• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SH_PANDA: a co se děje s potem, když člověk rychle plave v bazénu, že jo :-)

    Už jsem se nad tím chtěla pozastavovat u toho pokládání nohou. Nevím, jak vaše prostěradlo, ale to moje je po prvním kole durch, nemyslím, že nějak chrání to dřevo před potem. Kvůli ostatním mi přijde dobrý si podkládat zadek, ostatní dělám spíš pro sebe...
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    SH_PANDA: Voda se odpari a ostatni latky ti zustanou na tele a nasledne je sprchou smejes?
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    jenom na zamysleni: co si myslite, ze se deje s potem lidi, kteri jsou s vami v saune, po tom co se odpari z jejich kuze?
    BRAINWASHER
    BRAINWASHER --- ---
    VALENTINA: Je to brutus, právě proto do bazénků nelezu.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    VALENTINA: můj bazének je Vltava, tak je mi to celkem jedno :)
    ale jak často musíte spolusaunéry napomínat, aby se v sauně neřehtali a celkově nebyli hluční?
    JINX
    JINX --- ---
    VALENTINA: To obvykle dělají lidé kteří do sauny chodí příležitostně. Setkávám se s tím poměrně často a dost jsem z toho znechuceny…
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    jak často se vám stává, že musíte spolusaunéry napomínat, že se před skokem do bazénku musí osprchovat? mně se to stává poměrně často, naposled dnes a stále to nechápu...je to tam napsané a stejně to lidi nerespektují???
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    VALENTINA: pěkné a vstup mají velmi levný.
    Jáchymovská Agricola chce 190 Kč za hodinu plavání bez sauny! :O
    2 hodiny bazén + sauna je za 410 Kč a dvě hodiny je skoro málo.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    MAR_TINA: ale to vypadá taky pěkně
    EliteGymFitness
    http://elitecentre.cz/sauna.php
    LITROP
    LITROP --- ---
    KOPRETKA: no jo v tudle dobu vetsina lidi pracuje ja jdu dneska ale pozdej
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CMLKA: ale jenom to říkal někdo v sauně, víc nevím.
    Místní mají ve zvyku se v sauně začít bavit nejlépe se všemi a nejlépe o něčem, z čeho mi slezaji nehty (třeba Dušek a jeho názory na léčbu) :/
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MAR_TINA: Jo, v Thermalu funguje, Chodově rikas, jo? Pak je jeste hezky wellness v Oberwiesenthalu, ale zatim jsme to neozkouseli
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SITH: jestli mi v pohodě opraví auto, nějkaý den se tam asi zajedu podívat
    SITH
    SITH --- ---
    MAR_TINA: má, funguje i ten venkovní bazén, ale recenze nemají moc dobrý, je tam prý problém s přechodem mezi bazénem a saunou a celkově lidi v plavkách vs jdoucí do sauny atd.
    BUDDHA
    BUDDHA --- ---
    KOPRETKA: Ve Zlíně ani todle neznám, ale doporučím třeba https://amenity-wellness-spa.cz/ Každopádně, když už pobyt za nějakým welness, tak ty hory jsou prostě top.
    Za Zlínem Karlovice, nebo prostě cokoli níže lidé postují (hory!)
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    hej a bando jak teda sauna Žižkov? to zase půjdeme jen dva???
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    A já tedy přidám doporučení na Zlín. Hezké ubytko, čisté. Stejně tak i sauna a fitko.
    Apartments & SPA | Vita Sana Club
    https://vitasana.cz/apartmany-spa/
    Hledala jsem něco jen na přespání v létě v sobotu. Pokoj v mém případě pouze na kod poslaný SMS. Za mě super, nikoho nepotkat.. Co se týče sauny večer jsem tam byla já a jeden člověk(bohužel zavírají strašně brzy), v neděli ráno více.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOPRETKA: jsem teď v Jáchymově, saunový důl v budově Agricola je parádní, ale nepatří to k žádnému hotelu. Lidi tu mluvili o nějakém skvělém saunovém areálu ve městě Chodov.

    A hotel Thermal ve Varech by měl mít saunii v provozu
    N_I
    N_I --- ---
    KOCHANSKA_CH: valec mi teda prijde jak z roku 1992 vcetne toho spa....to mi taky vubec nevoni..:( prijde mi to takove usmudlane ale zase je tam dost prazdno:)...gastro uplne priserny....
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    SITH: dík. Spojení Karlovy Vary a dobrý hotel s wellness už delší dobu poptávám.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    Zakončím to svojí oblíbenou Erlebachovou boudou nad Špindlem. Hodně saun, bazén, terasa a odpočívárna s krásným výhledem. Dětí taky hodně.

    Erlebachova a Josefova bouda Krkonoše
    https://www.erlebachovabouda.cz/

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam