• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ARMADA
    ARMADA --- ---
    Ahoj, máte s ní někdo zkušenost?

    KASTA
    KASTA --- ---
    VEVER: to netusim, ale taky je problem, ze kdyz je volne, celkem ji ozobavaji ptaci a ted uz toho tam moc nebude. ja na ni mam jeste par bobulek, ale jen tam, kde je to zakryte zaclonou (bohuzel ne v Praze)

    jinak souhlas, nejlepsi videt a ochutnat. ja kdysi koupil podle popisu Amoroso a jeste mam nejaky neodrudovy a ty plody velikosti mensiho rybizu mi prisly ze jsou normalni. a ted jsem videl u kamarada zlutou Fortunellu, ktera ma plody snad dvakrat tak velky (asi jako hrach), takze budu menit. navic ta Fortunella je vylozene sladoucka a jak je zluta, ptaci ji pry tolik nechteji. Amoroso ma zase takovou vyraznejsi chut, ale taky hodne sladky s lehkou trpkosti.
    VEVER
    VEVER --- ---
    Nevíte někdo jestli někde v Praze roste volně hlosina okoličnatá? Jakože někde v parku třeba? Jsem si říkala, že by bylo fajn to ochutnat, než to začnu někde shánět a sázet :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    aktualne v zahrade: drin japonsky. na plody porad jeste cekam, ale podzimni zabarveni mu jde

    FAKOLY
    FAKOLY --- ---
    Ahoj, nabízím za odvoz od Benešova sadu supr kvalitních oken - velkých i s rámy a jdny dveř k tomu jako komplet. Oken asi 6KS. Rozměry neznám nezjistim :o) Je to na skleník škoda, ale chci se jich zbavit.
    KASTA
    KASTA --- ---
    dalsi experimentalni drevina do moji prirodni zahrady: hloh mekky. podzimni zabarveni mu slusi, zitra ho vysadim do divociny :)

    XL1
    XL1 --- ---
    má někdo topinambury -klasika nebo i čevnené-nutně potřebuju tento tyden , pls když tak do pošty děkujuuuuuuuu
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    OGMIOS: Keby som ja nepokosila dalsich niekolko veci (chudak kalina rip), tak mozno. Hlosiny su odolne a obe prezili. A ex tiez este nejaku dobu po incidente :).
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MART1NKA: aneb jak se stat ex...staci chvilka nepozornosti
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: mne to nakonec vychazi, ze jsou minimalne castecne samosprasne, ale mit jich vic je urcite lepsi. vedle mam pozdejsi hl.okolicnatou Amoroso, v kvetu se potkaly jen castecne a ta nevypada moc obalena (ale je taky mlada, tak jeste uvidim)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: Kupila som im kamosa z ineho obchodu aby som zvysila sancu opelenia ale ten este nekvitol.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: To by som už 3 roky mala, keby ich ex omylom nevzal kosou skoro u koreňa. Davam im sancu buduci rok.
    KASTA
    KASTA --- ---
    KASTA: p.s. a taky pry casto premrznou v kvetu a pak jsou bez plodu
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: mne zacaly plodit tak po trech letech, tahle letos poprve (vloni mela nejake mikropludky, ale pak vsechny poshazovala)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: Tesim sa az mi zacne plodit ta moja :) uz su skoro tak vysoke ako ja (takze male) a zatial nic.
    KASTA
    KASTA --- ---
    VEVER: jo, to je otazka :) urcite je to nejaka hlosina. byla koupena jako hlosina mnohokveta. podle vzhledu kere, kvetu, plodu jsem ji urcil spis jako hlosinu okolicnatou. no a zraje v obdobi asi tak uprostred tech dvou, takze nejspis nejaky jejich hybrid. kazdopadne plody uz jsou sladoucky, ptaci je zatim kupodivu nechavaji byt a hezky mi prodluzuje hlosinovou sezonu. hlosiny mam fakt rad :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    KASTA: co to je?
    KASTA
    KASTA --- ---
    aktualne na zahrade

    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    KLATIC: dik!
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    SHILENEC: jakmile se ochladi a bude mokro ruzickove kapusty budou v pohode bez msic
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam