• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    FRENNET: nevim no, možná během přestávek jo, ale v sauně ne... někde jsem to četl, že je prý špatně když se v sauně aktivuje žaludek neboco
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    DJFRACTAL: fakt? nema se pít behem saunovani? hmmm. no s nama chodi jedna ženska a ta si pravidelne k saunovani dava pivko, pije ho venku u bazenku a ostatni tak nejak pijou během prestavek....
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    WYMA: jako párkrát jsem šel do sauny 2X během jednoho dne ale... člověk musí i jíst, chodit do práce, školy a tak... chápeš :) většinou si dám tři čtyři pět sezení během jedné sauna session, odhadem ale jenom tak 5-10ti minutové, lijeme hektolitry vody, déle se to nedá vydržet, zatím největší dosažená teplota 115°C (ale to sem pak hodil radši šipku pod led, abys na mně nemohl smažit řízky), tak vysoká teplota se ale dá dosáhnout asi jenom v přírodní sauně vytápěné dřevem, ty elektrické dají max. 105°C ...pravidelně se mnou potkávám jednoho inda a jednoho kurda, finové chodí tak obden, ale dva postarší finové a jedne mlaďoch tam vlastně taky jsou "pečení - vaření" pořád...

    semtam du do sauny s pivem... teda ale nepiju ho přímo v sauně, mám pocit že tam rychle zteplá... vím že by se během saunování vůbec nemělo přijímat tekutiny, až potom... no ale když je žízeň tak je žízeň... (jinak jestli jsou finové v něčem fakt divní, tak v pití teplého piva)
    WYMA
    WYMA --- ---
    DJFRACTAL: jestli bydlíš ve finsku, tak by ses měl saunovat ne jednou, ale minimálně 3x denně, ne? :)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    dejte někdo, prosím, report na tu saunu na dvorcích. Fakt by mě to zajímalo.
    EM303
    EM303 --- ---
    já se zařek, že budu chodit max 2x týdně. Jedno období jsem chodil třeba 4x týdně a nějak mě to moc šťavilo.
    Několikrát jsem četl , že se sauna doporučuje 1 - 2x týdně, ale nemužu k otmu najít žádný relevantní text.
    myslím, že ty máš ve Finsku taky asi jiné "klima", takže to má trochu jiné efekty než u nás.
    Já bych asi taky chodil každý den mít to doma, třeba jen na jedno kolečko:)
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    DJFRACTAL: Závislost na sauně chápu .) už nějaký ten pátek ji mám taky, ale pravda dávám si ji tak 1x-2x/týdně .)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    KETHAMINA: někdy po sportu samozřejmě, ale nesportuju každý den, bydlím ve finsku a saunu tu mám zadarmo
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    DJFRACTAL: a to tam pracujes? chodis po sportu?
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    DJFRACTAL: já jenom, že už 8 měsíců pravidelně každý den chodím na minimálně hodinku do klasické sauny... opravdu až na pár vyjímek se tam rochním každý den, dá se to považovat za závislost... většinou čtu že sounování je dobré 1X týdně... wtf?
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    někdo tady v sauně každý den?
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    díky všem, jde mi o ten chlad, myslím, že to otužování, je o tom, že je pak člověk na vzduchu, když je přitom videt na oblohu je to fajn i když je oranžová. Ty žluté lázně jsou super, jezdím okolo tramvají. Jestli to je 180/2h, tak to je super, super :)
    EM303
    EM303 --- ---
    DAWYT: hotel step. na střeše je saunový svět a venkovní bazenek, v tomhle počasí i s ledem tušim
    AUSSIE
    AUSSIE --- ---
    DAWYT: Sauna vedle Žlutých lázní ve Dvorcích na P4. Bazének je venku a je možno si vyjít nahý na terasu a tam se třeba válet ve sněhu (pokud zrovna je). Cena myslím 180Kč/2hod.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    a hlavne ze studenyho bazenku? :) ve Stepu to maj taky :)
    ABS
    ABS --- ---
    DAWYT: isauna na Slavii ma venkovni bazenek a jakys takys vyhled na oblohu, mela by byt do 200. Otazkou take je k cemu je v praze vyhled na oranzovou oblohu.
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    prosím poradte, kde je v praze sauna, kde by byl bazének s výhledem na oblohu? Nějak cenově dostupná. 200/h je už moc.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    tak to tam holky okoukněte a já se pak příště přidám :-)
    IF_
    IF_ --- ---
    KETHAMINA: Je to v pohode... jen ta odpocivarna je tam na muj vkus moc mala... loni tam byla chvili akce se Slevomatem a to bylo horsi, ale vždy se to dalo.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    IF_: to se někdo má, ty tam už snad bydliš, ne?

    ad aqua je nějakej natrask nebo volněji? nikdy jsem tam nebyla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam