• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    GIO
    GIO --- ---
    tak, slovo odbornka,)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Sirupy proti kašli můžou psi v dětském dávkování v podstatě adekvátně. A ti nejmenší prostě trošku :o)
    GIO
    GIO --- ---
    hele to neni zadny tezky lecivo, proste bych mu dala lzici, mensimu psovi lzicku, porovnavat treba s adekvatni velikosti ditete, deti to muzou, tak podle toho.)
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    a 30kg?
    ;)
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    GIO: jak doporučuješ dávkovat jitrocelový sirup psovi co má 12 kilo?
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    aha, diky moc, nska ji ho koupim a zahajim jitrocelovou lecbu :)
    ja totiz myslela, jestli tam nema treba chomac chlupu v tom krku, ale fakt asi ne.
    GIO
    GIO --- ---
    zkusi ji dat treba jitrocelovy sirup, tim nic nezkazis, a mohlo by ji to ulevit, ona se ta nemoc casto nicmi jinym nez sirupem proti kasli neleci. atb se davaji jen u tezsich forem a rizikovych pacientu s velmi tezkym prubehem..
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    prave, ja si myslim, ze tam nic nemá, spis mi to sedí na tu laryngot. teda asi.
    jinak penu jsem zadnou nezaregistrovala. ale dáví se
    GIO
    GIO --- ---
    no oni pri te laryngotracheitis, ktera je infekcni a dost ted radi, zvraci jakoby takovou penu bilou, ale predtim se davi... ale nedes se, nebylo by to nic zavazneho.. cizi predmet v krku teda nevidis? ten by ale podle me zkousela vypudit soustavne, ne zachvatove..
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    smarja...
    pěna? ted nejak nerozumim....
    GIO
    GIO --- ---
    no nastydla ne, ale laryngotracheitida by to byt mohla. pena davena teda zadna?
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    to mi prijde, ze nekasle.
    trochu ji tece z cumacku...

    myslite, ze je nastydlá?
    GIO
    GIO --- ---
    a kasle?
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    ahojky mam dotaz - ale nevim moc , jak to popsat.
    co to muze byt, kdyz se deje toto:
    ma fenka mela dva takovy jakoby zachvaty , zaclo to predevcirem vecer, vypada to, jako by se nejak davila - tezko polyka (a tak jakoby dablovane - to je tezky popsat) a ma tendence zvracet, ale nic z ni nejde, furt neco lize, hodne treba koberec nebo gauc. pak den nic a vcera znovu, preslo ji to nekdy v noci. zkousela jsem se ji divat do tlamy a rukama jsem ji sahala na krk, jeslti tam treba neco neucitim - ale nic.
    tusite , co to muze byt? diky
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MIAPAKA: Každé má jinou účinnou látku, takže když nezabere dobře jedno, dá se zkusit druhé :o) Ale bude to individuální.
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    TAPINA: tak Serene-UM i Relaxis mají v eshopu, kde nakupuju. Jaký je mezi nimi rozdíl? Krom toho že Serene-UM je dražší...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MIAPAKA: Všechny ty přírodní uklidňováky se můžou bez rizika dávat klidně celý prosinec, když na to přijde.
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    TAPINA: díky. Podívám se na to co doporučuješ. Ještě bych možná měla poznamenat, že fena má čtyři a půl kila a devět let. Právě vzhledem k tomu věku chci něco přírodního. Už dneska je celá nervozní, párkrát to tu venku bouchlo, takže bych radši něco dlouhodobějšího.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MIAPAKA: No, on už Sedalin ani není. Ty přírodní fungujou tak, že taky vůbec nemusíš poznat rozdíl. Na Zylkéne bych nespoléhala, ten má účinky spíš pi hodně dlouhodobém podávání. Alavis Relax je novinka, takže ještě nevyzkoušeno. Dobrou zkušenost mám se Serene-UM a Relaxisem, ale všechno se to musí dávat minimálně 3 - 4 dny dopředu, lépe víc. Čím dýl, tím stabilizovanější pes, kterého hned tak něco nerozhodí.
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s použitím přírodních zklidnujících přípravků pro psy - Alavis Relax, Alavis Calming, Zylkené apod.? Fena má hrůzu z ohnostrojů a petard a celý prosinec je pro ní neštastné období. Před pár lety jsme jí na silvestra podali Sedalin a to už teda nikdy víc, proto mě zaujaly přírodní přípravky, po kterých zvíře není utlumené pouze zklidněné.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam