• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LOVETHIEF: no tak vzhledem k tomu, že ledvinové diety jsou nízkoproteinové a navíc jaksi větišnou kočkám dost nechutnaj, tak přidat energii a zvýšit chutnost aromatickým tukem je dost pozitivum.

    Chronikým, vybíravým ledvinářům hladovka a nedostatek potravy dost škodí.

    Projímavé jsou vysoké dávky některých tuků.

    A rozhodně je lepší aby energii měla ze snědeného tuku, než glukozu kapačkou...
    ESL
    ESL --- ---
    LOVETHIEF: Já už jsem na to taky myslela, ale jak říkám, chceme to podávat jako obohacení a přichucení v malém množství, s nadějí, že po tom trochu přibere hmotu i sílu a bude mít lepší podmínky pro boj s oběma nemocemi.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    ted jsem to chtela podotknout, aby to nebylo spis kontraproduktivni... sice sezere energetickou bombu v podobe sadla nebo loje, ale co z toho, kdyz ji to pak muze poradne prohnat
    ESL
    ESL --- ---
    ZUZKAOU: Jasně, díky, při kontrole se na to podrobně vyptám přímo paní veterinářky.


    TAPINA: Větší množství podávat nehodláme, ale díky, budeme dávat pozor i na malá.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Zase některé tuky ve větším množství působí projímavě, ale to chce vyzkoušet, kdo co snese.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ESL: nejsem veterinář a kocour byl na ledvinovce jen asi půl roku. Ale doufám, že žádné bludy nehlásám.
    ESL
    ESL --- ---
    ZUZKAOU: Právě, já jsem si říkala, že by to mohlo být ku prospěchu, ale radši se ptám, ať něco nezvořu. To husí sádlo by mně škoda nepřišlo, nebude toho jíst tuny. Právě že jsem včera četla od Tebe tu zprávu u skeletech, na které se dnes chystám, tak jsem chtěla vědět, jestli i toho trochu může, nebo radši ne. To je dobrá zpráva, díky!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ESL: no je v tom energie, nejsou v tom puriny, nejsou v tom minerály. Ale ten hovězí a lososovej jsou aromatický a tak to kočky raději žerou. To samý bude platit i u kachním a husím sádle, ale teda ten mi přijde škoda kočkám dávat. (jinak v albertu v mrazáku mají husí skelety po 24 korunách za kilo, z toho se vypeče tak půl litru husího sádla).

    Ptačí a rybí tuk má navíc dostatek nenasycených žádoucích mastných kyselin - včetně omega 3, takže ty jsou i léčivé. Ten hovězí lůj je jen energie, která jim voní.
    ESL
    ESL --- ---
    Ještě mám jeden dotaz, prosím. Jak se tu mluvilo o tom hovězím loji pro kočky ledvinářky - platí to i o jiných živočišných tucích? Konkrétně mám na mysli kuřecí, kachní nebo husí sádlo. (Všechno myslím jako nárazový příkrm, ne pravidelné dávky.)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    hm, tak hladovka se nezdarila... zatimco jsem si cistila zuby, stihla Cookie vyluxovat misku granuli Bibine (vecer ale prujem nemela)
    snad mi v noci nepobleje hlavu
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Naředěnej, spíš jenom ovoněnou vodu, jo.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: dekuju za odpoved! Ona mela minuly tyden dva dny prujem, takze taky mela prvni den hladovku a pak libovy kureci s ryzi.
    Pokud by nechtela pit, muzu ji dat nemastnej vyvar z kurecich prsou?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Ne. To by šlo hned a neleželo to tam šest hodin beze změny. Takhle vypadá obvykle začátek nějakého gastrointestinálního zánětu, následuje ještě opakované zvracení a případně průjem. Takže hladovku rovnou, kontroluj příjem tekutin a uvidíš, co bude.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Je mozna pricina vyzvraceni temer nezmenenyho jidla (jako ze vypadalo nestravene) po asi sesti hodinach z duvodu prezrani?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    IVUSHA: Gastrointestinální dieta je u značek, které nemají speciální jaterní, i na játra.
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    MAGDALENA:já jí dietu nechám,právě že kdybych jí chtěla zkusit vysadit,tak bych na ty testy musela tak třikrát a to jí raději koupim plno trovetek. Stačí že druhá kočka má diagnozu o hodně horší,tak nebudu nic pokoušet. Po vánocích pojedou na veterinu na kontrolu obě,aby jim to nebylo líto. Íá totiž pořád čuchá Bébé k zadku,tak je možný že má třeba plný žlázky,nebo je jen Íá úchyl:-)
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    IVUSHA: tak aspon nech tu dietu a na testy az nasetris :(
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    MAGDALENA: mě to taky přijde normální postup,ale nemám na to peníze,tak se tu dietu raději nebudu pokoušet vysazovat:-) Už má dietu asi 1,5 roku,poslední testy byly jen malinko vyšší.
    CAMELLA: díky zkusim,ať má na vánoce něco jinýho:-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    IVUSHA: některé značky nemají přímo jaterní konzervy, ale ty na gastrointestinální jsou také v pohodě - třeba u royalu kapsičky Gastrointestinal moderate calorie (snížené množství tuku, větší množství bílkovin)
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    IVUSHA: me to doporuceni prijde jako normalni postup. Testy-dieta (vc. doplnku, prip. predepsanych leku)- testy.
    A vzhledem k cirhoze tak predpokladam ze na testy stejne chodite pravidelne.
    Mame Azru na l/d uz asi 2-3 mesice a vysledky jat. testu se zasadne zlepsily.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam