• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Máme roční kocourky, všechno ovoce je v pořádku. Kupodivu ani sršeň se ještě neukázal, vos minimum, zírám, takový rok ještě nebyl. Ani na aronii nejdou, ta bývá ozobaná rychle i přes sítě......
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    DEIKSAC: Naši používajú na vinici siete, inštalovali ich min. týždeň, špačci sú premnožení.

    Tento rok je víno cca o 2 týždne oneskorené. Oberačka bude asi až za mesiac. Otec hlásil, že je ešte všetko kyslé.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    BASTOCH: Nam kosi. Nacpou se bezem, priletej na terasu na jeste kysely hrozno a jako bonus vsechno pokadej fiallvejma bobkama.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: mě teda letos víno úplně oddělalo padlí
    KASTA
    KASTA --- ---
    ZUZKAOU: tyjo, tak to jsem netusil, co se da s vinem delat:) ja tohle necham co nejvic dozrat, snad jeste trochu zesladne. jinak psali, ze bude chutnat po boruvkach a docela jo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASTA: ha- ta by byla ideální na pokus co chci zkusit. Hardaliye

    Do nádoby se dávají mačkané hrozny a prosypává se to mletou černou hořčicí a višňovými listy a nechá se to zkvasit a pak se slije ta šťáva. (Kvašené výlisky se pak dají smíchat s tuřínem a solí a dokvasí se ten tuřín)

    Hardaliye'yi Atatürk de severmiş...
    https://www.youtube.com/watch?v=rMCP1XUNh0c


    Brovada (Italian Wine-Soaked Turnip Sauerkraut) Recipe | LIVESTRONG.COM
    https://www.livestrong.com/recipes/brovada-italian-wine-soaked-turnip-sauerkraut/
    KASTA
    KASTA --- ---
    pestujeme takovou tu divokou bezudrzbovou revu, nejakej krizenec amursky, americky (labrusca) apod. no, zatim chutove uplne nepresvedcila, ale mame ji druhy rok a letos je kysely vsechno, tak zatim nechci kritizovat. chtel bych ji namnozit, porad jsem nevedel, jestli seminka nebo zimni rizky, ale dnes jsem ji prostrihaval a jeji vitalita me tak presvedcila, ze jdu pichnout par zelenych vetvicek do zeme a uvidim. takovy (ne)vinarsky experiment.

    VEVERKA
    VEVERKA --- ---
    Pan Šmolík
    VEVERKA
    VEVERKA --- ---
    Aqualoco: ten od Plzně bude v Radošicích, je to sekáč:)
    XL1
    XL1 --- ---
    PRAHA
    FAITH
    FAITH --- ---
    XL1: Ak je to Brno, tak u nas za domom pri parkovisku rastu, mozes si ich prist vyrypnut.
    XL1
    XL1 --- ---
    má někdo topinambury ? nutne potrebuju tak 10 menších kousků..když tak pls do pošty dekujuuuuuuu
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    ahoj přátelé!
    rád bych si konečně pořídil novou kosu. Vím o někom kdesi od Plzně (byl v ČT), ale taky někde od Jilemnice, což bych měl blíž.. nevzpomněl byste někdo, kde by to mohlo bejt? Díky!
    XAJA
    XAJA --- ---
    ANNONKA: Бада́н, Бергения

    (na toto pouzivam wiki najdem, co chcem prelizit a prepnem do prislusneho jazyka:)
    KASTA
    KASTA --- ---
    IKA: super, jeste tu mam par sazenicek, co uz se mi nevesly do zahonku, vezmu ti je klidne hned jak pojedu do Prahy, nejak v srpnu (bydlis v Praze?). Bergenii pak az na podzim. Taky je mame za domem, ale nemuzu je tam uplne vyplenit, tak budu rad, kdyz budou z vicero zdroju :)
    IKA
    IKA --- ---
    KASTA: O sideritis mám záujem, a bergenie nám pravdepodobne rastú za bytovkou. Niečo vymyslíme.:)
    KASTA
    KASTA --- ---
    po 14i dnech na zahrade uzasna dzungle, takhle by melo prset porad. vsechno roste, zahony expandujou do okolniho prostoru, divoky rajcata zarustaji vsechno kolem :) letosni ostrozkova kvetinova louka, v zime jsem rozsiroval cesticku, ale stejne tam zase nejde projit. nekde jsou tam schovany mucenky a fikovnik, jdu je hledat :)

    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: zustanu radsi u anglictiny, z tech translatoru stejne lezou nesmysly, navic ona je to lecivka i v Tibetu, Nepalu a Indii, uz jsem toho nasel celkem dost
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    MAR_TINA: to je bezva nápad, jenže ....přeložilo mi to jako баджения a na tento výraz nemůžu najít nic :-((
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: zkus spíš hledat v ruštině. Google translator máš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam