• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    K0051: To není tak úplně pravda. Můžeš dělat všechna možná vyšetření u všech operací kvůli tomu, že když nastane problém, tak máš krytí pro sebe, jako veterinář. Ale když nastane problém u mladého klinicky zdravého zvířete a bylo u něj provedeno klinické vyšetření - tzn. poslech srdce a plic, zhodnocení stavu sliznic a celkového stavu, tak je to lege artis postup.
    K0051
    K0051 --- ---
    nedavno jsem slyšela od několika veterinářů, že předoperační vyšetření komora vet. lekařu doporučuje u každého zákroku s tím, že pokud se stane problem, který se mohl ovlivnit rozborem tak jsou z toho postihy
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    mě kastrovali gátu (20kg) na jarově, cena s inhalačkou a krvema byla 5 tisíc, ale bylo to ze známosti a taky je to 3 roky zpět.
    Jinak cena závisí jak veterinář od veterináře (Bílá hora je jedna z nejdražších klinik, když nepočítám Jaggynu) a taky dle toho jak dlouho to bude trvat a jestli inhalačka nebo injekční (a i jaká injekční)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SNELA: U mladých zdravých zvířat ne. Já ho dělám obvykle tak od 8 let a nebo když už se o nějakém problému ví.
    SNELA
    SNELA --- ---
    TABO: ok, juknu dík :)

    btw je teda potřeba dělat rozbor krve před kastrací ?
    TABO
    TABO --- ---
    SNELA: Byli jsme na Veterinární klinice zelená liška. Kastrovali mi tam i druhou fenku a všechno proběhlo bez komplikací. Cena nějak kolem 5000, za 35 kg fenku + kolem 600? za krevní vyšetření - bylo jí už 8. U mladší ho ani nechtěli, jen si poslechli srdíčko a zkoukli celkovou kondici fenky.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    MATHEA: zítra dopoledne tam jedem, má to hnusný
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    VERCA_ZABA: za me urcite vet, kdyz to roste.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    náhodou někdo nápada?

    před dvěma dny - arnošt bouli na nose, přímo uprostřed, taková maličká, tvrdá.. včera boule větší, tvrdá (jak kdyby to byl kostní hrbolek) - říkám, se někde bouchl
    dneska - boule třikrát tak větší, dá se trochu zmáčknou, na boulou žádný chllupy, jenom jakoby sedřená a krvavá kůže.. když mu na to sáhnu nebo zmáčknu, tak ho to nebolí..
    SNELA
    SNELA --- ---
    TABO: super děkuju :) to je přesně náš problém, změny nálad a vidím, že se trápí, sice je to v únosné mezi, ale proč jí nechat zbytečně trápit.. Aha a kde jsi nechala kastrovat ?


    A opravdu nikdo nemáte zkušenost s p. Čučkou nebo Lázničkou?
    GIO
    GIO --- ---
    TILLIT: zbraslav, nebo barchanek na andelu/v beroune, oba podniky znam a mam letite a skvele zkusenosti.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TAPINA: áháá, to sem právě nevěděla, já měla za to, že je to nymlich to samý:)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Jenže fretka je trochu nestandardní zvíře. Vyžaduje jinou anestezii a vůbec jiné zacházení, kocour bude levnější.
    TABO
    TABO --- ---
    SNELA: Já nechávala kastrovat osmiletou - trpěla často na falešky a změny nalád s tím spojené a strašlivě se jí ulevilo. je teď veselá jako jsem jí snad nezažila.

    Žijou s šestiletou fenkou (kastrovanou) a jakoukoli změnu mezi nima jsem nezaznamenala. Osmiletá pořád velí, velela i když byla nemocná. Maximálně si víc hrajou.

    zaujalo mě, že měla jakési vnitřní stehy, takže na veterině proběhla pouze kontrola a nemuselo se jí nic vyndavat, což se mi zdálo super.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    LANTHAL:
    ADITU: oká, díky:)
    ADITU
    ADITU --- ---
    VERCA_ZABA: neznam Bilou horu a jejich cenove relace, ale kastrace kocouru jinde po Praze byvaji kolem 800-900 stovek, pokud nejsou komplikace.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    VERCA_ZABA: nevim jak na Bílý hoře, ale i dobrý veteriny v centru ti kočku vykastrujou třeba za 1300,- (v Galeé, pokud se za ten rok teda nic nezměnilo), kocoura třeba tady u nás i jen za 400,-
    Ale jasně, volba je na tobě.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    LANTHAL: no, fretka byl freták, takže taky šlo jenom o ufiknutí..
    ono stejně asi pujdu zase na Bílou horu, páč tam chodíme celá rodina..
    jen prostě jestli třeba protože je to kočka tak cena bude od dvou a vejš:)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    VERCA_ZABA: za kocoura to bývá spíš míň, ale taky jak kde, vyplatí se obvolat si pár lepších veterin ...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    když ste u tý kastrace, jenom otázečka - kastrace kocoura by mohla vyjít na cca kolik?
    na Bílý hoře sem platila za kastraci fretky 1100, tak jestli můžu očekávat tu samou částku (at vím, kdy založit kasičku)?
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    LANTHAL: prave zkoumam jestli vlastne nejde o to same :)
    Ja obcas zobu ostropestrec, ale bojim se psovi dat to same uz jen kvuli davkovani.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam