• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SITH: Obcas se prekonat jest prospesne pro mou psyche :)
    SITH
    SITH --- ---
    MOODYCAT: vidíš jak překonáváš své hranice :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SITH: Ja se tam bala jit, ze je nedam, precejen nejsem zas tak odolna, ale bylo to v pohode a hodne zajimavy zpestreni.
    SITH
    SITH --- ---
    ty rituály v Butovich byly opravdu super, intenzivni zazitek,moc se nam tam libilo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MOODYCAT: tim spis! :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DRAGON: Cech mluvici na Rusaky, co si mysli, ze jeste porad trva okupace? Nevim nevim :).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MOODYCAT: kdyz ti to vadi, proc jim neco nereknes? je to uplne normalni, pozadat lidi, aby se v saune zklidnili. Pripadne staci rict personalu, aby si to zaridili sami.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: V Butovicich ti beja docela OK, ale staci skupinka tri, ctyr Rusek a celej zazitek je v kopru. Rusove jsou tak neuveritelne hlucni, ze to sna vic nejde. Chodivam tam rada, ale nekdy se naseru, no :).
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    OVECKA_MJ: hele, sousede, nezlob:)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    SARAJ: ne, nekecej... fakt? :-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    OVECKA_MJ:
    VALENTINA:

    nechci vam brat iluze, ale nyx lidi tam chodi vic:D
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    tak jsme testli Butovice a fakt spokojenost:) lidi sice celkem dost, ale dalo se, ritual jsem nedala cely a ocenuji, ze maji nerozbitne sklenicky:)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    OVECKA_MJ: už není:)
    nejlepší je ta odpočívárna, čumím na žlutou rybu a relaxuju:)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    Mlčte o Sheratonu :-) to je moje tajná sauna! :-)
    jen jsem chtěl říci, že tam chodí hrozně moc lidí, je tam nepořádek a hluk a je to tam drahý a špatný.... a tak!
    QUIP
    QUIP --- ---
    SITH: presne, Athena je fajn, tak pro ty 2 - 3 lidi. Je fajn, ze i ve 2 lidech se to za privatni saunu pohybuje s cenou tam, kde jsou jinde verejne sauny.

    XARGH: OK, az tam priste uvidim nejakeho samotare, tak zkusim syknout "nyx, nyx" :)
    XARGH
    XARGH --- ---
    QUIP:
    VALENTINA:
    Sheraton je moje "domaci" sauna! :) chodim tam hned jak otevrou, obcas jsem tam chvili sam, ale nakonec nekdo vzdycky prijde. 4 lidi a mam pocit ze tam neni k hnuti :)
    predtim jsem chodil do Saunie, ale s***i me lidi, spousta rusu s jejich typickou ohleduplnosti ;), a je to daleko pro me a drazsi. jedina vyhoda byl casove neomezeny vstup.
    ...priste na me muzete skusit zasycet treba "nyx" a dame rec, kdyz se zadari!
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KALIBAN: tam muselo bejt vic lidi nez 140! byl plnej bar, na stojaka a venku u lamp stal zbambilion lidi a nekolikrat sem vlez do sauny a tam tak narvano, ze sem sel pryc. ... no dobre, mozna 141 ! :)
    SITH
    SITH --- ---
    jo, fajn priv. sauna je v holesovicich, Athena, nebo tak nejak, ale nemaji odpocivarnu, jen dve lehatka tam, kde se prevlikate
    QUIP
    QUIP --- ---
    VALENTINA: Sheraton je fajn. Parkrat jsem tam taky byl, ale vzdy kolem 11 - 13h, kdyz tam je skoro prazdno.

    A jak tak ctu ty zazitky ze Stepu, to jsem zvedav, co budu delat se svoji predplacenou kartou... asi tam budu muset chodit taky dopoledne. :(

    Posledni dobou si nejvic uzivam jen privatni sauny.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    VALENTINA: maji strop 140, ale to iz fakt prijemny neni :(

    Jinak zkuste saunii v hostivari, zatim jeste stale snesitelne i v nedeli v prime time, hlavne kdyz jsou ritualy, tak je jinde prazdno :)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    Ještě občas chodím do sauny v hotelu Sheraton, obyč sauna, je tam ochlazovací bazének, malá odpočívárna, ale nechodí tam moc lidí, tak to stačí. Akorát tam chodí dost cizinců(z hotelu) a minule tam seděl děsně tlustej chlapík v plavkách, jasně, chápu, že se tlustí lidé potí víc, ale on pak v těch zpocených trenkách skočil do toho bazénku, takže tam už jsem pak nešla:(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam