• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    vyšetřit moč u veterináře, často se takhle projevují záněty močáku či jiné problemy s močovými cestami. Kočku to na záchodku bolí, proto to zkouší dělat jinde.
    Až po vyloučení zdravotních problemu řešit psychiku a jiné.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Doma je to pořád stejné, jediná změna (bylo mi řečeno, že by to mohlo být i tím) je, že nejsem tak často doma, jsem hodně nyní v práci ... jinak domácnost je stále ve stejném "koloběhu".
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    KEVIN00: nedoslo u vas k nejake zmene? kocky takhle casto reaguji na stresovou situaci...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Ahoj,
    chtěl bych poprosit o radu ... mám kočičku a vždy chodila na záchodek bez problémů. Poslední dobou na záchodek chodí, ale malou potřebu chodí dělat mimo záchodek. Problém se objevil tak před měsícem a nevím jak kočičku "donutit", aby opět chodila vykonávat potřebu na záchod ... měl by někdo nějaký typ na nápravu situace ?
    Děkuji moc za rady
    IF_
    IF_ --- ---
    LOVETHIEF: Prosimtě, ta moje je někde takhle omlacena pořád, neřešit :)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    ZMYJKA: ok ok, diky! Bepanthen mam, tak zkusim.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: ono takhle není moc vidět, jak to má hluboký. A opruz s nosem je, že většinu věcí, co jim tam namažeš, si olížou. Ale jestli to není hluboký (jen povrch, ne do krve) a nijak si to nedrápe, tak bych jí do toho vetřela Bepanten mast (ne moc, tak aby to vsáklo) a pozorovala vývoj - kdyby se to nelepšilo (v rozmezí den - dva) nebo horšilo, vet.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Cookie si (asi?) odrela nos. Mam ji na to neco mazat? Nebo bezet k vetovi?
    prominte tu velikou fotku, ale chtela jsem, aby to bylo videt
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    Mám dotaz pro zkušené chovatele/veterináře/ošetřovatele - jak udržet v klidu na kapačce hyperaktivního kocoura??

    Charlie mi dneska zkolaboval, podle krve se jedná bud o otravu nebo epilepsii. Má někdo s jedním či druhým zkušenosti? Jak jsou příznaky a další prognoza? U otravy je blbý že mě fakt nenapadá čím by to mohlo být, je čistě bytový a jsou tu ještě další dvě kočky a pes a ty jsou v pořádku. TAkže bych se přikláněla spíš k epilepsii, ale veterinář je spíš pro tu otravu.

    Záchvat se projevolal silným zvracením, zrychlením dýcháním a motáním se..
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Tak mame anaplazmozu. Dostal atb a měl by prý být dobrý. Víte o nejakém extra opatření na co dávat bacha? Krom klíšťat?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    JULYZ: všechny běžný vyšetření (EKG, RTG, poslech) se dělají bez narkozy, pokud tedy zvíře spolupracuje
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    ANABEL_LEE: a vyšetrenie bude stačiť pohmatom a posluchom alebo očakávať i nejaké narkózy? to snaď nie...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    JULYZ: muze to byt i srdicko, pes je ve veku pozehnanem, za vetem zajdete, ale necekejte zazraky...
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    rodičia majú dosť starého psa, čuvača, má cez 13 rokov a poslednú dobu pomerne ťažko dýcha - dychčí, pri zvýšenej námahe takmer až do chrapotu. môže to byť tými letnými teplotami alebo by sme mali za tým hľadať i niečo iné? zájsť za veterinárom?
    LILIT
    LILIT --- ---
    TAPINA: Můj pes to má taky, ale měla jsem za to, že je to normální u psů v pubertě a že o nic nejde a zmizí to samo.. Alespoň tak mi bylo řečeno.. Takže zase k vetovi (včera jsme tam byli, asi si s ní už potykám :o))
    SNELA
    SNELA --- ---
    Setkal se z vás někdo s yersiniózou u psa ????
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CAMELLA: ah, to jsem nevěděla :D
    Tak já se tam zajdu zeptat, stejně tam chodíme pro žrádlo tak ho tam vezmu.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: hele Tapina je veterinářka, tak bych nečekala na vyjádření veterinární sestřičky, byť děkuji za důvěru :)
    ale jinak souhlasím s Tapinou, nic tím nezkazíš :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    TAPINA: popravdě se mi nechce moc jít na veterinu jen tak, samozřejmě když to bude potřeba tak půjdu. Zkusím ještě co mi písne Camella.
    WAMI
    WAMI --- ---
    IF_: taky se přidám s tím, že nevidím problém v dalším psovi, mám čubu, co měla v roce mrtvičku a je skrytý epilepťák a mám čubu s idiopatickou epilepsií, a nikdy jsem s ostatními psy s tím neměla problém...

    a to nejen ve stálé smečce, ale ani se psy, co tu byli na předvýchovu nebo na hlídání...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam