• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    JULISAK
    JULISAK --- ---
    dnes nas velmi "pobavila" slecna, ktera suverene nakracela do sauny v plavkach, pote, co jsme ji slusne pozadali, zda by si plavky nemohla sundat a snazlili jsme se ji vysvetlit, proc plavky do sauny proste ne (slecne neprisla jako dostatecny duvod ani velka znacka pred saunou), nakonec tedy dorazila v prosteradle, ale suverene nakracela v gumovych pantoflich. opet jsem ji slusne poprosila, zda by si je mohla dat ven a fakt bych nikomu neprala tu reakci od ni. pry se takhle saunuje vsude. no to teda potes. obcas fakt nechapu....
    VINNEE
    VINNEE --- ---
    EM303: merci
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    EM303: já to třeba střídám, tak jak mi to vyhovuje, jak potřebuji a chci :) myslím, že vůbec nic nezkazíš, když to budeš dělat tak, jak ti to vyhovuje,...
    EM303
    EM303 --- ---
    VINNEE: lehátka i sezení..lehátek tak 6 a pak kulatej stul se sezením...
    jinak tim že je to v horním patře tak máš přímo od lehátek i od stolu výhled na hrad.))
    VINNEE
    VINNEE --- ---
    EM303: a jsou tam na odpočinek i lehátka nebo jen sedátka?.-) Ja totiz jsem vzdycky tak vyrizena, ze si musim nutne lehnout a aspon deset minut to vydýchávám:-)
    ROMZAJ
    ROMZAJ --- ---
    ...nosem to je na tom medicina.cz :-)
    EM303
    EM303 --- ---
    ROMZAJ: no nose by se dýchat nemělo, já se toho držím. Zaprvé jsem to víckrát četl a taky mi to v začátcích poradil jeden starý kmet v sauně. Právě odkazoval na to že jsou z toho bolesti hlavy...
    SITH
    SITH --- ---
    máte nějaký tip na saunu v praze (nejlépe na levém břehu vltavy), kde se topí dřevem ? už mám té elektriky dost
    ROMZAJ
    ROMZAJ --- ---
    z jednoho nize uvedeneho clanku......V potírně dýchejte jen ústy! Suchý vzduch při dýchání nosem vysušuje sliznici a může způsobit bolesti hlavy

    v druhem clanku zas toto....Dýchejte zásadně nosem.

    CO JE TEDY SPRAVNE??????
    NIK0DAS
    NIK0DAS --- ---
    VINNEE: Sauna Karlín, jednu zastávku tramvají od Florence. Můžu jen doporučit. Nijak velká sauna, bazének, dřevěný lehátka v odpočívárně. 200/2 hodiny, nebo se členskou kartou 170/2 hodiny.
    EM303
    EM303 --- ---
    VINNEE: na Praze 6 asi sauna v horním patře hotelu Diplomat. Cena je sice 300kč ale na neomezenou dobu a máš v ceně i páru a výřivku (plavky sebou:).
    Tam je prazdno skoro vždy. Byl jsme tam v neděli večer a byl jsem tam sám:) případně si zavolat a zjistit si stavy:)
    v sheraton je nejmíň lidí dopoledne a tak do 16h...pak se to kumuluje.
    když si tam zavoláš saunu ti nahřejou i před otvíračkou a to tam jsi pak zpravidla sama.
    třeba já to si zavolám v 11, že přijdu. Ve 12 je nahřáto a do 14h seš tam uplně sama. Po práci je plno asi všude řekl bych.
    VINNEE
    VINNEE --- ---
    ahoj, nedoporučíte mi někdo malou (cca 6 - 8 lidi), cistou saunicku s bazenkem a lehatky na odpocinek, cena do 250czk/2h v Praze?. (6,1,2,7,Karline nebo tak nejak?). Aby to nebylo precpane jako Axa nebo Sheraton..Mam rada saunu na Arbesaku, ale malo kdy je volna..
    WYMA
    WYMA --- ---
    JIRAS111: hele víš co, už mám dost ukřivděnejch duší potulujících se po nyxu, plácajících nesmysly a urážejících koho viděj. takže si trhni.


    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    WYMA: no takze používat google umis, to je fajn.. bohužel s myšlenim už ti to asi krapet vázne vid.. pokud ne, tak mi vysvetli, jakej je rozdil mezi človekem zpocenym a člověkem mokrým...?? z mýho pohledu je to totiž úplně jedno, tedy by to mělo bejt jedno i ostatním...to proč se doporučuje před vstupem do sauny osušit, je pouze z důvodu, že člověk suchý se dřívěji začne potit.. nicméně i to je věc, která by měla bejt ostatním ukradená, protože za čas v sauně strávený si platim sam...navíc zas tak mokrej, aby ze mě teklo jsem nebyl......
    WYMA
    WYMA --- ---
    JIRAS111:
    JIRAS111:
    je to jedno ze základních pravidel sauny. do potírny se prostě chodí osušenej.
    že to děláš 30 let je hezký, ale v tom případě to prostě děláš 30 let blbě. vůbec se nedivím, že ti ty lidi vynadali.

    že tam někdo leze neumytej je věc jiná, a je to taky blbě.

    jinak namátkou ty pravidla:
    http://www.wellnessjablunkov.cz/sauna
    http://fitness.dobris.net/sauna
    http://www.scymca.cz/sluzby/?id=2
    http://www.medicina.cz/verejne/clanek.dss?s_id=5101
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    WYMA: no jasne.. uz jsem se setkal taky s lidma naprosto suchejma, ktery do sauny vlezou ihned po prichodu a na celou potirnu jsou potom cejtit... v lepsim pripade nejakym hroznym parfemem....
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    KOCHANSKA_CH: prosimte chodim do sauny 30 let a nikdy jsem nikde nevidel, ze by bylo v pravidlech sauny, ze se nesmi do potirny mokrej... to je co za nazor ? navic pokud je v rade potiren naprosto bezny liti nejakejch substanci na kamna a nasledneho vzniku pary, tak nevim kde je problem....
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JIRAS111: K pravidlům sauny patří, nelézt do potírny mokrej. Zaplatili si, tak se nediv, že tě zjebou. ;)
    WYMA
    WYMA --- ---
    JIRAS111: co je to taky za zvyk chodit do komory mokrej??
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    PSYCHOPATICK: po pár návštěvách už s kamarády nazýváme tuto saunu pouze slovem "kryptofašistická"... saunař je dost svéráznej idiot se kterým jsme měli všichni hned při první návštěvě nějakej problém nezávisle na sobě... a místní osazenstvo, který tě zjebe hned po příchodu do potírny, že jsi mokrej a díky tomu, že jim kazíš saunu...na pohodě taky nepřidá......
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam