• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    ZMYJKA: nechci strasit, ale dam sem nasi urazovou zkusenost. Pes nam na prochazce zacal najednou kulhat, kulhala jeste pul dne, obcas knikla, ale na dotek dobry. Prestala kulhat, tvarila se ze jako nic. Po dvou dnech ale zas zacala kulhat a setrila si nohu. RTG nasledne ukazal zlomeninu takze nutna operace atd.
    Od te doby radsi chodim na veterinu i kvuli blbostem.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZMYJKA: uf, tak dneska kulhání výrazně polevilo, sice si ještě tu ťapinu trochu šetří, ale už na ní i stojí. Takže snad dobrý.
    GIO
    GIO --- ---
    GIO
    GIO --- ---
    no, nazev nevim, prodava se to v takovych celofanech, je to takovy masovy "klacik", a do toho prasek zapreparuji a kocka to ji zcela bezproblemove.
    GIO
    GIO --- ---
    ja davam prasky kocce do dm tycinky, heroinove, jak ji rikame. zcela bezproblemova aplikace.)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    TAPINA: díky, to jsem potřebovala slyšet. Ono u nás na veterině bývá celkem nacpáno a nerada bych se jim tam cpala s něčím neakutním takhle na večer. Posledně mi šili psa půl hodiny před zvíračkou, ale to akutní bylo.

    Tak snad to vazy nebudou v jejím věku by to nebyla žádná sláva. Chjo, a to si před dvěma dnama rozřízla tlapku (ne moc, naštěstí), takže chodí s botičkou.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZMYJKA: Do zítra to počkat může. Když to nebudou vazy, začne se to zlepšovat, když se to nezačne zlepšovat, tak vyražte. Vazy by se měly zoperovat dřív, než tam vznikne artróza, ale ta nevznikne do druhého dne.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Tak čuba sbírá v novém roce úrazy :/
    Právě jsem se vrátila z prochajdy a čuba se tam připletla do vodítka jednomu rozběhnutému psovi a kulhá teď na zadní - když stojí, tak stojí na třech, tu zadní staženou pod břichem, když musí jít, tak ji používá, ale výrazně kulhá. Na pohmat a protahování nereaguje, ale ona je v tomhle telátko - když s ní něco dělám já, tak moc nekníká. Dá se nějak poznat, jestli to nejsou kolenní vazy? A pokud by byly - operovalo by se to hned? Jde mi o to, že ji teď můžu popadnout a jít na veterinu nebo počkat do zítra - pokud by se to neoperovalo hned, i kdyby to ty vazy byly, tak bych počkala, pokud by v případě vazů byla indikovaná operace hned, tak ji tam vezmu.
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    TAPINA: je to muj oblibeny caj a tak nejak jsem predpokladala ze ho jako caj vede kazdy :) Ja zas nemam Opthalmo-septonex
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAGDALENA: Jo? V životě jsem ho doma neměla a nevím, na co by mi tak asi byl :D Spíš ten Opthalmo-septonex mi přijde jako normální vybavení domácí lékárny.
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    ZUZKAOU: my jsme meli nejakou vodicku na cisteni oci, ale rikam si, ze hermanek ma kazdy doma :)


    MIAPAKA: shih-tzu a oci, docela casty problem.
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    MAGDALENA: No my s ní na tu veterinu chodíme dost často...
    Ale zdá se, že ona na tyhle věci asi trpí, protože mamka říkala, že tohle už jednou měla a pak to nějak prasklo a zahojilo se to. Nakapala jsem jí to a mažu mastičkou vitamin A. Ted je vystreslá z toho co se děje venku, tak jí už dneska nechám a zítra uvidím jak to bude vypadat. díky za rady.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAGDALENA: heřmánkový čaj na oči je potřeba cedit přes něco hodně hustého, jemné kousky mívají tendenci v něm zůstat a následně dráždit oči.

    Jednodušší to bývá s řepíkem, který má taky zklidňující a dezinfekční účinky. Ale zase ten heřmánek je dostupnější.

    A taky to samozřejmě jde vykapat ophtalmoseptonexem.
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    MIAPAKA: nema tam neco co ji drazdi? Vyplachnout slabym odvarem z hermanku nebo nevim co mate na cisteni oci.
    Osobne bych zasla na veterinu, mam stejne plemeno o 3 roky starsi a uz vetsinu veci radsi resim u veta.
    INXS
    INXS --- ---
    TAPINA: všechno si sundá :/ tak já nevim mu asi vrazim krunejř a ponožku
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    Dotaz - feně (9 let, plemeno shih-tzu) přes noc nateklo horní víčko u pravého oka. Má to celé červené, ale ji asi to nebolí - nechá si na to sáhnout. Mám s tím něco dělat?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    INXS: To bych asi aspoň na začátek zavázala klasickým obvazem s vypodložením na celý den, aby se to při chůzi neošoupávalo a mohlo se to začít v klidu hojit.
    INXS
    INXS --- ---
    sedřenej polštářek, dost hnusně, ten hlavní největší, pulka "koberce" je pryč
    kulhá strašlivě

    včera několikrát vypláchnuto hypermanganem, dneska namazáno betadinou, na venčení dávám koban
    můžu udělat něco víc?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LANTHAL: Oni by tam s ní asi stejně nic moc nenadělali. To mohli být paraziti nebo nějaká infekce, i domácí ptactvo se léčí poměrně blbě, když už se u něj něco takhle rozjede. Záchranné stanice zvládají nejlíp zraněné ptáky.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LANTHAL: :( Chudak mala.
    Jinak seznam stanic je tady: http://www.utulky.estranky.cz/clanky/zachranne-stanice.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam