• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    TBC
    TBC --- ---
    XL1: to zfoukneš ... nějakej roub se určitě chytí...
    Jarní roubování jabloní a dalších ovocných dřevin – Abecedazahrady.cz
    https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jarni-roubovani-jabloni-a-dalsich-ovocnych-drevin
    CUKI
    CUKI --- ---
    MART1NKA:
    To je tím jak mrzne. Nejsou větší jen to na tom zmrzlém dobře drží.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Do sadu chodíme jenom když je tam práce a to není tak často, máme pozemek v kopci, tak jsem dole na zahradě, tam je co dělat denně. Ale byli jsme měřit kolik plotu ještě musíme koupit a tak jsme šli až úúúúplně nahoru na konec latifundií :-)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    ANNONKA: V lete tam krtince neboli žiadne. Ale to sme tam chodili. Teraz tam nikto nechodí.
    XL1
    XL1 --- ---
    umí tu někdo pražskej roubovat jabloň ?
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Ano krtci letos v zimě jedou divoce i u nás, máme víc krtinců než v létě a jsou větší, jsme na kopci, nehrozí jim zatopení nor velkou vodou. A řádí v sadě, na zahradě to není tak dramatické.......
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Dnes sme boli pozrieť zahradu po dvoch mesiacoch a prekvapil ma počet a výška krtincov. Jeden bol vysoký do polovice kmínku jednoročnej švestky. Čo to tam preboha máme za zmutovaných krtkov a čo s nimi?
    Zatiaľ mi je to jedno, pretože tam okrem pár stromkov nič nie je a trávnik tam neplánujem nikdy, ale trochu ma to vyplašilo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HOUBA: Hmm ok zkusím něco a další třeba až za rok
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANNONKA: kdyz jsem jednou v dubnu rozkrojil posledni skladovany hokkaido, seminka uvnitr uz byly taky vykliceny
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    … de juntar lentejas con una piña - Contras y pros
    https://contrasypros.com/...MGFKTzVUanY3OUcmcD0wJm49QUwzbWFkZUJDaldLejJURjdOWGpndyZ0PUFBQUFBR0FVTHVz
    něco umí vyklíčit rovnou v šišce
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    CUKI: Tomáš Procházka. ale je tu kratší dobu než já, takže jsi ho zažít nemohl. Momentálně je má normálně venku v květináči.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HOUBA: A popsal by postup? Jaký kolega to je? Můžu ho znát, nebo tam není tak dlouho? :-)
    Mám asi 10 šišek. Něco bych zkusil. Klidně i něco směním ať je větší různorodost. Já je mám s Khenifry. Zbírané cca minulý únor.

    HOUBA
    HOUBA --- ---
    CUKI: Je kousek od libanonského, takovej menší https://mapy.cz/s/mecekukelo


    Hele kolega to ze semen také zkoušel, ale zatím bez úspěchu. Momentálně stratifikuje další várku a uvidíme ja jaře.
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    KASTA: tyjo, tak to by mě nenapadlo, že může být i nějaký mrazuvzdorný kultivar, časem to asi taky přijde na řadu, zkusim teď tu pokojovou, když už mám ty semínka.

    Náhodou někdo nepěstuje bambus a/nebo perlové cibulky a mohl by nějaké pozbýt = vyměnit / prodat ..?
    CUKI
    CUKI --- ---
    HOUBA: No spíš jak na semínka. Měli by projít mrazem je do docela složitý, zatim jsem nebyl úspěšný :-(
    Teď si nejsem jistej, ale není tam jen Libanonskej? Kde by měl být?
    Budu vděčnej za jakejkoliv postup. trochu jsem na to zapomněl. Navíc šišky jsou stále v celku... Ale rád bych se pokusil je nějak namnožit.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    CUKI: Nevím na jaké zkušenosti konkrétně se ptáš, ale máme ho v zahradě.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: tak super,)
    Jinak lichořeřišnice mi připadá, že se množí geometrickou řadou
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: sry, Cedr atlaský
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: jedine ze neni cedr jako cedr.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam