• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Hodne zalezi na saune, teplote, vlhkosti ale hlavne na cirkulaci vzduchu, no a v neposlední rade na ktere urovni sedíte
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    BANANABOY: Finsko, jasne je ze saunu nemuzes rozpalit do cervenych kdyz tam jsi s mimčem, do verejne sauny bych mimino taky netahal, kvuli hygiene a tak vubec
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    DJFRACTAL: A tim severem myslis krkonoše nebo finsko ? Ve trech M prcka to bych si netrouf, ale...
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Jak to chodí na severu: první děcko jsme vzali ve čtyřech měsících a celou dobu si saunu užíval, dneska ve čtyřech letech už háže vodu sám, s druhým děckem jsme to už nevydrželi a vzali ho ve třech měsících, pro ty malé miminka je to uklidňující, čumí jak puk vždycky
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SITH: za nás ostatní, udělej to někdy odpoledne, kdy nebude moc lidí, a nauč jí, že v sauně se nemluví nahlas:) jinak si myslím, že v 5 letech naprosto ok, akorát si pamatuju, že když byl syn poprvé, že seděl úplně dole na zemi, protože nevydržel ani na prvním stupínku.
    LITROP
    LITROP --- ---
    SITH: no chodim s detma od cca 3 let jedinej problem ze kdyz je moc lidi tak to neni ideal porad chodej otviraj....ale nikdy zadnej problem
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SITH: Zjisti si to konkrétně, jsou provozy, kam děcka nesmí vůbec.
    SITH
    SITH --- ---
    Mají ty veřejné sauny nějaký věkový spodní limit? Přemýšlím, že bych vzal dcerku poprvé do sauny (5yo)
    BAAL
    BAAL --- ---
    VALENTINA: jak pise kolega QUIP, diky absenci vlasu jako zakladni izolacni vrstve je pro me cepicka must
    QUIP
    QUIP --- ---
    VALENTINA: Ano, cepicky nosime. Vetsinou v privatni saune, ale nemam problem si ji brat i do verejne. Mam oholenou hlavu, takze me, na rozdil od tebe, nechrani huste vlasy :)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SICKBOY4000: nojo, to jsem já:) jde to i bez ponořené hlavy, fakt:) husté vlasy do půl zad se fakt blbě suší.
    mmch, nosíte někdo ty čepičky, co už jsem párkrát viděla?
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Uz jsem to tu psal, ale koukam asi zapomněl odeslat, dava to smysl jen ve velkych mrazech, pokud jste v jacuzzi nebo plavete, mokre vlasy opravdu rychle zmrznou na kamen a neni to vubec prijemne
    QUIP
    QUIP --- ---
    TBC: Tak prvni pomoc je neco jineho, nez dobrovolne ochlazovani :) Ten led v saunach dost casto postradam, takze uvitam ponoreni v bazenku.
    TBC
    TBC --- ---
    QUIP: ono hlavu dobre ochladis i prilozenim ledu na krk, stejny postup se pouziva u prvni pomoci, tzn. snazis se vyhnout primemu ochlazeni cele hlavy, imho kvuli moznosti toho soku a vystavovani napr. zraku, usi atd, primemu kontaktu.. ale jak jsem psal neni to nic zasadni :o)

    ja si po saune taky studenou vodou hlavu osprchuju, ale neponarim si ji v bazenku.. kazdemu dle libosti a neni to nic zasadniho
    QUIP
    QUIP --- ---
    JINX: Evidentne vsichni kopirujou stejny text, ale vazne jsem nenarazil ani na jeden clanek, ktery by ochlazovani hlavy nedoporucoval

    Odpovědi na otázky o saunování.
    https://www.saunainfo.cz/odpovedi.aspx
    Dotaz: Chtěla jsem se zeptat, proč se nemá kojenci po saunování ochlazovat hlava, necháváme mu téct proud studené vody na tělo i hlavu. Děkuji za odpověď. Petra
    Odpověd: Vzhledem k tomu,že hlavička (kost lebeční) není zcela vyvinutá stačí jen vlažná voda a chladné prudké ochlazení lekaři nedoporučují.

    Při prohřívání již po 8min. se v těle aktivují procesy pro které se saunujeme a co je důležité se kvalitně ochladit včetně hlavy.

    Po 8 - 12 minutách vyjděte z potírny, opláchněte se pod sprchou a ochlaďte v bazénku, pokud možno i s hlavou.

    Správné saunování | Canadiana.cz
    http://www.canadiana.cz/spravne-saunovani/
    Po 8 - 12 minutách vyjděte z potírny, opláchněte se pod sprchou a ochlaďte v bazénku, pokud možno i s hlavou.

    Sauna – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Sauna
    Po 8–15 minutách vyjděte z potírny, opláchněte se pod sprchou a ochlaďte v bazénku, pokud možno i s hlavou.
    QUIP
    QUIP --- ---
    JINX: To ctu prvne, ze by se nemela ochlazovat hlava. Ja bych druhe kolo sauny snad ani neprezil, kdybych se po prvnim kole kompletne neochladil a to vcetne hlavy. Co ted zkousim dohledat, tak se ochlazovani hlavy nedoporucuje pouze u velmi malych deti. Jinak naopak ctu napriklad: "Při prohřívání již po 8min. se v těle aktivují procesy pro které se saunujeme a co je důležité se kvalitně ochladit včetně hlavy."
    Kdyz clovek v saune sedi, ma hlavu nejvys a je tim padem nejvic ohrivana. Prijde mi nesmysl pak hlavu neochlazovat.
    TBC
    TBC --- ---
    JINX: tak nekomu to nevadi.. imho obecne je mozek nejcitlivejsi organ na teplotu, a vzdy ma prioritu... navic velkym podchlazenim nejakem efekt zadouciho prokrveni jako u ostatnich casti tela nedosahnes... takze je spis riziko teplotnih soku, v krajnim pripade i treba kratkeho bezvedomi..
    JINX
    JINX --- ---
    Umel by nekdo prosim vysvetlit proc se hlava nema ochlazovat snehem a proc ji neponorovat v ochlazovacim bazenku?
    MTHU
    MTHU --- ---
    YUMIGUMI: Bazén v Radlicích má menší saunu v rámci vstupu na bazén.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    YUMIGUMI: Tam to byva bez doplatku jen pres leto. Loni pres zimu byl tusim 50 korun. Ted jsem tam uz chvili nebyl, tak nevim jak to maji ted.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam