• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MORGAIN: Podepisuju. Díky všem zúčastněným a ráda si zopakuju!
    QUIP
    QUIP --- ---
    MORGAIN: Tyhle casovy limity u saun me stvou. Skoro v kazde saune maji vypsano, jak se spravne saunovat, jak se ma mezi cykly dlouze odpocivat atd., ale pritom se to v tech 90 minutach neda stihnout (kdyz do toho pocitaji i cas v satne) a nebo si clovek pripada jak na zavodech a porad hlida hodiny. A dost casto ani nemaji moznost si predem priplatit za 120 minut. Dokud jsem chodil na Olsanku, tak jsem si schvalne kupoval permici na 120 minutove vstupy, abych nemusel nic hlidat a v klidu si tam odpocinul, i kdyz jsem nekdy odchazel i driv.
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    Zápis ne, ale stručně to shrnout mohu.

    Bylo to fajn, děkuji všem, co se přidali, ráda jsem je poznala (případně opět viděla, pokud už jsme se znaly). Ráda si to třeba zase příští týden ve středu zopánku (byť bych volila jiné místo).

    Jinak teda konkrétně služby sauny nic moc - tvrdili, že kapacita je 12 lidí, nám přišlo že tak 6, aby to bylo příjemné, nemají bazének, do času se započítává i čas v šatně a celkově prostředí nic moc.

    Nebýt tam skvělá společnost, stálo by to za prd. S lidmi to, nicméně, bylo fajn.
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    bude nejaky zapis ze schuze?
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    MOODYCAT: Voucher je na 90 minut.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MORGAIN: Je to časově nějak omezené, ten dnešek? :)
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    jo jo, uzivejte, tesim se na recenzi
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    SLUCKER: Myslim, ze to mame v planu ;-)
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    MORGAIN:
    jaj, jak se podobných NYX akcí neúčastním, tak v tomto novém kontextu by to znělo skoro jako výzva.. :D)
    užijte si to;)
    SITH
    SITH --- ---
    MORGAIN: ja ja, beru si sauna veci s sebou do prace a prijdu/neprijdu dle situace po obch.schuzce
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    SLUCKER: Je to tak, krom Sitha, který se případně přidá nezávisle na nás, jdou jen ženy :-)
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    MORGAIN:
    Chceš říct že z toho fakt všichni chlapi vycouvali?:)))
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Saunas help you live longer, study finds | Life and style | The Guardian
    http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2015/feb/23/saunas-help-you-live-longer-study-finds
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    MORGAIN: Tak už ne.
    A bude to dámská jízda.

    Sraz v 19:50 před kotvou, poznáte mě podle kostkovaného světlého dozrzava kabátu (kdo mě neznáte). A do pošty vám hodím číslo na mě :-)
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    Tedy je stále volný jeden lupen v rámci mé rezervace.
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    ADITU: Škoda, ale nedá se nic.
    ADITU
    ADITU --- ---
    Tak to nedám, je mi líto.
    SITH
    SITH --- ---
    MORGAIN: ok, vyřeším individuálně ve středu :)
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    SITH: Víc jak pět asi jo, ale kolik nevím a chtějí rezervaci. A když jsem tam dneska volala, tak třeba na tu sedmou měli kapacitu plnou (teda jen jedno volné místo)... z kolika jsem se neptala...
    SITH
    SITH --- ---
    MORGAIN: to je tak malé že se tam víc jak pět lidí nevejde? :)
    ADITU
    ADITU --- ---
    MORGAIN: na to spoléhám a prozatím tam někde mezi šestou a sedmou je UPC, jehož stánky jedou až do devíti :D Zkusim to ještě nějak popřeházet, vědět dám zítra.
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    ADITU: Však jasně, v pohodě, nějak to dopadne :-). Zase je to v osm večer, to už úřady nefungují ;-).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam