• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ZMYJKA: tak zrovna atussin by fakt zabrat měl hned, je to klasický typ veselých kapek proti kašli, s efedrinem (žádný pseudo, ale hezky efedrin :) guaifeneisinem atd :)
    já byt tím psem, hned mám veselejší den :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: jo, atusin jsme měli taky. Akorát se člověk musí obrnit trpělivostí - tak první dva dny jsem měla teda pocit, že to vůbec nezabírá - pes se zmítal v záchvatech kašle a chrchlal pěnu, až z toho byl celej upatlanej a unavenej a vypadal vyloženě nešťastně. Ale je taky fakt, že Loki byl hodně oslabenej z útulku (měl k tomu i antibiotika a něco na podporu imunity a stejně první dva dny vypadaly ošklivě - ale o život zas nešlo, to ne, jenom mi ho bylo děsně líto, jak tam ležel celej poslintanej).
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Tak je to psincovy kasel. Dostal atusin, poslech cisty, teplota zadna, ze by se s tim mel jako mlady pes poprat.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: No dyť jo, první příznak srdečních problémů je obvykle kašel. A už několikrát mi přišel do ordinace kardiak, který byl měsíc jinde léčený antibiotikama a ony mu nějak nezabraly :o)
    GIO
    GIO --- ---
    fajn,a le je to moje auditko, tkaze se podle toho cornelo prosimte chovej, dekuji, proste tentokrat si to posledni slovo odpust, uz me nebavis, nejen tady.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: No a půlka chrchlajících psů jsou ještě navíc ve skutečnosti kardiaci, kterým se to s ochlazením taky zhoršuje :o)
    GIO
    GIO --- ---
    TAPINA: presne tak.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Nepřijde mi, že by toho bylo víc, jen teď je období, kdy to bývá. Stejně jako u lidských respiračních infekcí je toho nejvíc na podzim.
    GIO
    GIO --- ---
    TAPINA: jj, to uz pes (bohuzel) taky mel,))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    GIO: Záněty průdušek už obvykle mívají i celkové příznaky s horečkou, tam už je to potřeba řešit víc.
    GIO
    GIO --- ---
    CORNELA: prosimte, mluvim o internetove komunikaci,a le vazne tu s tebou neminim vest zadne osobni spory, tak to zkus ukoncit, diky.)
    GIO
    GIO --- ---
    no muj pes ma sedm let letos, a mel to jako stene, a tehdy to bylo taky uz docela rozsirene, takze mi nejak neprijde, ze by to bylo horsi, spis to chodi ve vlnach, ale pravidelne vpodstate..
    GIO
    GIO --- ---
    ty nemit ty smajliky, tak se ani neusmejes.
    GIO
    GIO --- ---
    (ale myslim, ze to je okrajovy a nedulezity pitvani,)
    GIO
    GIO --- ---
    ten nazev co pises ty jsem ve spojeni s kotcovym kaslem nikdy neslysela
    GIO
    GIO --- ---
    TAPINA: jj, ale tlumi se to lehce, nas pes teda dostal kombinaci kodein a sirup, coz je nelogicky a aplikovali jsme jen jeden okruh leciva, protoze jedno tlumi kasel a druhe podporuje vykaslavani.. ale jak rikam, za par dni to bylo v coudu. jakmile se to spoji se zanetem prudusek, je to asi tezsi, usuzuji jako astmatik))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Přičemž parainfluenza je ve standardním očkování šestikombinací, takže když už očkovaný pes psincový kašel dostane, tak tam hrajou roli spíš jiné viry (on to taky není jediný) a hlavně ta bakterie.
    GIO
    GIO --- ---
    a jak mnou jmenovany nazev napovida, postihuje to hrtan a prusudnici, proto to daveni taky..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    No, psincový kašel není tak úplně čistě virový zánět. Většinou je to kombinace viru parainfluenzy a bakterie Bordetella bronchiseptica. Obvykle to odezní, ale je na místě kašel účinně tlumit a když by to mělo trvat déle, než týden, tak i antibiotika.
    GIO
    GIO --- ---
    laryngotracheitida je zcela bezne pouzivany vyraz. nepopiram, ze ten tvuj taky, ale v tomto tvaru to slysim prvne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam