• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SITH: no co myslíš:)
    SITH
    SITH --- ---
    VALENTINA: jsou aspoň nahoře bez stejně jako muži?
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SITH: souhlas, to už je moc i na mě, ale na druhou stranu, co jsem ve Stepu viděla, tak se mi líbily rituály od žen daleko víc, než od mužů:)
    SITH
    SITH --- ---
    VALENTINA: já jsem z toho článku rozpačitý. Mám rád rituály, ale spíše konzervativní s nerušící hudbou a světlem, ale na nějaký tanec skřítka bych tam asi zvědavý nebyl :)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SAUNÉRKA: Lidi bavím jako skřítek i tanečnice, nahotu vnímám jako doktor - iDNES.cz
    https://zpravy.idnes.cz/...e-ceska-katerina-smidova-dv4-/lide-ceska.aspx?c=A171025_163204_domaci_fer
    QUIP
    QUIP --- ---
    VALENTINA: Podle textu to vypada zajimave, ale kdyz nekdo uctuje za vstup 240,-, tak mi prijde divny uctovat jeste dalsich 20,- za prosteradlo a 500,- zalohu za zupan.

    Dejte vedet, az to nekdo vyzkousite :)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    nová sauna
    Saunový svět :: Hotel Olšanka
    https://www.hotelolsanka.cz/sport/saunovy-svet/
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    IF_: ty jo, tak to mi nějak uniklo, to bude super kousek od domova ;), i když si myslím, že tam bude totál narváno :/
    TBC
    TBC --- ---
    VALENTINA: pro mne ze vsech saunii rozhodne nejlepsi, sekce venku je taky super.
    IF_
    IF_ --- ---
    Já jsme zvědavá na:

    Saunia Chodov
    http://www.saunia.cz/cz/chodov/chodov-uvod
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    IF_: jediná škoda, že tam nemám s kým jít a než tam někoho nalákám, tak akce určitě skončí :D
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    TBC: a je to tam tak pěkný jako ve Stepu?:) do Stepu se dá přes zimu chodit už jen ve všední den dopoledne nebo o víkendu po obědě:(
    TBC
    TBC --- ---
    SITH: ted uz to byva vecer nabitejsi i koncem tydne, takze idealni treba pondeli/utery
    SITH
    SITH --- ---
    Chodí někdo do saunia černý most? Kolik tam chodí lidí v porovnání se Stepem?
    IF_
    IF_ --- ---
    V casaku Oc Vivo Hostivar je kupon na vstup do Saunie 1 plus 1.
    KURT_WALLANDER
    KURT_WALLANDER --- ---
    Kdybyste měli cestu do Vimperka, včera jsem vyzkoušel tamní saunu ve fitcentru Miš Maš. Hezká sauna 2-4 lidi, dvě lehátka s klidem na odpočinek, sprcha pouze v šatnách (bazének bohužel chybí). Pokud se zavřou všechny dveře v šatnách, hudba z fitka není slyšet. Pozitivní věcí bylo vědro s vodou a vůní na Aufguss :) Cena 150 Kč/90 minut pokud jdou dvě osoby.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    TEEPEK: tohle je snad dotaz z Blesku nebo co? jasně, že dají
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    TEEPEK: ;-D
    ja bych tipoval ze daji :) ono to sice vypada jako klika, ale je to jen madlo ve tvaru kliky...nejak si neumim predstavit, ze by to jinak mohli prodavat ;-)
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    GIF_242: dají se zevnitř otevřít dveře?
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    snad se nikdo neurazí, švagr off nyx prodává saunu, tak kdyby měl někdo zájem, tak prosím do pošty, předám kontakt:

    Značka: Saunatop (http://www.saunatop.cz/)
    rozměr: 195 cm x 205 cm
    obsahuje: topení (trojfázové) + lávové kameny, lavice a 2x vnitřní dřevěná lehátka (do L) a "polštáře", ovládací a řídící jednotka, vnitřní teploměr, vnitřní světlo.
    původní cena: cca 80.000 Kč
    cena nyní: 22.000 Kč
    stav: perfektní, téměř nepoužívaná (odhadem tak 10x)

    Sauna je po demontáži a nyní je tedy v rozebraném stavu. Stačí přijet, zaplatit, naložit (stačí jedna jízda tranzitem) a pak si doma složit. Vše je označeno, aby se poznalo co k čemu patří.

    MTO
    MTO --- ---
    :-)

    Česko má mistra světa v saunování – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/koktejl/451197-cesko-ma-mistra-sveta-v-saunovani.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam