• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    TARGI
    TARGI --- ---
    VASUCEK: ja se saunuju cca v nejakych 110 je to pohyblive od 105 do 115...
    A prijde mi to jako sauna, opravdu pri nejakych 90 -95 je tam fakt kosa :))
    Nevim co vic rict....Kdyz mi to spravne sedne vydrzim tam tak 15 min. Kdyz ne max 10min... Nevim co vic napsat...
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    VASUCEK: pres sto se to vyhoupne normalne i v saunach u verejnych bazenu - prinejmensim na teplomeru na zdi :) Ale ty teplotni zony v ankete mne osobne prijdou dost hruby, v 90C si rikam, proc tam jsem a at prestanou lidi courat a vetrat. Pri 100C ve vysi oci a dvoupatrovych lavicich je to pro me akorat.
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    TARGI: My saunujem na 80°C, protože máme hrozně malou saunu a ta teplota bohatě stačí. Při vyšších teplotách je tam už nedýchatelno a je to nepříjemné. Je to způsobeno konstrukcí a nedostatečnou ventilací a cyrkulací vzduchu. Při stavbě jsme někde vyčetli minimální otvor pro průchod vzduchu vzhledem k objemu sauny. Vyřešili jsme to malým větracím otvorem ve dveřích a mezerou pod dveřma. Jak už jsem, ale psal, časem bych větší teplotu chtěl zkusit :) imho si na to po pravidelném tréninku jde zvyknout.

    Zajímalo by mě jaké je to při teplotě 100°- 120°C, ten kdo tak hlasoval, nechť se ozve a poreferuje. Dík ;)
    TARGI
    TARGI --- ---
    do tak 90C to neni sauna, ale ohrivarna, pokud je sucha sauna :))
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    nejlepsi na schlazeni je tekouci reka.
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---

    ANKETA

    TARGI
    TARGI --- ---
    nejlepe sauny s bazenkem venku .)
    Sakra ja uz v saune nebyla skoro mesic, ne to kecam, ale dobre tri tydny....Uz od pulky prosince marodim....Ja chci do saunyyyy. :(((
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    Hůů tak jsem si zas dal dneska :) a po blaženém pocitu, který mám doteď nesouhlasím s tvrzením, že sauny bez bazénku jsou naprd. Je to slast i tak.
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    sauny bez bazenku jsou podle me naprd. .. hned po nich jsou sauny s bazenkem se spatnou teplotou vody ;))
    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    ZELENYCAJ: presne tak!
    rano jsem dal saunu, vecer vecerni lyzovani a pak byl vecirek. co vic si prat? :))
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    JAMES_DICK: omg. Tip na cil zimniho vyletu do Trutnova! :)
    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    MUFLONEK: chystam se vyzkouset tuto: http://scpalmovka.cz/sauny
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    jinak ze sauny jsem vylezla asi tak před dvěma hodinkami.o)))
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    nevíte prosím o nějaké sauně pro dva? .o)))

    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    SARKUF: jj-tohle byla myslim taky borovice ;)
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    JAMES_DICK: no ja to taky smichal s vodou apak sem tim polil ty kameny...tedka sem to vyhrabal menuje se to SAUNATOP s esenci borovice:)
    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    zazil jsem,ze obsluha sauny primichala nejakej olejicek do vody,kterou se polevaji zhave kameny. hezky to zavoni pri politi a je to prijemny.
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    SARKUF: Párkrát jsem měl v hrníčku postaveném na pícku pár kapek nějakého vonného olejíčku zředěného vodou a nebylo to špatné. Nevím jestli existují nějaké speciální vonné esence, ale taky by mě to zajímalo :)
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    tak nam zpravili cerpadlo a ja uz se tesim jak se zase budu saunit:) jen je skoda ze mame saunu v suterenu takze v zime si toho snehu moc neuzijem...
    teda ta samoobsluzna sauna zni vybordelne...
    ma tady nekdo zkusenosti s olejickama? naky tipy? jednou sem tam neco mrsknul a bylo to dobry pekne mi to protahlo dutiny:)
    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    31. jsem byl v saune v trutnove a bylo to za lidovku-50/hodinu. navic tam byla mistnost spojena s venkem a stalo se tam u snehu :)
    a bazen tam maj za 30/hodinu. jak za bolsevika. v hotelu intercontinental stoji vstup do posilky/bazenu/sauny 800 :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam