• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    YVETT
    YVETT --- ---
    SQUZZA: do Infinitu v Holešovicích... Vyhřívaný podlahy, hlubokej bazének... :)))
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    tak.
    a kam chodis?
    YVETT
    YVETT --- ---
    to jo, asi když tam člověk nechodí denně, tak by jim to zas tak vadit nemělo
    A díky všem za info :)
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    YVETT: no není to dlouhodobý působení podle mě bych jen pak po dala nějakou masku pokud s tím máš problém a nijak výrazně by jim to uškodit nemělo ... prostě jen po pořádně ošetřit a hlavně v zimě vysušit :)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    YVETT: mne taky jen uhlavy
    ale tak jak se po nich valim..
    nic spesl neni, muzes si davat po tom masku slunecni nebo nakou
    YVETT
    YVETT --- ---
    HONZIK_HAPPY: to asi jo, jen ty konečky pak vypadají vysušeně :(
    YVETT
    YVETT --- ---
    SQUZZA: myslela jsem jestli neexistuje něco spešl, co se na ně napatlá při saunování... Chodím do sauny teprve krátce, tak o tom prd vím :)
    Mě se tam ty vlasy nezpotěj (jen u hlavy), protože je mám dlouhý
    HONZIK_HAPPY
    HONZIK_HAPPY --- ---
    YVETT: ale klidně to na ně může mít i blahodárnej vliv když si vemeš to že se při saunování prokrvuje pokožka ... :)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    YVETT: no mne to vykladej.. ja za dve hodiny zrovna do jedny sauny frcim :)
    YVETT
    YVETT --- ---
    JIRAS111: no jo, když ono je to tak příííjemný :)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    YVETT: radsi tam nechod, budes mit afro. podivej se na cernochy co jsou v ty africe furt na slunci.. .-D
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    no tak klasika ne dej si nakou kuru
    mne to vyhovuje protoze jak si je spotim tak mi ten pot na nich zaschne a pak mi drzi
    jojo sem cune ;))))
    YVETT
    YVETT --- ---
    nevíte někdo jestli saunování škodí vlasům? A jak je při tom chránit?
    Myslím že to, jak jsou v sauně rozpálený, jim moc dobře nedělá...
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    XBOBIKX: jojo spina tam neni :) to by mi va. obsluha velmi prijemna.
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    YANA: hledas saunu na P? slusna je kousek od mera nadrazi Hlesovice
    http://www.infinit.cz/service.php?centrum=holesovice&service=3&foto=13
    YANA
    YANA --- ---
    DED: a to je panska vetsi nez ta damska! (vim to proto, ze to pred x lety prohodili) jinak to byla prvni sauna kam jsem zacla chodit (po bazenu), celkove jsem to tam mela rada (uz tam nechodim, mam to daleko), nejlepsi cas na navstevu sauny/bazenu kolem poledne, jsou tam 'jen' duchodci, da se plavat a misto vsaune je taky. maj tam teda jen studeny sprchy, odpocivarna je tam taky(pokud se nepletu, ale nikdy jsem tam nebyla) bar s obcerstvenim je v tom arealu taky, ale venku z prostor bazenu/sauny, zda je moznost nejakyho obcerstveni v te odpocivarne nevim...

    nevite jestli je sauna(jaka) v tom bazenu na vystavisti?
    XBOBIKX
    XBOBIKX --- ---
    Tomash> aha. Ja jsem vzdycky po saune tak mimo, ze jsem rad ze do ty odpocivarny dojdu :)
    Squzza> Strasne stary mi neva, spis by mi vadila spina a neochotny lidi. Takze luxusni v soc. provedeni = stary, ale cisty s prijemnou obsluhou a rozmanitym vyberem ;)
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    Já jsem před nedávnem zažil korejku nebo japonku či co to bylo, která vlezla do sauny v botech, tričku, kraťasech, ipodem na uších a mobilem v ruce. Málem mi vypadly oči z důlků. To jsou ty veřejně přístupné sauny..
    DED
    DED --- ---
    v bazenu na Radlicky je sauna v cene vstupu(80kc all, 70kc students) ..je celkem v pohode akorat v sobotu odpo kdyz sem tam byl tak ze zacatku ok... a po druhy kdyz sem chtel jit z bazenu zase do sauny tak uz smula - nevesel sem se...kdyz se vychyta cas tak verim ze to muze byt ok
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    XBOBIKX: je to luxus v tom, ze tam je to obcerstvo kompetni hned u sauny a velkej vyber. luxusni je ze tam sou stolecky a lehatka a tak.
    ale je to vsechno strasne stary, coz je soc ;)
    TOMASH
    TOMASH --- ---
    XBOBIKX: hned vpravo za dvermi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam