• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    VERUKEBA: mám, bohaté, je to na dlouho, šampón je taky řešení, já mazala místa mastí ... koupej a doufej

    YELLENKA: jakmile jí začnou téct nudle, nebo být bez nálady, nežrat, tak k vetovi ... kýchání může být i z prachu. Popravdě, asi si ani nevybavuju, jestli někdy kočku rýma přešla sama, myslim, že ne, vždycky to končí antibiotiky, protože kočka přestane žrát a to je průšvih. Od kocoura radím izolovat do jiného pokoje, pokud to jde.
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    nemate nekdo zkusenost s kozni mykozou u kocek? ta moje ma strupy po tele a vypadavaj mu z ni chuchvalce chlupu. Veterinarka mi dala sampon at ho obden koupu a tot vse...
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    díky...ona ma nastesti asi 30kg, takze ji drapky nemusim resit.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAMPA: Nevadilo by to, ale on spíš vyroste. Někdy vyroste nějak deformovanej a musí se častěji kontrolovat a stříhat, to je tak jediná komplikace, co hrozí.
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    ahoj, pred casem sem zde psala, ze si kampina nekde venku vytrhla drap celej a bylo mi receno, ze za par tydnu vyroste drapek.no a jak lita venku jako magor, tak si i znicila asi to luzko - proste tam nic nema - i preste vyroste drapek a muzou s tim byt nejaky komplikace? dezinfikuju ji to betadinou.
    ale kdyby ten drap nedorostl, vadilo by to nejak? mi prijde, ze ona tomu neda sanci vubec.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    tak jenom pokud by nekoho zajimalo...
    Pritel se dovolal na veterinu, kde by nas byli ochotni vzit zitra rano. Ale upozornili ho na to, ze jenom uz ze prijedeme, zaplatime 85 euro. Pak samozrejme zaplatime vysetreni, co bude potreba (treba rentgen 45 euro), a podle priznaku, co pritel popsal, by to vypadalo na nejakou infekci v zaludku, na to by Cookie dostala antibiotika za 60 eur.
    Takze s laskou vzpominam na veterinu ve Lhotce.....
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: dobre
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TESSS: dekuju, musi bejt...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Tak ona to může být nějaká obyčejná blicí viróza. Dej na 24 hodin hladovku, kontroluj příjem tekutin, jen kdyby vyzvracela i všechnu vodu, tak sháněj pohotovost.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    zacinam bejt zoufala, protoze jsme v Holandsku a kdyz pritel volal na veterinu, jestli s ni muzeme prijet, tak mu rekli, ze nejdriv v patek, ze maj plno
    budeme to zkouset samozrejme jinde, ale tak kurva kdyz reknu, ze mi bleje pes jak amina, tak to je snad akutni evidentne, tak by osetrit meli, ne?
    no, ale s tim mi tady nikdo neporadite a nepomuzete, to je jenom takovej muj vylev
    TESSS
    TESSS --- ---
    LOVETHIEF: chudak :-( at ji je lip!
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TESSS: to nevim, mamin Cedrik bleje kazdej den zaludecni stavy, ale nijak ho nic evidentne netrapi a je to celkove hrozna popelnice
    Moje Bibi je uplne bezproblemova, ta zvracela parkrat za zivot.
    Akorat Cookie je proste hroznej cita.
    Ted jsem do ni vpravila 15ml rozredenyho vlaznyho vyvaru strikackou, protoze vubec nema chut na nic, ani na piti.
    Pritom kdyz jsem s ni byla v jednu hodinu venku, tak zlobila, litala, hrala si.... fakt netusim, co se s ni stalo.
    TESSS
    TESSS --- ---
    LOVETHIEF: to jsou vsechny sheltie takhle citlivy? Ptam se jen ze zvedavosti
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    kdyz ted Cookie behem hodiny trikrat zvracela, tak to nevypada na zadnou banalitu a urcite s ni na veterinu, co :-(
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PETRA_CHATEAU: Odčervovadla v tabletkách jsou prakticky všechna stejná.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    můžete mi prosím doporučit nějaký volně prodejný odčervovadlo pro psa? používala sem lopatol a dobrý, ale nemůžu ho vůbec sehnat. pes je na barfu, pokud je to směrodatná informace. nebránim se ani tipům na přírodní přípravky, ba naopak .)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MAGDALENA: tak vypadá fit, naštěstí. Kulhání vymizelo a nevrátilo se, už zas lítá jak ďas :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MAGDALENA: tak ze zlomeniny ji musím říct moc nepodezřívám, i když samozřejmě člověk nikdy neví a některé z menších kůstek jsou nevyzpytatelné. To se spíš i podle pozice, ve které měla tendenci tu nohu držet, bojím těch kolenních vazů. Zatím má klidovej režim - stejně ještě nemá zahojenej polštářek na předku - a kdyby se kulhání vrátilo, tak ji na ten rentgen samozřejmě vezmu.
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    ZMYJKA: nechci strasit, ale dam sem nasi urazovou zkusenost. Pes nam na prochazce zacal najednou kulhat, kulhala jeste pul dne, obcas knikla, ale na dotek dobry. Prestala kulhat, tvarila se ze jako nic. Po dvou dnech ale zas zacala kulhat a setrila si nohu. RTG nasledne ukazal zlomeninu takze nutna operace atd.
    Od te doby radsi chodim na veterinu i kvuli blbostem.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZMYJKA: uf, tak dneska kulhání výrazně polevilo, sice si ještě tu ťapinu trochu šetří, ale už na ní i stojí. Takže snad dobrý.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam