• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    EADENN
    EADENN --- ---
    XL1: je to jen anecdotal, ale můj děda zahradník nazýval různé odrůdy ovoce takovými zevšeobecňujícími názvy a znám to teda o třešních - byly černé a bílé, černé byly prakticky všechny tmavě červené a tmavší, bílé byly od světlého odstínu červené až po žlutou ty ostatní.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    XL1: Třeba by o ní mohl něco vědět pan Pešek (stareodrudy.org) Neříkám, že ji má, ale mohl by něco vědět.......
    XL1
    XL1 --- ---
    ARMADA: fajn. ale myslim normální stromovou višeň...ne tu mini keřovou, to je nepravá višeň
    XL1
    XL1 --- ---
    Ve staré kuchařské knize jsem narazil na recepty kde se používá BÍLÁ VIŠEŇ ...má jí tu někdo resp info o ní ?
    KASTA
    KASTA --- ---
    VEVER: znam z jinych diskusi par lidi, co je pestujou a pry pri vyberu dobre lokality jsou bezproblemove a i dozravaji. Ja to zkusil jednou, koupil jsem semena (neloupane orechy urcene k zasazeni) v Turecku, ale postupne mi vsechny zasly (i kdyz prvni zimu prezily). Ale udelal jsem par chyb o kterych ted vim. Pak uz jsem neopakoval, to je vzdycky nejvetsi boj urcit si, co proste pestovat nebudu/nemuzu/nestoji to u me za namahu. Jinak bych mel vsechno :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    Pěstujete někdo pistácie? Teď jsem se dočetla, že je to mrazuvzdorné, ale zjevně se dají koupit buď semenáčky, nebo starší stromky s určeným pohlavím, ale asi za tisícovku...což když uvážím svou pěstitelskou úspěšnost už je docela hodně. Tak mě tak jako zajímá jestli je to aspoň perspektivní rostlina :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Vyměnim zakořeněné i čerstvé rizky fíkovníku-různé druhy -sháním hlavně žlutoplodé odrůdfy

    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    XL1: mám, dám
    ARMADA
    ARMADA --- ---
    budu (nejspíš) objednávat semínka divokých rajčat, tak mě napadlo, jestli se nedá víc pražáků dohromady na nějakou větší objednávku
    předání někde u piva s případnou výměnou zkušeností a tipů ;)

    (aneb jak spojit příjemné s užitečným a socializovat se)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    XL1: fotku oříšků nemám, ale tady u mojí kanceláře, v podstatě na ulici je klon, který plodí velké plné chutné ořechy a poměrně brzo, chodí si na ně lidi z okolí. můžu ti dát adresu a bod, kde keř je.
    XL1
    XL1 --- ---
    Letos chci konečně přeroubovat Lísku, nemáte někdo klon nějakými VELIKÝMI oříšky pls ?
    KASTA
    KASTA --- ---
    POMYJAN: hned prvni rok mela asi 4 plody (stromek tak 60cm v 5i litrovym kvetinaci), letos ji mam druhou sezonu a mela uz 11 plodu.
    KASTA
    KASTA --- ---
    mensi stromek mispule jsem pred mesicem radeji sklidil a nechal plody dojit samovolne doma v teple, pry se to tak dela. dlouho se nic nedelo, az ted pred par dny zacaly hnednout, prvni uz jsem snedl a byl skvely. tohle je pozdni sladka odruda, chutove skoro jako fiky, nebo datle s jedinecnym mispulovym aroma. za me jedno z nej ovoce na zahrade. pristi rok necekam az zmeknou na strome a sklizim driv!

    KASTA
    KASTA --- ---
    POMYJAN: u me takovy kompromis, zcasti pestuju to co nic nezere (cerny rybiz, bylinky), neco je potreba trochu chranit, neco mi stoji zato chranit vic (treba zaclonou). s nejakyma ztratama se pocita, ale u nekterych bobulovin bez ochrany to ptaci oberou uplne vsechno. treba boruvky nebo kamcatky jsem na divoky zahrade uplne vzdal, to proste neslo
    KASTA
    KASTA --- ---
    LUSINDA: ptaci mi je vloni rozklovavali, ale to bylo postupny. ted podeziram nejvic veverku, ale mohla to byt i sojka, strakapoud.... pristi rok je sklidim driv!
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KASTA: prej to žerou i ptáci :-)
    PETD
    PETD --- ---
    ARMADA: Mám dobrou zkušenost se spojenýma květináčema, když to připojíš ještě na vodu samospádem, tak to fungovalo spolehlivě celé léto pro několik rostlinek chilli.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: tak ta se dá pěstovat taky, i když jiným způsobem,)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    JESTEDMAN: ok, asi se mi nějak zadařilo .. sazel jsem jeho hlivu na dva topolový špalíky vloni a letos už mi plodí podruhé (začátek léta, a teď asi dva týdny zpět)
    Jsou to zatím menší trsy, ale další roky věřím, až to proroste celý, tak budou klasické velke trsy.
    Jeden špalek mi úplně ozrali slimáci během dvou večeru.
    Stejně jsem to teda zkoušel i s topolovkou a ta se zatím vůbec nechytla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam