• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    OGMIOS: Keby som ja nepokosila dalsich niekolko veci (chudak kalina rip), tak mozno. Hlosiny su odolne a obe prezili. A ex tiez este nejaku dobu po incidente :).
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MART1NKA: aneb jak se stat ex...staci chvilka nepozornosti
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: mne to nakonec vychazi, ze jsou minimalne castecne samosprasne, ale mit jich vic je urcite lepsi. vedle mam pozdejsi hl.okolicnatou Amoroso, v kvetu se potkaly jen castecne a ta nevypada moc obalena (ale je taky mlada, tak jeste uvidim)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: Kupila som im kamosa z ineho obchodu aby som zvysila sancu opelenia ale ten este nekvitol.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: To by som už 3 roky mala, keby ich ex omylom nevzal kosou skoro u koreňa. Davam im sancu buduci rok.
    KASTA
    KASTA --- ---
    KASTA: p.s. a taky pry casto premrznou v kvetu a pak jsou bez plodu
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: mne zacaly plodit tak po trech letech, tahle letos poprve (vloni mela nejake mikropludky, ale pak vsechny poshazovala)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: Tesim sa az mi zacne plodit ta moja :) uz su skoro tak vysoke ako ja (takze male) a zatial nic.
    KASTA
    KASTA --- ---
    VEVER: jo, to je otazka :) urcite je to nejaka hlosina. byla koupena jako hlosina mnohokveta. podle vzhledu kere, kvetu, plodu jsem ji urcil spis jako hlosinu okolicnatou. no a zraje v obdobi asi tak uprostred tech dvou, takze nejspis nejaky jejich hybrid. kazdopadne plody uz jsou sladoucky, ptaci je zatim kupodivu nechavaji byt a hezky mi prodluzuje hlosinovou sezonu. hlosiny mam fakt rad :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    KASTA: co to je?
    KASTA
    KASTA --- ---
    aktualne na zahrade

    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    KLATIC: dik!
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    SHILENEC: jakmile se ochladi a bude mokro ruzickove kapusty budou v pohode bez msic
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    XL1: To sa ti kvoli 200 korunám oplatí s niekým dohadovať? :)
    Ako pokojovky rada množím a rozdávam (keby niekto chcel…), ale zimolez by ma asi množiť nenapadlo.
    XL1
    XL1 --- ---
    nemá tu někdo i zakořenělou minisazenici KAmčatské borůvky ? PRAHA ? do pošty pls. díky.
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    ahoj, muzu poprosit o rychlou radu - loni nam kaderavek napadly msice ve velkem, tak letos zkousim na zimu ruzickovou kapusti a zatim rostliny zakryvam bilou plachtou (mam to ve vyvysenem zahonu, takze se to prozatim drzi). Bude potreba to zakryvat po celou dobu rustu/kvetu nebo se uz v nejake fazi rostlina vuci msicim dokaze branit sama? Pokud ne, doporucili byste nejaky postrik ci jiny trik (alternativne budu proste drzet pod bilou plachtou celou zimu). diky moc!
    TBC
    TBC --- ---
    OGMIOS: pošli fotky
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ahoj neni tu nekdo kdo hovi roubovani jabloni? potreboval bych pokacet jednu jablunku na zahrade, ale nechtel bych prijit o jeji jabka. pripadne nekdo kdo by dokazal identifikovat druh? Praha Kyje.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    JESTEDMAN: lidé jsou divní, našla jsem letos osm divizniček co pokvetou příští rok. Tři jsou "na správných místech" a ostatní se pokusím na podzim přenést na vhodnější (pro můj provoz) místa aby měly vzduch a slunko a nekonkurovaly si. Na čaj mi stačí jedna, ale je to překrásná kytka. Stejně volně se mi vysemeňuje měsíček, řepík, kostival, mangold
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    když jsem se nastěhoval, tak soused, jehož žena se už v březnu nemůže dočkat, jak celý trávník poseká (a každý víkend znovu) mi říkal, že s touhle sviní (diviznou) se prala tchýně (která bydlela kdysi v mém domě) několik let a nebyla schopná ji úplně zlikvidovat. Každý rok vyleze jedna nebo dvě a jsou okrasou mé předzahrádky, vždycky si sesbírám pár květů na čaj a máme se spolu krásně. Lidi jsou divní.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam