• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    GIO
    GIO --- ---
    to je lepsi vyprat/vyhodit:-/
    KACJU
    KACJU --- ---
    GIO: prave to je problem :( oni uz ty blechy maj a ja potrebuju vystrikat mista kam se chodej valet
    GIO
    GIO --- ---
    ja ti s klidnym svedomim zadny sprej nedoporucim. neverim jim. pordne nefunguji a casto jsou nebezpecne predevsim pro kocky. pipety, ty funguji.
    KACJU
    KACJU --- ---
    Poradte mi prosim sprej proti blecham ktery muzou mit jak psy tak kocky. Díky
    GIO
    GIO --- ---
    to je krasa, nas "mrtvy ocas" je vzdycky bolava zalezitost na par dni, a zima se blizi, tak uz to zas prijde:-/
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    tak to byly anální žlázky :) měl je chudák hodně zduřelý a hodně hluboko
    zajímavé - nebyly žádné symptomy jako zápach, sáňkování či lízání. Prostě jenom křivý ocas jak ho bolela prdel.
    Sláva - extrakce za krásných 119 Kč :))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SILVILVA: Hlavně si dej pozor, aby to byl Opthalmo-framykoin a ne Opthalmo-framykoin comp.
    SILVILVA
    SILVILVA --- ---
    Tak to prej vypadá na škrábanec. Jdu koupit framykoin, doufám, že tím níc nezkazím? :)
    SILVILVA
    SILVILVA --- ---
    Ja mam tez dotaz - ted jsem si vsimla ze ma stenacko uprostred oka jak kdyby bordel ci povlak nebo jak to nazvat. Nevim, zda se treba kocce nepovedlo ji skrabnout, ale nejsem si vedoma toho, ze by pes knukl a rozhodne se o to oko nestara, nijak ji to nezavazi, nevadi...K vetovi jdeme v pondeli tak jako tak, ale jen se spis zajimam informativne co by to mohlo byt, zda to neznate? Jestli se mam pripravovat na nejakou hruzu nebo to je neco obvykleho...
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    Prosím o radu - naší jezevčici se po těle, zejména na hridníku, ale teď se to pomalu rozšřuje i po bocích nahoru, dělají malé pupínky, které následně zmizí a místo nich je tam suché místo na kterém se udělá malá kulatá lysinka (asi do centimetru). Trvá to asi tři nebo čtyři měsíce. Šli jsme s tím cca po měsíci na veterinu, tam udělali seškrab, hodili to pod mikroskop, řekli, že roztoči nebo co tam jnejsou. A udělali ještě jeden seškrab a po týdnu jsme si měli zavolat. Tam prý nebylo taky nic. Takže doktorka řekla že neví, a ať se zkusíme objednat k dermatologovi. To jsme udělali, čekací doba dost dlouhá, a jak na potvoru nám do toho něco vlezlo. Takže jsme tam zase objednaní až na za dva týdny. Netušíte, co to může být? Původně jsme mysleli že má podráždné bříško od posekanýho obilí, když běhala po poli. Ještě mě napadlo jestli to nemůže být alergie na granule (nezměnili jsme značku, ale zkusili jsme jinou příchuť - původně Orijen s rybama, teď vyzkoušeno Orijen regional red). Trochu ty její lysinky připomínají jako když se člověku udělá ekzém, takový ten vodnatý puchýřek co pak zmizí a je tam pak suché místo. Trošku jsem z toho vyděšená, jezevčice začíná být dost puntíkatá. Ale jinak se chová normálně, nevypadá nemcná. Akorát si samozřejmě lysinky líže. Ale nepřijde mi že by to nějak drbala. Tak díky, jestli vás něco napadá.
    GIO
    GIO --- ---
    EWOKK: to miva nas pes a je to syndrom mrtveho ocasu.. muj pes je tvemu vzhedove i velikostne dost podobnej..
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    TAPINA: je fakt, že ten můj je velkej kus psa..a myslím, že než svým análem se teď nejvíc zabývá močí hárajících fen

    no ja nevím...před pár dny měl taky desně tvrdý bobky, teď už v pohodě stolice, nemohl si nějak podráždit zadek tím extra tvrdým bobkem?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    EWOKK: Ruptura análních váčků je typická pro psy, co jsou drsňáci a nic nedají najevo. Nedrbe se, nesáňkuje, nevypadá, že by ho něco bolelo, a najednou jé, ono mu z toho něco teče. Protože každej jinej pes by to dal najevo mnohem dřív, než to dojde takhledaleko.
    INXS
    INXS --- ---
    ty análky hrozně smrděj, smrdí?
    já to poznám dycky dle smrdutýho pejsečka, každopádně vřed z prasknutí je ultrakekel
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    tak díky za rady...právě že se nijak nedrbe, a nijak jinak si toho nevšímá, jenom to má nateklý trochu a citlivý.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    EWOKK: jak pise Fifajz, nateklej kadak urcite resit..
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    EWOKK: V tom pripade bych necekala pres vikend a zasla k vetovi jeste dneska, jestli ma zanet v analkach, mohlo by mu to rupnout. :(
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    MATHEA: teď jsem mu prozkoumala zadek a má docela nateklý řitní otvor...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    EWOKK: to spis vypada na ten imber tail, pri analkach pes sankuje, vykusuje si predevsim okoli ritniho otvoru, drbe se, ale tyhle priznaky, co popisujes odpovidaj fakt spis na tne mrtvej ocas. Kor pokud se to pri klidu lepsi. Muze to vzniknout i z prochladnuti, pokud vim.
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    EWOKK: ještě mě napadá zanícené anální váčky...?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam