• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    IF_
    IF_ --- ---
    KETHAMINA: Ten cernoch:)?
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    IF_: taky mám moc ráda, ale někdy je recepční na pěst.
    DOPPELHERZ
    DOPPELHERZ --- ---
    KALIBAN: Vždycky jsem si přál mít jemnou voňavou kůži :-)
    PSYKUK
    PSYKUK --- ---
    IF_: ja chodim uz x let s mesicnima a je to ok
    IF_
    IF_ --- ---
    Když jsme u těch "outofprague" záležitostí, tak já zas ráda jezdím sem. Sauna je tam sice malá, ale jinak je ten welness svět krásnej a hrozně útulnej, je tam vířivka, kneipp, solná jeskyně, pára apod., fajn na celkový relax. Jednorázový vstup na dvě hodiny stojí 450, takže je to krapet dražší... Ale v rámci pobytu bomba.

    Wellness centrum | Resort Darovanský dvůr | Plzeň
    http://www.darovanskydvur.cz/wellness-centrum/
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    EM303: tam jsem byl na vikend a naprosto me nadchla tamni kuchyne.... je to nejaky ROH rekreacni centrum prestaveny na hotel, pokoje naprosto ok... ale to thajsky jidlo je pecka a wellness byl taky ok
    EM303
    EM303 --- ---
    report
    Po delší době sem nahodím report ze saunového světa v městečku Frymburk na břehu Lipna.
    Saunový svět je součástí Wellness Hotelu s "aqua parkem".
    Já šel jen do saunového světa, ale aqua park ani hotel nedoporučuju.
    Saunová svět bych celkem i doporučil, prostředí pěkný a velký. Ztlumení světla, velká lehátka z nějakého jakoby porcelánu, která byla vyhřívaná.
    V prostoru celkově 4 sauny.
    Solná pára (před ní dřevěný kýbl s peelingovou solí)
    Velká finská sauna - teplota i vše v pořádku. Dokonce tam probíhá tuším jednou za hodinu a půl saunový rituál (prospal jsem:/
    Orientální "sauna" - teplota cca 50 a velká vlhkost, celé provoňené
    Poté bio sauna - malé teplota i vlhkost.
    Na ochlazení 3x ledová sprcha a ochlazovací místnost v které jsou 4 vědra s ledovou vodou. Bazének chybí a je to taky největší minus tohoto ss.
    Ještě bych dodal že prostěradlo je v ceně. Ruičník myslím za 20 kč. ceny jsou celkem vysoké tuším že 300kč za 120min.
    Wellness Hotel Frymburk - ubytování, wellness a kongresové centrum - Saunový svět
    http://www.hotelfrymburk.cz/saunovy-svet/
    IF_
    IF_ --- ---
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    IF_: co se skrývá pod pojmeme oblažuje? Nerad bych to totiž dělal =o)
    IF_
    IF_ --- ---
    KALIBAN: Tohle je pohoda proti tomu,kdyz se nekdo v saune bezohledne drhne kartacem a oblazuje tim okoli:)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    DOPPELHERZ: vetsinou je to med a je to bozi, nevim jestli to krom toho ze to je prijemny, mas pak jemnou vonavou kuzi (coz chlapa takovej mazec neni ale co uz ) ma i nejakej jinej efekt...
    DOPPELHERZ
    DOPPELHERZ --- ---
    Ve STEPu se jako alternativa bazénku dá použít ledové vědro - moje nejoblíbenější, jinak jak zde někdo zmiňoval tak také studenou sprchu moc rád nemám, raději bazének, ale vždy se před ním osprchuji :-)
    Jinak to že tam lidi skáčou neosprchovaní mi nevadí, dám si sprchu i potom, ale chápu že někomu to vadit může.
    O slevě 30Kč když si člověk přinese vlastní ručník jsem nevěděl. Ale tedy tahat se s ručníkem a prostěradlem, obzvlášť zpátky, doma to sušit a tak, to jim raději dám 30,- Kč
    Hodně lidí v týdnu, asi záleží v kolik hodin tam člověk jde. Já chodím většinou po osmé a to už tam tolik lidí není a v průběhu doby kterou tam strávím jich většina odejde takže jsem častokrát v celé sauně i sám.

    Jinak jsem viděl se v sauně potírat lidi něčím - tuší někdo o co jde? Nějaký olejíček? K čemu to je?
    QUIP
    QUIP --- ---
    KALIBAN: to mas samozrejme pravdu. Jen ja jsem v takovych situacich tezce introvertni a nic jim nereknu.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    QUIP: step dopoledne nebo tak do tri ctyr je naprosta pecka...

    Hele lidi jsou stupidni a treba jim to vubce nedojde... me prijde v tuhle chvili jim normalne sdelit ze ta sprcha po saune je tak nejak vhodna naprosto ok...
    QUIP
    QUIP --- ---
    VALENTINA: obcas chodim do Stepu kolem poledne a to je tam luxusne prazdno. Treba 10 lidi celkem, rozlozeno do vsech saun, to znamena, ze mas moznost si lehnout uplne kamkoliv. Ale chapu, ze pro normalne pracujici lid to neni idealni cas.

    KALIBAN: ja teda i ve Stepu nekolikrat videl skakat lidi do bazenku rovnou a to jeste takovym zpusobem, ze zatim co ja jdu ze sprch a sestupuju do bazenku po schudkach, chlapik vyleze ze sauny, dobehne me u bazenku a skoci tam rovnou, div ze ne me na hlavu.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    KALIBAN: jo, prostě mi to přijde nechutný, nehledě na to,že bazény obecně prostě nemusím a často tam něco chytnu.
    Já chodím do těch sprch vedle krbový sauny, tam jsou trysky i bokem, tudíž se sprchuju po celém těle.
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    KALIBAN: ano, muzou. nam je to fuk, jim vubec.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    WYMA: ze to je nechutnyme osobne neodradi a dam si sprchu i pak... jde mi o to jestli z toho muzu mit i nejaky realny problemy...
    jinak treba ve stepu musim rict, ze jsem nevidel nikoho kdo by si pred bazenkem sprchu nedal, jsou tam lidi kultivovany a hlavne jak jich tam je hodne tak neni problem dotycneho smahnout a odeslat do sprchy
    WYMA
    WYMA --- ---
    KALIBAN: sauna bez bazénku je jak smažák bez tatarky :) jinak nevím nad čím dumáš, že je to nechutný a nehygienický stačí, ne?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Dobrej report, nenepadlo me se zminovat o Stepu kterej je notoricky provarenej. Taky je tam miliarda lidi a v tejdnu je to pro me vsechno, jen ne relaxace...


    VALENTINA: tak dumam , co vadi na tom, ze lidi chodej do bazenku rovnou krom toho ze to je jakoze nechutny? tak si dam sprchu i po... nebo z toho muzou mit zensky nejaky problemy? ja proste bazenek po saune beru jako nutnost protoze studenasprcha je mi priserne neprijemna a totalne se tam neochladim...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam