• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: jinak vypadá to takto:

    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TESSS: háček je mnohem lepší než krokodýl. Pomocí krokodýla ho můžeš přetrhnout, háčkem nikoliv :)
    ale klidně si i vem toho krokodýla a nech se to naučit :)
    TESSS
    TESSS --- ---
    CAMELLA: mam takovy ty klesticky - krokodyla a stejne jsem marna...
    ale dik, az tam dnes zase pujdu, budu si pripadat trochu lip :-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TESSS: pořid si na to háčky, s těmi ho vyndá každý :). Ale jinak blby to není, však i od toho veterináři jsou :)
    TESSS
    TESSS --- ---
    je blby kdyz chodim na veterinu, aby vyndali psovi kliste? Ja to neumim a nez mu to rozrejpat, tak dam radsi veterinarce 50 kc, ale prijdu si jako debil....
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    HJURVAJS: Můžeš zkusit místo obojku feromonový difuzér do zásuvky.
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    mám trochu problém s čubou není to ale zdravotní problém.. trpí separační úzkostí.. sice jí ráno vyběhám aby byla unavená, dostane spoustu hraček naplněných pamlsky apod. ale jakmile jsem v práci hrozně doma štěká.. už nám kvůli tomu sousedi rozbili dveře a zvonek.. přemýšlela jsem o tom feromonovém obojku jestli by nám nezabral.. ale bojím se že si ho sundá..jak to vypadá? ona totiž pokud by ho sundala tak ho i sežere :-/
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LUUCA: jestli je po zdravotní stránce všechno ok a nic v tom nemá a není to alergie a pod., tak zkuste nasadit protistresový obojek - já zkoušela tenhle:

    SERGEANT'S Feromonový obojek pro psy SETTLE down 55cm - Nervozita a stres | HappyPet.cz
    http://www.happypet.cz/...vozita-a-stres/1185-sergeant-s-feromonovy-obojek-pro-psy-settle-down-55cm/
    a sice to nechutně sladce smrdí, ale na psiska to docela zabíralo.

    Můžete přidat i nějaké přírodní uklidňovací tabletky nebo kapky - celkem dobré zkušenosti mám s těmahle:
    Serene-UM drops 100 ml od 250 Kč - Heureka.cz
    http://krmivo-a-vitaminy-pro-kocky.heureka.cz/serene-um-drops-100-ml/

    a nebo Relaxis (http://www.woykoff.com/relaxis)

    - koupit se to všechno dá leckde, stojí za to pohledat, kde zrovna maj nejlepší cenu.
    LUUCA
    LUUCA --- ---
    nas pes si z nejakeho duvodu porad obnovuje ranu na tlapce... vzdycky to rozlize, vyzkouseli jsme ruzne boticky, obvazy, kosik... vzdycky to uz zacne zarustat chlupama a stejne se do toho pusti znova. Zije na zahrade, pravidelne se venci, nic se pro ni nezmenilo, akorat v lete prisla o jednu z panicek, ranu ma tak tri mesice. veterinar to jen osetril ale dlouhodobe reseni neporadil. nemate nekdo zkusenost s necim podobnym?
    KUURA
    KUURA --- ---
    CAMELLA: nestacil by "domaci lekar"?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KUURA: nojo, kdyby to bylo tak jednoduchý, tak snad ani nemusí veterináři/lékaři být :). By stačilo mít program, kam by člověk napsal "mam červeny tlapky" a ono by mu to řeklo "Je to alergie, sežer prášky a,b, c,d a bude to dobry":D
    KUURA
    KUURA --- ---
    CAMELLA: Projevilo se to včera, takže jdeme k doktorovi až dneska no, ale vzhledem k tomu, že se to projevuje stejně jsem myslela, že to bude to samý...ale to se uvidí až večer. Já jen, jestli s tím někdo nemá zkušenosti...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: sorry, nedočetla jsem další post...takže domněnka byla správná :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: a sametky se vyskytují pouze v pozdním létě/na podzim..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KUURA: počkej, chápu to tak, že minule vám vet řekl, že jsou to paraziti z trávy a ty ted usuzuješ, že je to to samé? Že jsi ted u veterináře nebyl?
    Ono totiž, minule ti paraziti z trávy asi byly sametky...ale ne všechny rudé tlapky dělají sametky, výsledek může byt stejný, ale puvod jiný..
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    LANTHAL: bobek je normální jako běžně, v běžných intervalech. Na netu jsem si vyčetla, že to může způsobit nekvalitní strava, ale on je krmený pořád tím samým a ostatní kočky jsou ok.
    Tlama koukám vše v normě, teplota taky.
    KUURA
    KUURA --- ---
    TAPINA: bylo to loni, letos jsme jeste u doctora nebyli. Jedeme tam dneska, tak uvidime, co nam rekne...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KUURA: "Nějaký paraziti" jsou totiž dost divná diagnóza a taky na parazity obvykle existuje léčba, kterou už byste asi měli. Jestli je to alergie, tak ta se řeší komplexně a hlavně individuálně. Ten váš doktor to prostě uzavřel jako nějaký parazity a neřeší to?
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    MIAPAKA: a bobek má tuhej nebo průjmovej?
    Jestli tuhej, může to být zácpa. Ale teda 4 dny po sobě je už dost.
    Každopádně bych koukla do tlamy, změřila teplotu a kdyžtak na tu veterinu aspoň zavolala.
    KUURA
    KUURA --- ---
    TAPINA: to nevím, je to možný... a co s tim?
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    Potřebuju radu - kocour (2 roky, bytový) ted čtyři dny po sobě má po kadění krvavý zadek - udělá krvavý flíček v okolí záchoda, zadek mu pak musím otřít, má ho od krve (ne nijak moc), konec bobku je taky krvavý (světle červená krev, množství i barvu bych přirovnala k tomu jako když fena hárá). Jinak vše v pořádku - žere (krmivo má pořád stejné - granule, kapsičky), pije, hraje si. Může to být něco vážnýho / akutního? Mám jet radši na veterinu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam