• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    OLLIEA
    OLLIEA --- ---
    Tak jsme si domů vzali tříletou fenku francouzského buldočka, bývalý majitel ji chtěl v garáži klepnout kladivem. Zanedbaná, nemocná - už v 1 roku byla u veterináře se svrabem, bohužel majitelé se na to pak vykašlali a ty dva roky ji už neléčili - svrab je nyní už jen v uších, boltce ztvrdlé a zbytnělé. Dnes jsem od vet dostala Nolvasan Otic a ještě nějaký přípravek, který mi odlil, bohužel nevím jak se jmenuje. Je dost agresivní, aplikuje se jednou za 5 dní, 0,5ml na 1dcl. Uši mám začít zkusit mazat, je šance, že by mohly změknout. Dále dostala Ophtalmo-framykoin, oči kapat borovou vodou. Máme k ní ještě dva amstafy, oba dva jsou zdraví - preventivně kapeme i jim Nolvasan. Nějaké tipy jak s ní zacházet, dá se dělat se svrabem ještě něco jiného? Bojím se, abychom to nechytili ještě navíc my...
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    TILLIT: předpokládala jsem, že stejně jako u koní i u psů je těch typů Alavisu spousta, ne?
    Pokud chceš kupovat balení pro koně a chceš aby tam byl i glukosamin, tak je v tomhle: http://www.equiservis.cz/VYBAVENI-PRO-KONE/KRMIVA/ALAVIS/Alavis-Triple-Blend-700gr.html
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    A ta pauza být nemusí, spíš MŮŽE. A nevyužijte toho, vzhledem k těm cenám.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Tak každému vyhovuje něco jiného. Kdo krmí mokrou stravou, tak prostě sirup nalije na krmení, i na granule se to dá nalít, ale to musí pes žrát rychle, než to proteče na dno. Nebo stříkačkou, někdo dá psovi líp sirup, než tabletu.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    tak to je u většiny preparátů, že se berou třeba tři měsíce a měsíc pauza
    INXS
    INXS --- ---
    jinak se nedoporučuje k dlouhodobýmu užívání resp po jedný lahvičce musí bejt asi dva měsíce pauza.
    INXS
    INXS --- ---
    VERCA_ZABA: normálně ho přimichávám do masíčka, on je docela nasládlej, takže Bonymu nevadil
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    hmm, tak on je to jenom sirup, fakt že jo.. to by jedině arnošt musel denně pít mlíko nebo kefír:P
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TILLIT: aha, tak to mám ještě štěstí, že na arnošta se stačí zle podívat a nic nevyplivne:D
    le každopádně se na ten aptoflex jdu podívat
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    btw. jak do psa narvu sirup? mně třeba přijdou tablety pohodlný, vemu, hodím dozadu do pusy, zavřu tlamu a je to
    INXS
    INXS --- ---
    TILLIT: jj ten bral Bony a je fakt dobrej. vet říkal, že je to nej přípravek co může doporučit
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TILLIT: Tam zase není to MSM. Jinak, v dnešní době je trh veterinárních chondroprotektiv až přesycen, každá firma má vlastní přípravek a trumfují se v tom, kdo ho bude mít levnější a vícesložkovější, takže bych řekla, že Alavis, který těží z toho, že tady byl první a lidi ten název znají, je už poněkud překonaná technologie. Se stejným i lepším složením najdeš mnohem levnější věci - Aptoflex, Cartilan, Flexivet, řada Roboranů Chondro a spousta dalších
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TILLIT: Případný rozbor je na obalu, totéž, co je na internetu. Není to stejné, a glukosamin sulfát je to podstatné. MSM je jen protizánětlivá složka.
    MAARIIIII
    MAARIIIII --- ---
    jasny, ja to sem davam zda nema nekdo zkusenost s nadorem v uchu.
    GIO
    GIO --- ---
    dekuji moc!
    GIO
    GIO --- ---
    jiste, to jsem potrebovala slyset, dekuji! takze je tam proste nazenu a at si nechaji naordinovat neco jineho - psovi je trinact teda,a le stejne..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    GIO: Používá, ale až jako krajní řešení, když nestačí ACE inhibitory a diuretika. Je o něm známo, že sice zmírňuje příznaky, ale taky zkracuje dobu dožití, tedy pacient bude žít kratší dobu, ale ve větší pohodě.
    GIO
    GIO --- ---
    ja mam dotaz na tapinu. podava se u psu velikosti lhasa apso bezne na nedomykavost chlopne a s tim souvisejici problemy s dychanim/kasel/ digoxin?.. rodice taky nechteji znvou se psem k vetovi pro recept protoze "pes je tam stresovany". ten veterinar jim tuhle diagnozu poslechove sdelil, ale zatim to neresili medikamenty. ja jim poradila at zavolaji a zkusi konkretniho veta poprosit o recept, bez rpitomnosti psa, i kdyz vim, ze je to blbost, a psa by mel urcite znovu videt, ale spis me zajima, jestli se ten lek pouziva pro lecbu podobne nemoci ve vetmedicine.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAARIIIII: No a jestli operovat nebo ne, to ti nemůže říct nikdo jiný, než tvůj veterinář.

    Což mi připomnělo perličku z práce, přišel mi e-mail adresovaný několika různým ordinacím. Paní si dle vlastních slov "dělá statistiku", jestli má smysl operovat jejího psa, kterého srazilo auto a má zlomenou pánev, nebo jestli se to třeba zahojí samo. Jen takhle, to jsou celé informace, na základě kterých chtěla odpověď. Tak takhle to fakt nejde.
    MAARIIIII
    MAARIIIII --- ---
    jo tyhle stranky mam pomalu a jiste to studuzju ale mam v tom este zmatek a ja se neptala na barf ale kvuly operaci....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam