• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    ZMYJKA: che, tak na mase se mi to nestalo nikdy teda a to klidne muzou mit fakt jen jednu krmnou davku denne, za to na granulich mi cuba blila jak alik apson jednou do tejdne.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MATHEA: Tyjo, to je zvláštní, mně to naopak občas psi dělaj na mase, že blejou ráno z hladu, když mi úplně nevyjde načasování krmení, na granclích se mi to nestalo snad nikdy.
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    MATHEA: jo, tuhle zkušenost jsem udělala taky.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MASOO: ok, to by odpovidalo, tak uvidis.
    MASOO
    MASOO --- ---
    MATHEA: vzdy to bylo rano, nalacno
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MATHEA: jestli ted dostava 2x denne rano a vecer, pridej treti krmnou davku, kterou dej nejak odpoledne pul hodky po vylitani a vecerni soupni na dyl.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MASOO: a v jakym rozestupu mezi krmenim blije? U granuli se stava, ze pes zvraci stavy "z hladu"... zkusila bych ji v prvni rade denni pridel rozdelit do vice davek tak, aby mezi krmenim nebyly vetsi pauzy. Uvidis, jestli to pomuze. Ja s tim mela problem kdysi u cuby, vyresilo mi to maso. Taky zvracela nepravidelne a sly jen stavy.
    MASOO
    MASOO --- ---
    MATHEA: stav a nebo bilou "vodu"
    a taky si myslim, jen me to napadlo, protoze potom je uplne v pohode a hned se vrha na snidani
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MASOO: a co zvraci? zbytky nestraveny potravy, nebo jen zaludecni stavy?
    Aby si pes vynutil zvraceni je dost nesmysl, nebo respektive ja o otom nikdy neslysela a prijde mi to jako vysoce nepravdepodobny.
    MASOO
    MASOO --- ---
    tohle je snad spravnejsi auditko:
    nase cuba casto rano zvraci, nejdriv jsem si myslela, ze je to po necem, co si sithla oliznout /vic ji nedovolim/, jednou to byly lidske zvratky, pak kravinec a taky jeji vlastni hovno, coz me dost prekvapilo. ale pak napr blila i bez duvodu. navic ma dost casto ridsi srani.
    nas zaver je takovy, ze ji mozna davame moc granuli, ona navic desne hlta.
    mate nekdo zkusenost? nechci s ni chodit k veterinari, kterej mi hned nakeca, ze jsou to kdovijaky problemy a bude mi cpat probiotika a kdo vi co jeste, jak sem se uz docetla na jinych forech... ale zaroven to nechci podcenit, kdyby to byla precijen nejaka porucha traveni, ci tak neco
    nebo spatna strava?
    take sme pozorovali, ze rano blila, hned po tom, co zaznamenala v posteli pohyb a pak kdyz sme se tam vrteli, tak zacla stekat, knucet vynucovat si pozornost - je mozne, ze si to bliti vyvolava zamerne?????
    den predtim nesnedla nic, co by to mohlo zpusobit, dostava min granuli, vecer se vyprazdnila tesne pred spanim...
    hledala jsem jeste jinde na netu, ale nic jsem nenasla, jinak vypada zdrave, ma chut k jidlu a dalsi den treba vubec nic nebylo, protoze pritel vyskocil hned po probuzeni....a dneska taky nic
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    SIMCIIQ: Před téměř už dvěma lety jsme řešili pohřeb naší kokršpanělky - na veterině dostala uspávací injekci a pak, když zabrala, dostala do žíly nějakou látku, která zastaví srdce (Anetka měla rakovinu a už začínaly nezvládnutelné bolesti). Byla jsem s ní celou dobu, držela jsem ji v náručí až do chvíle, než veterinářka řekla, že už odešla.
    Pak jsme ji autem odvezli z Prahy do Říčan, kde se postarali o zpopelnění.
    Kremace zvířátek : FROSTEX
    http://www.frostex.cz/kremace-zviratek/
    Na stránkách mají nabídku všeho možného (odvoz z veteriny k nim, obřad atd.), my jsme se s pejskem jen rozloučili a pak jsme si (snad po dvou týdnech, už přesně nevím) jen přijeli pro urničku. Cena byla nějak pod šest tisíc, taky to už na korunu přesně nevím.
    GIO
    GIO --- ---
    no o nas, ze.) ale tak to je fuk.)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    CORNELA: no jestli tam bude sam tak to radsi utratit rovnou .)
    GIO
    GIO --- ---
    ja taky nemluvila o tobe, kdyz jsme u toho cteni.)


    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: nojo asi jo myslim, ze bude tak na kazdej kraj +- jedna
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Tak, vyhrabáno z archivu :D
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Krematorium je v Brně a funguje. http://www.prevozovasluzba.cz/
    Rozdíl je v tom, že v krematoriu se zvířetem zacházejí s pietou, dají popel do urny, kterou majitel dostane, zatímco kafilerie je prostě hygienická likvidace živočišného odpadu se vším, co si pod tím představíte (jen už se dnes produkty dál nevyužívají, jako se to dělalo dřív).

    Pohřbívání do země má u nás pravidla dvě. Je možno takhle pohřbívat jen zvířata v zájmovém chovu (omezení váhou už tam není - 50kg psa lze, ale 30kg tele nelze) a musí to být na vlastním pozemku nebo se souhlasem vlastníka.
    GIO
    GIO --- ---
    ja si rikala kafilerium, kafilerium, zajimavy, jsi to mela nechat.)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Tak jsem chtěla opravit překlep a smazala jsem si to celý, ach jo.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANABEL_LEE: O třech vím jenom na Moravě, to jich v ČR bude víc :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam