• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CORNELA: tak zaprvé pes není člověk...a hlavně majitelé říkají narkoza i sedaci, že ano.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Už vidím, jak mu vysvětluješ, že se teď fakt ale nesmí pohnout :D
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CORNELA: u psa? Blázníš?
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    Zrovna resime biopsii jater a narkozu u 10ti lete feny krizence NO a doktori nam to nedoporucuji :(
    GIO
    GIO --- ---
    tak obecne vetsi plemena kolem destei let doktori moc do narkozy davat nechteji a ani se jim nedivim,a le samozrejme, uze se to podlozit vysetrenim a riskovat to, my te neriskujeme uz ani lokalni anestezii radsi..bradavice jsme resili bez ni, protoze jsme ja i doktor(ten hlaven zejo, ja vim prd vpodstate) nechteli riskovat ohrozeni zivota anestezii..

    ze to vase princezna zvladla je super,a le rozhodne to neni tak bezne.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    věk proti určitě nehraje. My jsme nechali naši fenu kastrovat v desíti letech kvůli hodně silné laktaci při faleškách. Akorát jsme ji nechali před narkózou vyšetřit krev a rtg hrudníku kvůli velikosti srdce. Vše bylo v pořádku i když to srdce na horní hranici. Celou operaci zvládla líp jak já :) Naopak dobře že jsme ji nechali vykastrovat, protože po vytáhnutí dělohy doktor zjistil, že měla náběh na pyometru.
    GIO
    GIO --- ---
    jssne no, epilepsie hraje dost proti a vek taky.. tak holt behani :))
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    jasny, budu tvrda :)
    cecky zatim dobry.
    hracky krom micků nema. zejtra ji vezmu poradne vylitat na chalupu.
    jeee, to jsem ale trubka...mi mohlo byt jasny. .))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAMPA: Jasná faleška :o) Zkontroluj jí cecíky, jestli nemá i laktaci, to by pak bylo na léky.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    KAMPA: Jo, hodne litani, zamestnat ji i hlavu, nelitovat, netulit, jestli jindy spi v pelechu, tak vykopnout i z postele a trosku snizit prijem zradla - nekdo rika omezit bilkoviny zivocisny, nekdo neomezuje.. Vzit hracky nad kteryma by se mohla rozneznovat (takovy ty piskaci, ala stene).
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    no uprimne ani ne - teda chtela jsem driv, ale ted uz se bojim, ze je starsi a taky ma za sebou uz jedno uspani a do toho asi epilepsii...tak mam strach.
    GIO
    GIO --- ---
    kastraci zvazujes vid..
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    asi mas pravdu, jo a vlastne sem si vzpomnela, ze jakoby hrabe v pelisku nebo na gauci...uz mi to do sebe zapada.
    ona prave mela falesku jen dvakrat kdysi, tak proto mi to moc nesedelo, ale ted uz je to asi jasny.
    takze byt co nejvic venku a litat a litat, co?
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    KAMPA: No mi to prijde jako ukazkova faleska teda, zhruba 2 mesice po harani. Uknukana, cicmava, uknourana, s touhou mazleni a takova rozneznela - presne odpovida dobe "porodu". :)
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    mam otazku, nevite co by mohlo znamenat, kdyz ma fena (pet let, harala v zari) neustale bulí?
    leží, kouka na nas a pláce, mazlim ji, pritel ma ted volno, takze doma sama neni..bulí ve vytahu a i pri prochazce. nevypada, ze by byla nejak nemocna, hraje si, zere, pije...
    v noci - u nas nikdy nespi, ma svy kreslo, ted ovsem uz treti noc spi u nas v posteli.
    jediny co jsem vypozorovala je,ze se nechce prat - jako hru mysleno semnou...
    nemuze mit nakou depku?
    harala v zari, takze na falesku bych to netipovala asi.
    diky
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Pendluju ted se psikama mezi nasi domovinou (Chlumec n.C.) a Prahou, jsme v Praze pomerne dost casto, zejtra mame v planu tam jet znova. Bohuzel primo u Prazsky trznice - fakt extremne malo prostoru na venceni s pomerne velkou osidlenosti psu. Balous si z Prahy naposled privezl psincak, nastesti jsme to chytli zavcasu a vyresil to jitrocelovej sirup. Kaslal od ctvrtka, dneska uz je klid, ma furt klidovej rezim a sirup pord dostava (a dostava ho preventivne i cuba).
    No a ted mi jde o to, zda v podavani pokracovat, kdyz zejtra jedeme do Praglu znovu a pokud vim, tak to tam tedka pekne radi? Nebo jeste davat treba dne, dva a pak pokud budou ok, tak to nechat?
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    SIMCIIQ: : tak dekujem :(
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GIO: to se máš:)
    GIO
    GIO --- ---
    takoveho, ktery by mi nutil granule, ja ani neznam:)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TAPINA: a uplně nejlepší by byl veterinář, který umí parazitologii a je k barfu tolerantní (rozuměj - při zmínce o barfu na mě nebude řvát a nebude mi cpát ty nejlepší granule na světě, většinou hills a RC:)
    brát s nadsázkou:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam