• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    INXS
    INXS --- ---
    ty análky hrozně smrděj, smrdí?
    já to poznám dycky dle smrdutýho pejsečka, každopádně vřed z prasknutí je ultrakekel
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    tak díky za rady...právě že se nijak nedrbe, a nijak jinak si toho nevšímá, jenom to má nateklý trochu a citlivý.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    EWOKK: jak pise Fifajz, nateklej kadak urcite resit..
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    EWOKK: V tom pripade bych necekala pres vikend a zasla k vetovi jeste dneska, jestli ma zanet v analkach, mohlo by mu to rupnout. :(
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    MATHEA: teď jsem mu prozkoumala zadek a má docela nateklý řitní otvor...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    EWOKK: to spis vypada na ten imber tail, pri analkach pes sankuje, vykusuje si predevsim okoli ritniho otvoru, drbe se, ale tyhle priznaky, co popisujes odpovidaj fakt spis na tne mrtvej ocas. Kor pokud se to pri klidu lepsi. Muze to vzniknout i z prochladnuti, pokud vim.
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    EWOKK: ještě mě napadá zanícené anální váčky...?
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    Ahoj,
    můj 5ti letý mix akita-inu x labrador posledních pár dní nezvedá ocas. Pokud víte, jak vypadá akita, tak toto plemeno ocas zvedá vysoko do těsnější kudrliny. Z ničeho nic ocas tak nějak vláčí. Sice ho trochu nazvedne když jde na záchod, a jinak s nim jakž takž vrtí, ale je jasné, že něco není v pořádku.
    Na netu jsem našla reference na syndrom "flaccid tail" aka "limber tail", který se projeví u větších psů při náročné aktivitě apod. Nijak jsem ho nepřepínala, a má normální městský režim. Před pár dny jsem mu ho nadzvedla a vyjekl bolestí. Dneska už to vypadá trochu lépe, ale stejně mám obavy.
    Stalo se to někdy Vám? Počkám asi přes víkend a uvidím jestli půjdeme k veterináři...

    Zde ilustrační obrázek

    Limber Tail Syndrome - Whole Dog Journal Article
    http://www.whole-dog-journal.com/issues/8_1/features/15685-1.html

    Jinak se chová celkem normálně, žere a běhá, ale má celkem změněnou náladu - nicméně to taky dost možná bude tím, že v ulici téměř každá fena hárá, takže je z toho dost šílenej...
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Díky všem za rady, prakticky již chodíme normálně, a dnes jdem okoukat veta ještě jednou. Zlomenou ju nemá, koleno drží, vet povídal, že nic nevidí a max by mohly být nějaké natažené vazy či co. Tak uvidíme.
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    ANABEL_LEE: to mi nejak nedocvkalo :)

    CORNELA: Tehdy nam slo o hybnost, protoze puvodni info bylo, ze to bude problem. Nastesti nase "obvodni vetka" zna Hnizda a poslala nas k nemu. Uz pred OP nam rekl o moznosti predcasne artrozi takze jsme s tim pocitali. Nastesti to ale prislo az s vekem(10 let, krizenec NO a cehosi) takze to uz zaciname resit, ale katastrofalni to neni.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MAGDALENA: on Kromanon asi nepojede z Ostravy na Animal Clinic .)
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    KROMANON: nechci zbytecne plasit, ale pred nekolika lety jsme neresili hned obcasne nedoslapnuti na nohu. Jinak chodila normalne, neknucela, proste zadne dalsi priznaky. Po dvou dnech jsem to nevydrzela. Noha byla zlomena v kloubu, nakonec z toho byla operace. Takze: lepsi plasit nez pak litovat.
    Na ortopedii je nejlepsi Hnizdo z Animal Clinic. Pes chodi a dokaze ohnout nohu i kdyz hrozilo ze ji neohne.
    ZOLTY
    ZOLTY --- ---
    ahoj, je tu někdo, kdo mi může poradit ohledně léčiv.. mysli buď sestřička, nebo dr z veteriny?
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    Diky moc za vysvetleni:)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANABEL_LEE: Taky.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: nebo jestli to meli napeneny treba?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Ono třeba když z nějakého důvodu nadměrně sliní (překážka v jícnu, infekce), tak to bachor nemusí pobrat.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    VAMPY: taky bych tipla, ze to byla ruminace, akorat to nejak neudrzeli v dutine ustni...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VAMPY: Musela to být jen zažitina z bachoru se slinama. Ono se to, jak koukám, i někde na webu jako zvracení označuje, nicméně není to úplně ono.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    TAPINA: No rozdil mezi ruminaci a zvracenim chapu a kone taky.vlastne jsem zila b dojmu,ze diky utvareni GITu prezvykavci nemohou zvracet,ale mi neda spat,ze moji kamaradi ze zemedelskych rodin tvrdi,ze jejich ovce bezne zvraci.resp vydavaji davive zvuky,viditelne je napina a z dutiny ustni jim vyteka jakasi hmota(jimi oznacovana za natraveninu). Co to jako je?ptala jsem se,jestli neslo o jejich posledni hodinku,ale pry ovce nekolik dni viditelne stonaly,parkrat se "pozvracely" a zijou vesele dal.internetova fora jsou podobnych pripadu plna,nicmene nikde vysvetleni o co se jedna.netusis?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam