• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ALDARION: Finové mlčí, nejen v sauně teda.
    Ve veřejných určitě, v soukromých dle dohody. V teple se spíš mlčí, kecá v odpočívárně.
    Oblast Karelie.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SICKBOY4000: Tohle mi přijde strašně zajímavý. Setkali jste se s tou představou tiché sauny někde v zahraničí?
    Finové (i Rusové) si chodí do sauny pokecat. V korejských saunách to zní jako na tržišti, v Japonsku se mi v sauně a v horkých bazéncích onsenu vždycky povedlo dostat spoustu rad od místních (ne vždy vyžádaných). ;) Prostě mám tak nějak spojenou saunu s nějakou socializací.
    Když přijdu do české sauny a je tam hrobové ticho, tak ho samozřejmě dodržím. Ale dost vnímám i druhou stránku věci - pro někoho zvyklého na sociální rozměr sauny to může být divné a dost nudné, divně ezo - zkrátka tichá sauna také nenaplní jeho představy o hezkém večeru...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SICKBOY4000: hustá. To bych chtěla umět.
    IF_
    IF_ --- ---
    MAR_TINA: Dopoledne jsou v klidu, kord ted.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Jak moc je plno v saunii na čerňáku v sobotu dopoledne?
    Sobota mě děsí, ale 9-10 ráno by mohlo jít
    IF_
    IF_ --- ---
    TBC: Je to dost na to, že jdu na tři kola, takže za hodinu a půl pádím pryč:/ Ale je fakt, že loni v zimě u nás v Hostíku bylo imrvére narváno, takže se jim to zjevně vyplatí.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Už mi ta privátka tak drahá nepřijde :)
    TBC
    TBC --- ---
    IF_: tak to uz je brutalita, aby to neprepalili...
    IF_
    IF_ --- ---
    Saunia zas zdrazila a odpo uz je za 295.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BAAL: to jsem zažila na jedné chatě v osadě Jizerka, ale před +/-20 lety, chata byla spíš větší a starší na severní straně od silnice
    TOULASE
    TOULASE --- ---
    BAAL:
    Tohle jsem zažila v Peci..
    (jen už je to strašně dávno:)
    BAAL
    BAAL --- ---
    Slysel jsem od nekoho, bohuzel nevim od koho ze v Jizerkach se da spat v nejake oldschool chate, kde ale maji saunu venku a vybagrovany pristup do reky jako bazenek.

    Tipy kde by to mohlo byt?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KLEINZACH: Zalezi kdy tam pujdes... Treba v nedeli rano tam bylo dost malo lidi :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SITH: ted v lete? ale notak
    SITH
    SITH --- ---
    ONDRA_99: dík za upozornění :)
    KLEINZACH: jak kdy. Např. ve středu nejsou rituály a lidí je tam o poznání méně. Ale třeba navečer tam může být tak plno, že na recepci čekají další na uvolnění místa, tj. kolik lidí odejde, tolik jich dovnitř vpustí. To je už občas dost ble
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KLEINZACH: ted ani ne. V pohode se vsichni schovaji do sauny s ceremonialem a vsude jinde je volno
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    btw byva v tom sauna spotu hodne lidi?
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    SITH: To neni saunia, ale Sauna spot. Nemaji se Saunii nic spolecneho.
    SITH
    SITH --- ---
    IF_: saunia Podolí, dvorce, na té křižovatce vedle té řecké restaurace
    IF_
    IF_ --- ---
    SITH: Podoli ma Saunii??
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam