• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    GIO
    GIO --- ---
    TAPINA: jj, ale tlumi se to lehce, nas pes teda dostal kombinaci kodein a sirup, coz je nelogicky a aplikovali jsme jen jeden okruh leciva, protoze jedno tlumi kasel a druhe podporuje vykaslavani.. ale jak rikam, za par dni to bylo v coudu. jakmile se to spoji se zanetem prudusek, je to asi tezsi, usuzuji jako astmatik))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    No, psincový kašel není tak úplně čistě virový zánět. Většinou je to kombinace viru parainfluenzy a bakterie Bordetella bronchiseptica. Obvykle to odezní, ale je na místě kašel účinně tlumit a když by to mělo trvat déle, než týden, tak i antibiotika.
    GIO
    GIO --- ---
    laryngotracheitida je zcela bezne pouzivany vyraz. nepopiram, ze ten tvuj taky, ale v tomto tvaru to slysim prvne.
    MASOO
    MASOO --- ---
    GIO: presne, mel to nas pes asi pred dvema mesici, stacil relativni klid (je to posuk), caj, teplo a na noc dostal mikinu;)
    GIO
    GIO --- ---
    CORNELA: laryngotracheitida (psincovy kasel) miva u psu obvykle mirny prubeh a neleci se nijak krom jitroceloveho sirupu, kdyz uz se davaji nejake leky, tka po nekolika dnech obtizi.. je to infekcni a vetsinou do tydne fuc.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Dožluta ne, to je taková typická barva, komu se někdy poblil pes, tak ji pozná :o)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Diky za info holky :) Vali ted spi a vypada spokojene. Dam vedet co se z toho nakonec vyvrbi. Kdyby neco tak mam vypsany pohotovosti :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Tak mohl to ještě nemít rozjetý, mohl mít - jestli se jakoby dusil - rýmu a teď mu to slezlo níž... Tak to můžeš zkusit - obvykle stačí zatlačit trochu víc na hrtan (jako by pes měl stahovák a opřel se do něj) a pes se rozkašle. Ono s psincákem je to jak s chřipkou - taky to není jedinej virus a bejvá i bakteriálního původu (a pak se zas přiovnává k angíně) a stejně jako u lidí to může začít nachlazením a pak slízt na průdušky. Nebo to mohlo začít zánětem horního patra třeba - a pak by nekašlal - a teď se to posunulo.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: U psů netřeba takhle složitě. Když je to žlutý, je to ze žaludku, když je to bílý, je to z průdušek.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    ZMYJKA: ja to nezkousela, ona ho nerozkaslala vetka, par dni zpatky kdyz jsem tu psala.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    CORNELA: Může, ale bílá pěna je charakteristická pro psincák :) A když to člověk ještě neviděl, připadá mu to jako zvracení.

    SIRRIL_NEMESIS: ono někteří psi se ti rozkašlou na sebemenši přidušení obojkem, ale některé je fuška rozkaškat, když nechtěj a nemáš natrénovanej ten grif. Já taky mladýho když měl psincák podruhý nedokázala na tlak rozkašlat, ale psincák to byl natuty a vet ho pak i rozkašlal, ale musel teda přitlačit trochu.

    Jinak nám vet tenkrát priznic doporučil, tak myslím že by to kůže a srst měla ustát, když to nepřeženeš.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: ja taky nejsem vet, mozna to tu nekdo osvetli, ale bylo to prvni co se resilo. :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: na takove to klasicke drazdeni krku, ktere se provadi typicky pro psincovu kasel :Dnevim bliz
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: no to jsem pochopila, ale nevim ze to tu stoji nekde? Kde?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    ZMYJKA: nad priznicem jsem premyslela, neudela mu to paseku v chlupech a na kuzi? Jenom kasle, je veselej, zere, vse ok. S psincakem nevim, vicemene tomu vse odpovida ale na drazdeni nereaguje, teplota i poslech byla ok... se z nich zblaznim. Dost na tom, ze jsem dnes volala vetku na kone, ted jeste pes.. :(
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: pet medic teda, uz mi hrabe.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: hele jestli jenom vehementně kašle, ale jinak je v klidu (žere, reaguje), tak to nehroť - udělej mu priznic na krk, dej jitrocelák a zejtra ho vem pro atb. Ono jestli je to psincák, tak to se psem dovede pěkně mlátit.

    Ta pěna není zvracení - je to právě ten kašel.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: jaky ped medic? :) jsem si zas neceho nevsimla?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: premyslim nad tim, ale uprimne nejsem si jista, jestli to je az na to. Nevim :I ted kaslal dvakrat docela dost, jednou zvracel penu. Ted je v pohode a kouse kost. Ach jo.. mas tip na nejakou pohotovost pobliz Stresovic kam se dostanu mhd?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Tak chrochtani preslo v docela drsny kasel. Zitra jdeme na pohotovost, ale nemate nejaky tip jak mu ulevit ted? Jitrocelovy sirup moc nepomaha, a jedinou dalsi vec tu mam ACC v sumivych tabletach.
    INXS
    INXS --- ---
    no starost mi dělá i ta packa, sme to léčili od jara :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam