• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    Netusi tu nekdo co znamenaji znacky -- ++ +- u psu pri urcovani genu epilepsie?

    Nejak se mi to nedari vygooglit :(
    DIKY
    ALLOPSYCHOSIS
    ALLOPSYCHOSIS --- ---
    ZMYJKA: to zkusím, Péťa má konopnou mast, tak se k ní asi stavím :) ale jinak jak to má zavázaný, tak už si to moc nelíže, nesnaží si to sundat ani nic...
    dneska jsme ráno zašli na veterinu na vypůjčení plastového límce... do deseti minut jsem ho musela jít vrátit, protože takhle hysterickýho jsem ho ještě nezažila... a od té doby se mnou nemluví :) tak snad to bude v poho. má to jen malinko zavázaný a už si zvyká...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ALLOPSYCHOSIS: plastový košík jak už tu padlo by nepomohl? Takovej ten s dvojitým dnem, přes to si to neoblíže.

    Jinak můžeš zkusit, jestli už je tam strup a ne otevřená rána - normálně fenistil mast - trochu to to svědění stáhne. A nebo u veta něco silnejšího, ale to už je trošku svinstvo pak. A taky se na svědění doporučujou mastičky z konopí.
    TYET
    TYET --- ---
    INXS: slepička je v karanténě a doslala antibiotika na pět dní, tak buďto bude do pátku zdravá nebo mrtvá
    ALLOPSYCHOSIS
    ALLOPSYCHOSIS --- ---
    FIFAJZ: kosti- nezájem, to samé uši a věci na delší kousání... a krátkodové odměny taky nic- nemůžu ho přežrat piškotama a tak když sedí se mnou na gauči, tak si chytnu hlavičku a on po čase usne, ale sakra jak dlouho se to může hojit...
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    ALLOPSYCHOSIS: Chjo, to je tezky s takovyhlema neurotikama, co misto aby hrali pacose s ovazanou nohou, tak chytnou bes. Napada me teda jediny, jestli nezvladne limec - co kosik? Anebo mu dat do rypaku treba morkovou kost, aby zapomel, ze ma stroupecek, ktery ho svedankuje.
    ALLOPSYCHOSIS
    ALLOPSYCHOSIS --- ---
    FIFAJZ: hele dneska jsme byli na procházce v krčáku a skákal na všechno co bylo možný (pařez 4x4 cm a podobné) a nijak nožičku neodlehčuje nic, jenom jakmile se mu tam udělá stroupek tak ho začne asi svědět a vyhryže si ho i s chlupama...

    pravda že když měl trhlej drápek tak první a druhej den zafačování to kousal a snažil se to všemožně sundat... tak možná to je teď taky...

    jinak je to výš (těsně pod stehýnkem) takže ponožka ne-e...asi by se zbláznil kdybych mu to nasadila na celou nožku...
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    ALLOPSYCHOSIS: Bych mu to facovala dale, pres to ponozku, aby se k tomu nedostal. Nemuze mit treba nejak seklou slachu nebo tak neco, co ho tam sakra boli?
    ALLOPSYCHOSIS
    ALLOPSYCHOSIS --- ---
    MATHEA: no obávám se, že tím se bude stresovat ze všeho nejvíc....
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    ALLOPSYCHOSIS: jestli si toho furt chce vsimat a jeste se stresuje tim, ze mu v tom branite, tak bych mu nasadila plastovej limec..
    ALLOPSYCHOSIS
    ALLOPSYCHOSIS --- ---
    ahoj mám dotaz.

    doňáče (je to asi cca 4 dny zpátky) napadl pes a trochu ho pohryzal (většinou jen tečky po zubech) ale pak ho hryznul do nohy a Don si to furt hryže a líže... ale dost hystericky... vypláchli jsme to betadinou, dneska jsme mu to ještě propláchli betadinou (na procházce si to rozhryzal do krve) a zafačovali...má tam teď cca 3cm dlouhou jizvu s vyhryzanými chlupy a není možné ho od toho odehnat.... máte nějaký tip co dělat nebo to je vše co můžeme udělat?
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    TOY_BOX: dobrý je i ichtoxyl na hnisavé rány. stojí pár kaček a působí výborně.
    INXS
    INXS --- ---
    TYET: dej vedět jak slepička dopadla
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TOY_BOX: ja takovyhle veci vyplachuju strikacou s bylinkovym odvarem, repik nebo mesicek. ale med je koukam dobry trik, budu si pamatovat :)
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    tak jsem decka guuglila az do dvou rano, co delat s hnisavejma ranama u psu a nasla jsem super vec: med!
    ja vim ze to zni jako hrozne babskej recept, nicmene funguje to bajecne, jsem otevrela uplne novej a z toho neporusenyho vrsku dala lzicku milade primo na tu hnisavou ranu. (rikala jsem si, ze uz toho nemuzu moc zkazit potom, co ji znisala prakticky pulka hlavy) a ze to proste risknu, kdyz uz nemam inadine. a krasne ji ranu vytahnul, takze se behem noci vysusila a zmensila takrka na tretinu. rozhodla jsem se, ze jednu sklenici asi obetuju a budu ji ho davat po lzickach na posileni - ponevac jak ma nemocnou tu slinivku, muze sladky, ale moc ne tucny.
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    ZMYJKA: dik. dneska jsme byly na veterine pro druhou injekcni davku antibiotik, pry nam hnis pekne "uzral" (blueeergh, zase se moje hranice toho, co snesu posunuly o kus dal.) a oddelil se od zdrave tkane. v praxi to znamena, ze se horka a napnuta kuze protrhla (spis jako by "propila") a cely okraj ucha se promenil v zarudlou mokrou ranu, pricemz nejvetsi ohnisko hnisu bylo kolem toho kousance. kdybych byvalo vedelo, co z toho bude za polizanici, nikdy bych se s vysvetlenim "vosa" nespokojila.

    takze milade pani dochtorka ucho napichla a vymackala ji snad deci a pul tekutiny z cely hlavy (pardon, je to nechutny, ale pisu, jak to je). mame dal chladit (ne ledovat, ale octovat) a v pripade, ze se ji tam bude hnis zase vracet opet ranu cistit a vymackavat. krom toho dostala opet neco proti zanetum a antibiotika, ktery bude brat tyden. bez ty napuchly hlavy se psovi viditelne ulevilo, uz ma zase normalni chut k jidlu - tj. smejdi a hleda maso, syry, zebra piskoty a projizdi kose a na svoje dietni granule hills na podporu cinnosti traviciho traktu srdecne kasle. za jakekoli napady, ktere by nam pomohly zahojit ranu co nejrychleji, pripadne zlepsit celkovy stav psa, budu nesmirne vdecna. tb
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    HYSTERIA: To riziko krvácení je i v těch prvních 30 dnech. Ono je vůbec nejlepší fenu kastrovat pouze v době anestru, protože jinak mají pohlavní orgány prokrvené dost a ještě se s nima nepohodlně manipuluje, takže se případné krvácení špatně řeší.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    CAMELLA: demence je to v souvislosti, ve které nám to bylo sděleno:) V tomto případě jde především o zdraví feny, které je primární. Nejde o zdraví štěňat...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    není to demence, občas se to dělá. Ale rizika jsou a je to nepříjemný zákrok jak pro zvíře, tak pro operatéra. Když to jde nechat fenu donosit, je to lepší.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Děkuji, věděla jsem, že je zas demence na druhé straně :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam