• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SICKBOY4000: Poláci, Italové, částečně Maďaři. Všichni v plavkách. O Amících ve smíšených saunách nemluvě, ti jsou schopní tam jít v džínách a farmářkách.
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    Minulý víkend pobyt v Polsku v hotelu a tu saunu tam fakt nechápu. Teplota a vlhkost ok, ale Poláci chodí do sauny v plavkách a pak zpocení po sauně ani nejdou do sprchy, ale přímo do bazénu plavat....omg.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ‘I call it sauna head – your ego disappears’: how the UK got hooked on heat | Health & wellbeing | The Guardian
    https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2022/jun/18/i-call-it-sauna-head-your-ego-disappears-how-the-uk-got-hooked-on-heat
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    MESKALITO: Nějak jsem opomněl zarezervovat naší saunu, tak jsme vyrazili na průzkum, musím říct že jsem byl příjemně překvapen až na teplý bazének bylo vše čisté příjemné a nebylo vůbec plno, návštěva večer od 19:30. 90 minut za 325 Kc. Jsou tam dvě sauny jedna podstatně větší cca 10-12 osob a druhá tak pro 4-6. Ve vetsi 92°+ v menší jen 80°. Jeste tam je nejaka mini privat pro 2 s vířivkou. Určitě můžu doporučit teplý bazének můžete nahradit ledovou sprchou.
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    Jinak já chodím už zase každý týden do Stepu, a chodím teda bud v po nebo úterý dopoledne(to tam bývá skoro prázdno). Dnes, kdyby tam na hotelu nebyli ubytovaní nějací Finové, tak jsem tam byla sama. V dámských šatnách při příchodu, bylo obsazeno jen 8 skříněk.
    MANDALA
    MANDALA --- ---
    THAIGRR: Moc díky!
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MANDALA: Tady
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    THAIGRR: Avoid tady
    MANDALA
    MANDALA --- ---
    Zdravím, máte někdo zkušenost s finskou saunou na lodi Avoid v Praze na náplavce?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    R_U_SIRIOUS: v Praze nevím, ale kdyby někdy jela do Jáchymova, tam je ve veřejném bazénu Agricola bazének, do kterého se jde po několika širokých schodech.

    Stejně tak ve sv. Kateřině na vysočině.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    KALIBAN: Ok, díky, podívám se tam.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    R_U_SIRIOUS: napada me saunaspot kterej ma do sauny tri schudky,, pak tri k bazenku a do bazenku jsou schudky se zabradlim, zadnej zebrik....
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Nepotkali jste náhodou v Praze někde bezbariérovou saunu, přesněji alespoň nějaký pozvolný vstup do ochlazovacího bazénu?
    Mám kamarádku s dětskou mozkovou obrnou, není na vozíku, ale hůř se pohybuje. Má ráda saunu, ale skoro žádné příležitosti...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAR_TINA: Ok ;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AXTHEB: jednou, stačilo :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAR_TINA: A co med a zviřátka? ;)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    SPIKE411: přečetla si, že se má před vstupem do sauny umýt a sprcha je moc složité zařízení

    Já byl minulý týden na Avoidu
    Lázně na Lodi – Sauna na lodi v centru Prahy
    https://laznenalodi.cz/
    sauna je menší než na vedlejším Kayaku a není z ní tak hezký výhled
    je tam čisto a klid, odpočívárna dobrá, sprchy dvě, vzadu na palubě kapří káď s vodou a schody do Vltavy (takové zbastlené), kde ale není žádná ohrádka... když jsem tam byl, tak byl ještě velký průtok a málem mě to odneslo :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Jinak v Sauny Vltava je to takový blbý. Vlevo sprchy, vpravo bazének, prostředkem se jde do sauny... lidi se tam pak pořád v té chodbičce motají.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    KALIBAN: Jako zrovna včera jsem se podivoval, když do bazénku lezla úplně suchá ženská. Moc jsem nepochopil, jaký to mělo smysl. Chtěla se zchladit, než vleze do sauny?
    SITH
    SITH --- ---
    KALIBAN: tak ten poměr co vidím já je že z 5 lidí dá sprchu tak 4, jeden tam hupsne rovnou. A tenhle poměr mi stačí abych tam spíše nechodil, než chodil. Takže mi stačí dlouhá a studená sprcha a pak jím mrznout ven na vzduch
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam