• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SCHWA: Výhoda je, že se to snadno předělává.
    Nevýhoda je, že to chce po víkendu deky někde nechat dobře vyschnout, v plesnivých dekách to není moc ono. ;)
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    ALDARION: Foto trochu zkresluje. Ono to je do oblouku a myslim, ze az to zatizim, tak ze si to jeste sedne a bude to vic kulate :) mno uvidime.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SCHWA: Klidně bych to udělal nižší, ale s "širším" obloukem - tak, aby se v tom pohodlně sedělo na nějakém špalíčku, ale neměl jsi při tom nad hlavou moc místa. Přijde na to, co ti dovolí pružnost použitého materiálu. Ale kulatá je taková tradiční, postavit krychli by mne nenapadlo, i když nevím vlastně proč. :)
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    ALDARION: Diky moc za info :) kontrukci uz mam. Ted po sousednich vesnicich shanim stare celty, deky a material na utesneni. Neco mam uz slibene. Pred par lety jsme rekonstruovali, takze na pude uz zadny vhodny material nemam :(
    Dam vedet jak to dopadlo.
    Jeste si rikam, jestli by to nemelo byt cele mensi / nizsi. Mene prostoru na vytapeni. Ted je to uprosted cca 170cm vysoke. Neni to moc?

    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SCHWA: Indiánská sauna coby dočasná instalace je jednoduchá jak facka: Konstrukci postavíš z lískových prutů (rozmrzlých), ale taky třeba z tyček na dva stany "iglůčka" svázaných špagátem. Asi by to šlo i z laminátových tyček k rajčatům nebo vlastně z čehokoli. Přes ně naházíš celty a deky (nejlepší jsou ty tuhé vojenské zelené a nemocniční bělavé s modrými pruhy) a přes to ještě nějakou igelitovou plachtu na dotěsnění a proti větru. Kraj u země kolem dokola zatížíš šutrama a zaházíš hlínou, drnem, whatever... Vchod je v nějakém spoji. K tomu vykopeš příkop, kterým budeš pod plachtou prostrkávat šutry.
    Na chalupě budeš mít nářadí, klubo vázacího drátu, krumpáč na vykopání příkopu, kus desky, kterým příkop po přenesení šutrů utěsníč a dlouhou lopatu na manipulování s rozžhavenými kameny, tak to bude supr snadné.
    Hodně pomůže dát si do sauny nějaká sedátka - od země to přeci jen táhne...
    Do téhle primitivní konstrukce kupovat speciální šutry mi přijde zbytečné - když vybereš aspoň trošku příčetně, tak ti občas nějaký praskne, ale to bude v té díře a manipuluješ s nimi lopatou, tak ti to je jedno... Na "granát" jsem ještě smůlu neměl... ;)
    Chvilku to trvá, ale zas ne až tak dlouho a je s tím kopa srandy. ;)
    Dá se zkoušet různý bylinkový čaj místo vody na zalévání kamenů, aby to hezky vonělo či mělo i nějaké "medicinální" účinky. Jsou i tací, co si pak v takové sauně zahulí - neholduji tomu a není to moc indiánské, ale kdo jsem já, abych kritizoval něco, s čím se začlo už někdy v dávnověku: "Na rozzžhavené kameny pak sypou konopná semena. Taková parní lázeň se jim velice líbí a rozjařeně jásají." (Hérodotos o Skýtech...) :D
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    SARAJ: Diky :) kdyby sem slo dat i foto tak parada
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    SCHWA: kamarad postavil na sve zahrade, muzu se ti zeptat, jak to provedl. Je sikovnej, postavil i venkovni pec, atd.
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    Ahoj, nezkousel jste nekdo stavet indianskou saunu? Na chalupe mam studeny horsky potok, ohniste a spoustu mista. Tak me napadlo zkusit neco zbudovat DIY zpusobem. Pustil jste se nekdo do neceho podobneho?
    Ma idea je pouzivat kameny, ktere nahreju na ohnisti. Mozna bych na to koupil vhodne kameny, aby nepraskaly. Je mi jasne ze to bude pracne, dlouho trvat, neprakticke atd v porovnani s elektrikou... ale to mi neva, zvlast kdyz na chalupe casto nemam do ceho pichnout. Kdyztak posta. Diky moc
    POPEY
    POPEY --- ---
    zdravim priznivce saunovani a omlouvam se pokud je muj prispevek spamem.

    Koupil jsem si kamna harvia elektricke 3.5kw domu o sauny a dorazili mne bez kabelu a musim si je pripojit sam.
    v navodu je moznost je pripojit do 220V a tak jsem chtel poprosit jestli nekdo nemate zkusenost
    byl bych vdecny za radu (do posty)
    preci jen nechci aby se neco stalo


    saunovani zdar a hezky novy rok
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KALIBAN: taky jsem byla. Nově rozhodili rezervace, aby všichni nepřicházeli ve stejný čas. Tak to bude ještě lepší.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    My byli v saunii, kde se rezervujete na cas, coz je vybornej tah musim rict, muzes si to naplanovat a vis ze tam bude malo lidi, za me uplne skvely.

    a samozrejme sauna po ty dobe , byla fakt vyborna.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    I v sobotu ve Stepu bez roušek a lidí přiměřeně, spíš míň, takže za mě super, absence rituálů mi vůbec nevadí.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FERRENC: Dík.
    Včera jsme se sešli v naší malé sauně a bylo to fakt dobrý.
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    KOCHANSKA_CH: Roušky v saunách nejsou. Jediné omezení je absence ceremoniálů a vypnutí parní lázně.
    IF_
    IF_ --- ---
    Ja se tesim jak prase na drbani. A to jsem parkrat byla v soukrome. Zima bez sauny je jako zivot bez vody!!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Infinit Maximus s rezervacemi do wellness nepočítá a s rouškama to mají takto:
    S nošením roušek momentálně počítáme při pohybu mezi saunami a na recepci. Veškerá opatření nutná pro provoz budou upřesněna na začátku tohoto týdne.
    MTHU
    MTHU --- ---
    V Saunii na to mají rezervační systém, na konkrétní časovej úsek (omezeno na 90 min :/). Musíte mít vložen v systému kredit jako zálohu (pak se to dá "zaplatit" multisportkou).
    SITH
    SITH --- ---
    VALENTINA: fronta až na parkoviště :D
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SITH: já už mám takovej absťák, že se úplně děsím toho, že tam všichni hned poběží a ani se tam nedostanu:)
    SITH
    SITH --- ---
    VALENTINA: YES, to se tam potká asi půlka téhle diskuze :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam