• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    GIO
    GIO --- ---
    ANABEL_LEE: kdo by to kopal, ze.)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    CORNELA: nepujde, ale studnu ma na pozemku spoustu lidi, navic ne kazdy ma takovou kinderstube, aby kopal dostatecne hluboko a jeste to treba zasypaval vapnem...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    VERCA_ZABA: taky si mala zvirata pohrbivame doma, ale kafilerka me nepohorsuje, jsem chovatelkou koni, takze ty treba fakt neplanuju zakopavat na zahrade. nastesti to akutne resit nemusim, ale docela uvazuju, ze bych je nechala treba sezrat tygrum v zoo, az prijde jejich cas... ale nevim, jestli je zoo ochotna brat tyto kadavery...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    INXS: v kafine nahazi tela do jednoho kotle a pali to najednou, kremace bude normalni obrad, spali ta zvirata po jednom, muzes prijit v cernem a i venec polozit... ale ve zpracovani tela az takovej rozdil nebude, snad jen ze v kafine se to pali ve vysokotlakejch pecich
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    INXS: kremace je zpopelnění. V kafilerii se živočišné odpady drtí a dál zpracovávají takem a teplem, pak se to suší a odděluje se tuk a živočišná moučka.. na netu to najdeš určitě nějak podrobně.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    INXS: já měla za to, že prostě kafilérka - tamhle na valníku ti naloží mrtvý zvíářata, ta spálí a čau.. a kremace - jako u lidí, spálí normálně tvoje zvíře a ty dostaneš urnu..
    nebo ne?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    ANABEL_LEE: my třeba naše zvířata pohřbíváme na zahradě.. ale je fakt, že ne každej má zahradu nebo každej je ochotnej si třeba někde najít nějaký pěkný opuštěný místo a tam to zvíře zakopat..
    já bych zvíře vetovi nenechala taky za nic
    INXS
    INXS --- ---
    tak jakej je rozdíl mezi kafilerií a kremací?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SUFFOCATE: kafilerie je to same jako kremace, FYI... telo je jen schranka
    GIO
    GIO --- ---
    SUFFOCATE: nekdo v Cechach dela psi kremace? mela jsem za to, ze to uz zas ukoncili ten projekt
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SUFFOCATE: pokud si reknes, vet ti ho da, ale pohrbivani zvirat se taky resi nejakymi pravidly, co bys s tim psem udelala ty?
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    HYSTERIA: kokrspanel
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    SIMCIIQ: eutanazie s asanací je podle velikosti psa.. ale počítej tak kolem/do tisícovky..
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Prosim dostala jsem darkem toto:
    B-Compositum 100g* - BIOFAKTORY - vitamínové připravky drobné zvířectvo | Krmivo pro psy a kočky, chovatelské potřeby - JUKO Petfood s.r.o.
    http://www.juko-krmiva.cz/b-compositum-100g-ean2484-skup2.php

    jenze, nechapu, jak to spravne a hlavne kam to davkovat a je to vhodne pro psa? Maja je malo osrstena a tam pisou, ze to je na kuzi a srst (ale pisou tam i hospodarsky zvirata), neznate to prosim nekdo a neporadite mi, co s tim?

    druhy dotaz
    Kolik stoji smrtici injekce a jak to probiha chodi po tom, co pejsek usne, kdyz ho nechame vetovi (cenu i s faktem, ze pejsek zustane panu veterinarovi), Barca se rapidne zhorsila a nejlepsi asi bude, jeji trapeni ukoncit.

    Diky za info
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Nejsem si jistá. Já rentgen nemám, tak to nemám nakoukaný.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    TAPINA: ťapi, a na rentgenu to je vidět?
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    TAPINA:

    No jo, špringr s těma dlouhýma ušima je na tento druh potíží jak dělaný...tak asi opravdu budu muset čistit častěji. Ostatně, s tím počasím to sedí - zánět zvukovodu měl přesně před rokem, koukala jsem se do záznamů.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TABO: No to bych teda neradila, vzhledem k tomu, že betadina je vodný roztok.
    TABO
    TABO --- ---
    BLUDICKA: Nám vet doporučil čistit klidně i Betadinou, že to není nic proti ničemu...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BLUDICKA: Kvasinky jsou z 90 % následek vlhkého prostředí v uchu. Takže u psů, kteří na to trpí - vykapávat čistícíma kapkama po každém koupání, sušit uši po venčení v dešti, ve vlhkém počasí preventivně čistit častěji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam