• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    TCHYBABA
    TCHYBABA --- ---
    JINX: Také jsem jednoho takového potkala a také mě zajímá jaký to má účel)
    JINX
    JINX --- ---
    Vzdycky jsem si myslel ze se v saune sedi nebo lezi. Navstevuju jednu saunu, kde je cca 100C a pravidelne tam potkavam cloveka, ktery misto toho aby si sedl nebo lehl na lavicku tak se postavi a prilepi primo ke kamnum 10 min se opeka zepredu a pak 10min zezadu. Otazkou je - proc to dela? Je to standardni vec?
    RODWY
    RODWY --- ---
    ahoj,
    nakej tip na finku ve stylu biotopu Radotin?diky
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Aha, já tam chodím v neděli v devět večer a to je tam lidí pár.
    MRAK0S
    MRAK0S --- ---
    Zoorientovat se tam na poprve, kde je jaka sauna je trochu narocne, hlavne kdyz venku mrzne a na terase nejsou nainstalovany rozmrazovace. A pak 4-6 mega lidi a vsude se zvani. A klid neni, ani v klidove odpocivarne, kde slysis neustale jenom tekouci vodu ze sprch. Ale je mozne, ze mam na saunu, trochu jine naroky ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MRAK0S: Proč? Já ji mám hodně rád.
    MRAK0S
    MRAK0S --- ---
    Musim rici, ze Saunia CM velke zklamani.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    MARIPOSA: není, tehdy tam byla jenom sprcha
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    GIF_242: V te privatni saune v Infinitu ve Vysocanech ale neni bazenek, ne?
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    ZUZU: Infinity ve Vysočanech (nutno booknout dopředu) - nicméně je to taková sauna co si pamatuju tak pro 2-4lidi max.

    a kdyby vás bylo více tak se jde dohodnout s iSAUNA Vinohrady
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    ZUZU: Infinit v Krci
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ZUZU: athena fitness
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    ZUZU: saunaspot dvorce ma i jednu privatni (nezkousel sem)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj nějaký tip na privátní saunu v praze?
    EULE
    EULE --- ---
    MTHU: Aha, dekuji za update :)
    MTHU
    MTHU --- ---
    GIF_242:
    EULE: Tak od 1. září Saunia doplatek 135 Kč. Zdražili i normální vstupný.
    Oproti věrnostní kartičce s 10% slevou (1000 Kč dobití) tak příspěvek z Multisport klesl ze 124 na 107 Kč...
    LITROP
    LITROP --- ---
    zdravim byl jste nekdo tady https://www.euforie.cz/cs/wellness/sauna/sauna-praha-3/ nejaky postrehy dik
    EULE
    EULE --- ---
    GIF_242: Saunia Butovice - doplatek 100 kc ze zkusenosti
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    MTHU: jako co mám zkušenost saunia Hostivař vs multisport = -20% ze vstupu
    MTHU
    MTHU --- ---
    GIF_242: Říká web, ale už jsem slyšel zkazky, že se v různých sportovištích ta pravidla mění a ohýbají a web není zas tak aktuální.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    MTHU: aha díky za info
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam