• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FERRENC: Dík.
    Včera jsme se sešli v naší malé sauně a bylo to fakt dobrý.
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    KOCHANSKA_CH: Roušky v saunách nejsou. Jediné omezení je absence ceremoniálů a vypnutí parní lázně.
    IF_
    IF_ --- ---
    Ja se tesim jak prase na drbani. A to jsem parkrat byla v soukrome. Zima bez sauny je jako zivot bez vody!!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Infinit Maximus s rezervacemi do wellness nepočítá a s rouškama to mají takto:
    S nošením roušek momentálně počítáme při pohybu mezi saunami a na recepci. Veškerá opatření nutná pro provoz budou upřesněna na začátku tohoto týdne.
    MTHU
    MTHU --- ---
    V Saunii na to mají rezervační systém, na konkrétní časovej úsek (omezeno na 90 min :/). Musíte mít vložen v systému kredit jako zálohu (pak se to dá "zaplatit" multisportkou).
    SITH
    SITH --- ---
    VALENTINA: fronta až na parkoviště :D
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SITH: já už mám takovej absťák, že se úplně děsím toho, že tam všichni hned poběží a ani se tam nedostanu:)
    SITH
    SITH --- ---
    VALENTINA: YES, to se tam potká asi půlka téhle diskuze :)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    a je to tady:)
    Otevíráme 3. prosince | Infinit Step
    https://step.infinit.cz/blog/otevirame-3-prosince
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    MARIPOSA: Tam se mi líbilo a ty japonký mělký bazénky jsou super relax...
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    DOBYTEK: Zkusil jsem jí jednou, přeci jen, je to v matčině bytě, takže to zahrnuje společenskou návštěvu u rodičů a lezení do jejich soukromí, což není úplně ono. Infrasauna sama o sobě - není to pro mne dost teplé a nedá se vygenerovat pára, takže v porovnání se starou dobrou saunou nic moc. Ale není to úplně marný! Mít jí doma, asi se do ní teď naložím docela často, v době bez epidemie by dost záleželo na tom, zda bych bydlel pět minut pomalé chůze od komerční sauny, nebo půlhodinu MHD... Pokud vyloženě nevyžaduješ přepálenou finskou ke svému štěstí, tak to tak příjemně prohřeje, uvolní svaly a zrelaxuje..

    SICKBOY4000: Že je to práce navíc a něco to sežere, s tím počítám, ale dík za upozornění, ještě přepočítám, kolik by to na jedno nahřátí stálo dřeva... Přeci jen chci dělat i jiné věci, než štípat. :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    SICKBOY4000: Vubec nezpochybnuju, ze je elektricka pohodlnejsi, ale ten zazitek z vytapene drevem je pro me nekde uplne jinde a vazne nevidim problem v rozdelani ohned v kamnech hodinu predem a dvakrat prilozit. Chapu, ze nekomu staci i infrasauna, ale ja mam tu s vytapenim na drevo jako ten nejlepsi saunovaci ritual. YMMV
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ALDARION: A jak jste spokojeni s infrasaunou v byte? Zvazuji ji poridit do panelaku.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GRANTORINO: Můžeš mít finskou na elektriku :) Není nutno přecházet na infra.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SICKBOY4000: my jsme minuly podzim byli na vikend v chalupe se saunou na drevo a nechtelo se to nikomu prave zatapet, kdyz uz bylo dost prace na chalupe i tak, takze bez sauny. Tu infrasaunu bychom si asi aspon jednou dali no....
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Teď jsem kreslila saunu šéfovi do přístavku u baráku, kamna budou elektrická. Ještě nevím, kdo mu to bude realizovat, důležitý bude hlavně dřevo na lavice.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    QUIP: To je plán! ;) Saunová kamna na elektřinu jsou samozřejmě mnohem jednodušší. Infrasaunu má matka v bytě. Ale když už budu stavět saunu do stodoly stoletého kamenného baráku, tak hezky s kamnama na dřevo. ;)
    Jen když se dívám na jejich prefabrikáty, tak mi přijde, že jsou cenově spíše ve vyšších kategoriích - asi nutně nepotřebuji dovézt saunu z finska, rád podpořím nějaké české truhláře, kteří umí... ;)
    BEEBLEBROX
    BEEBLEBROX --- ---
    Nemáte někdo tip na saunu, která bude mít příští týden otevřeno (soukromá)? Klidně do pošty
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    QUIP: ja bych zrovna nabyla dojmu, ze na obcasny provoz je nejjednodussi infrasauna, nez rozpalovat drevo
    IF_
    IF_ --- ---
    ALDARION: Ja bych se akorat bala, ze to budu doma malo vyuzivat. Lec predstava je to lakava:)

    Kazdopadne modlim se za sauny, at jich co nejvice prezije:(
    QUIP
    QUIP --- ---
    ALDARION: Ja bych rozhodne doporucil s kamnama na drevo :)
    Saunová kamna - Saunová kamna na dřevo - sauny
    http://www.saunova-kamna.cz/extra-zbozi/saunova-kamna-na-drevo/38.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam