónie, dřín, hlošina, rakytník, josta, komule, treláž z ostružin, maliny. Hovorila som si, že keď to nezjeme my, tak aspoň vtáci.
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANNONKA: jezdime prilezitostne kolem nekolika "plantazi" techhle topolu uz pres dvacet let a za tu dobu moc nepovyrostly, i kdyz je fakt, ze na rakovnicku prsi asi uplne nejmin u nas...

    LINKOS: bych tam dosadil nejaky dalsi ovocny stromy, kdyz je to sad, ne? jinak se jeste davaji kere co zlepsujou pudu, jenze ty by pri mechanickym sekani asi trpely (ja treba ted budu sazet do sadu hlosiny)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANNONKA: aha, já jsem to nezkoumal, když to je eshop, jinak mi to dalo asi pět minut práce, můžeš to zkusit třeba taky.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    LINKOS: Plzeň ..... 400 km ... :-( osobní odběr (což má logiku) ......
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    LINKOS: Břízky? Tie mi na sadbu na holú lúku dávajú zmysel.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    A když jsme u toho, co za stromy se dá doporučit do louky? Máme sad, ale je takový poloprazdny a chtěl bych tam dát i nějaké stromy, ale seká se to mechanicky, tak by to nemělo být nic moc širokého. Představuji si řadu stromů v jedné linii
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANNONKA: osobně bych šel do zakorenenych sazenic při tomto množství, našel jsem třeba http://eshop.rychlerostoucitopol.cz/korenace-japonskych-topolu/
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    LINKOS: přesně!
    a proto bych chtěla jen velmi omezený počet na pokus :-)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANNONKA: tj, mám obavu, že to není tak rychlí jak se prodejci tváří, resp, jsou to takové proutky. Ono je potřeba aby ten strom ještě k tomu, že roste do výšky, tvořil kořenový systém a to jej dost zdržuje. Když se pokaci strom co už jej má vybudovaný, tak obrazí podstatně rychleji. Tak nějak bych řekl, že to je limit u všech stromů
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Lide pěstitelský, neměl by někdo z vás 3-5 proutků/řízků japonského topolu? Té rychlerostoucí potvory, co jej prodávají ve velkých počtech a nebo člověku rovnou i založí plantáž na klíč.... já bych to chtěla jenom zkusit v koutečku že by to dalo rychle stín a tím pádem nechci 50 a více kusů...... do bublinkovky nebo tak nějak, JASNĚ ŽE ZAPLATÍM
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    MAR_TINA: Dík, už som zásobená na celý rok. Neviem vôbec, kam to všetko posadím. :)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    https://osivokeramika.cz/ osobní zkušenost ještě z doby, kdy neměli eshop, chodím tam už skoro 35 roků, letos jsem "nakupovala" telefonem a mejlem :-)))))))) a nechala si vyzvednout kolemjedoucím :-))))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MART1NKA: a běžné věci kupujeme normálně semo. Mají všude, klíčí, cena slušná.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MART1NKA: dobrasemena.cz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam