• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    SITH
    SITH --- ---
    IF_: wtf
    IF_
    IF_ --- ---
    Koukam na FB mega afera z ceremonialu Sauna spotu na tema Wintonovy deti.

    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SICKBOY4000: Zrovna naposled jsem v Saunii potkal chlapíka, co mezi saunováním vypije 6+ Plzní. Ne, že bych se ho na to ptal, ale už jich v sobě měl dost na to,a by mi to stejně řekl. :D
    PYRO
    PYRO --- ---
    společná sauna v Tampere a tam jsme to pojmenovali že je tu živo jako na plovárně, rozhodně tam klid nebyl.
    a kamarád Fin říká že se mu mnohokrát stalo, že Finové naopak se s ním dávají do hovoru cizí chlapi a začínají tam probírat co je sere.
    a naopak byl v české sauně hodně překvapený jak je to jiné.
    takže ano každý se k tomu staví jinak. a řekl bych že jediné rozumné je rozdělení na tiché a hlučné sauny
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    MAR_TINA: mně příjde že finové se rozmluví až v sauně
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    ALDARION: za mě tam, kde je více saun, je fajn, že je to rozdělené-mlčící sauny versus mluvící. Mě osobně to teda ruší, přišla jsem tam relaxovat, často chodím sama, pokud s doprovodem,tak max. šeptám. Fakt mě nezajímají hlasité hovory ostatních.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ALDARION: Finové mlčí, nejen v sauně teda.
    Ve veřejných určitě, v soukromých dle dohody. V teple se spíš mlčí, kecá v odpočívárně.
    Oblast Karelie.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SICKBOY4000: Tohle mi přijde strašně zajímavý. Setkali jste se s tou představou tiché sauny někde v zahraničí?
    Finové (i Rusové) si chodí do sauny pokecat. V korejských saunách to zní jako na tržišti, v Japonsku se mi v sauně a v horkých bazéncích onsenu vždycky povedlo dostat spoustu rad od místních (ne vždy vyžádaných). ;) Prostě mám tak nějak spojenou saunu s nějakou socializací.
    Když přijdu do české sauny a je tam hrobové ticho, tak ho samozřejmě dodržím. Ale dost vnímám i druhou stránku věci - pro někoho zvyklého na sociální rozměr sauny to může být divné a dost nudné, divně ezo - zkrátka tichá sauna také nenaplní jeho představy o hezkém večeru...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SICKBOY4000: hustá. To bych chtěla umět.
    IF_
    IF_ --- ---
    MAR_TINA: Dopoledne jsou v klidu, kord ted.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Jak moc je plno v saunii na čerňáku v sobotu dopoledne?
    Sobota mě děsí, ale 9-10 ráno by mohlo jít
    IF_
    IF_ --- ---
    TBC: Je to dost na to, že jdu na tři kola, takže za hodinu a půl pádím pryč:/ Ale je fakt, že loni v zimě u nás v Hostíku bylo imrvére narváno, takže se jim to zjevně vyplatí.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Už mi ta privátka tak drahá nepřijde :)
    TBC
    TBC --- ---
    IF_: tak to uz je brutalita, aby to neprepalili...
    IF_
    IF_ --- ---
    Saunia zas zdrazila a odpo uz je za 295.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BAAL: to jsem zažila na jedné chatě v osadě Jizerka, ale před +/-20 lety, chata byla spíš větší a starší na severní straně od silnice
    TOULASE
    TOULASE --- ---
    BAAL:
    Tohle jsem zažila v Peci..
    (jen už je to strašně dávno:)
    BAAL
    BAAL --- ---
    Slysel jsem od nekoho, bohuzel nevim od koho ze v Jizerkach se da spat v nejake oldschool chate, kde ale maji saunu venku a vybagrovany pristup do reky jako bazenek.

    Tipy kde by to mohlo byt?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KLEINZACH: Zalezi kdy tam pujdes... Treba v nedeli rano tam bylo dost malo lidi :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SITH: ted v lete? ale notak
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam