• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    TARGI: to je mi lito...nemohlo by to mit neco spolecneho s kolisavym tlakem neco problem s vnitrnim uchem?
    TARGI
    TARGI --- ---
    PSYCHOPATICK: hmmm, bledá závist ;-) ja to zkoušela, ale normalne když je teplo a vlezu do sauny, tak je mi pak zle, na zvracení, točí sei hlava a mám zimnice ...
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    TARGI: chodím celoročně ve vedrech možná raději než v zimě...velkou výhodou je to, že se člověk nepotí , lépe se mu dýchá...když je venku čtyřicet, celkově se pak cítím víc nabitá energií, také jsou prázdné sauny což je další výhoda...:)))
    LITROP
    LITROP --- ---
    TARGI: to jde o zvyk ja chodim jiz nekolik let i v lete ve vedrech a je to supr sice snih neni ale voda je ....
    TARGI
    TARGI --- ---
    škoda, ze byla letos tepla zima, šla jsem do sauny snad jen 3x, když je teplo, nedělá mi sauna bohuzel dobre...
    ADITU
    ADITU --- ---
    KALIBAN: jako už větší množství firem/obchodů v Galerii Nové Butovice. Nevím, kdo to vymýšlel, ale za mě nešťaně zvolená poloha nákupáku - schovaný a daleko od metra a víceméně i paneláků....
    DOPPELHERZ
    DOPPELHERZ --- ---
    Už jsem na to koukal. Je to pro mě moooc daleko. Bydlím na Proseku :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    DOPPELHERZ: to zas ne... kazdopadne to jak je tam malo lidi je bude stat zivot brzo... ale do ty doby je to protse nejlepsi...
    DOPPELHERZ
    DOPPELHERZ --- ---
    ADITU: Děkuji, doma mrknu.
    DOPPELHERZ
    DOPPELHERZ --- ---
    KALIBAN: A to je co za saunu a kde? Podle Tvojeho popisu to vypadá jakoby si ho psal sám provozovatel :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    LOOKASH_II: cca od pul sedmy do deviti.
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    KALIBAN: hmm, to zni celkem dobre, rikal sem si ze to tam taky zajdu vyzkouset. V jakou hodinu si tam byl?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Ja byl dneska zase v saunii... musim rict ze neomezenej vstup za 195 v kombinaci s hodne saunama, paradni citronadou za prd, hodne malo lidma a jeste k tomu saunovym ROCKOVYM ritualem... kterej byl ohromna prdel, me fakt nadchul.
    ACKO
    ACKO --- ---
    Tak jsem pozvaná na tohle: http://www.saunafest.cz/ a nemůžu se rozhodnout, jestli mám jet. Čím víc se na to koukám, tím víc jsem nalomená, že teda jo, dost se mi to líbí. Asi to rozhodnutí nechám až na sobotní ráno.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    IF_: potkala jsem tam vždy češku.
    IF_
    IF_ --- ---
    KETHAMINA: Ten cernoch:)?
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    IF_: taky mám moc ráda, ale někdy je recepční na pěst.
    DOPPELHERZ
    DOPPELHERZ --- ---
    KALIBAN: Vždycky jsem si přál mít jemnou voňavou kůži :-)
    PSYKUK
    PSYKUK --- ---
    IF_: ja chodim uz x let s mesicnima a je to ok
    IF_
    IF_ --- ---
    Když jsme u těch "outofprague" záležitostí, tak já zas ráda jezdím sem. Sauna je tam sice malá, ale jinak je ten welness svět krásnej a hrozně útulnej, je tam vířivka, kneipp, solná jeskyně, pára apod., fajn na celkový relax. Jednorázový vstup na dvě hodiny stojí 450, takže je to krapet dražší... Ale v rámci pobytu bomba.

    Wellness centrum | Resort Darovanský dvůr | Plzeň
    http://www.darovanskydvur.cz/wellness-centrum/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam