• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LUUCA: jestli je po zdravotní stránce všechno ok a nic v tom nemá a není to alergie a pod., tak zkuste nasadit protistresový obojek - já zkoušela tenhle:

    SERGEANT'S Feromonový obojek pro psy SETTLE down 55cm - Nervozita a stres | HappyPet.cz
    http://www.happypet.cz/...vozita-a-stres/1185-sergeant-s-feromonovy-obojek-pro-psy-settle-down-55cm/
    a sice to nechutně sladce smrdí, ale na psiska to docela zabíralo.

    Můžete přidat i nějaké přírodní uklidňovací tabletky nebo kapky - celkem dobré zkušenosti mám s těmahle:
    Serene-UM drops 100 ml od 250 Kč - Heureka.cz
    http://krmivo-a-vitaminy-pro-kocky.heureka.cz/serene-um-drops-100-ml/

    a nebo Relaxis (http://www.woykoff.com/relaxis)

    - koupit se to všechno dá leckde, stojí za to pohledat, kde zrovna maj nejlepší cenu.
    LUUCA
    LUUCA --- ---
    nas pes si z nejakeho duvodu porad obnovuje ranu na tlapce... vzdycky to rozlize, vyzkouseli jsme ruzne boticky, obvazy, kosik... vzdycky to uz zacne zarustat chlupama a stejne se do toho pusti znova. Zije na zahrade, pravidelne se venci, nic se pro ni nezmenilo, akorat v lete prisla o jednu z panicek, ranu ma tak tri mesice. veterinar to jen osetril ale dlouhodobe reseni neporadil. nemate nekdo zkusenost s necim podobnym?
    KUURA
    KUURA --- ---
    CAMELLA: nestacil by "domaci lekar"?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KUURA: nojo, kdyby to bylo tak jednoduchý, tak snad ani nemusí veterináři/lékaři být :). By stačilo mít program, kam by člověk napsal "mam červeny tlapky" a ono by mu to řeklo "Je to alergie, sežer prášky a,b, c,d a bude to dobry":D
    KUURA
    KUURA --- ---
    CAMELLA: Projevilo se to včera, takže jdeme k doktorovi až dneska no, ale vzhledem k tomu, že se to projevuje stejně jsem myslela, že to bude to samý...ale to se uvidí až večer. Já jen, jestli s tím někdo nemá zkušenosti...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: sorry, nedočetla jsem další post...takže domněnka byla správná :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: a sametky se vyskytují pouze v pozdním létě/na podzim..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KUURA: počkej, chápu to tak, že minule vám vet řekl, že jsou to paraziti z trávy a ty ted usuzuješ, že je to to samé? Že jsi ted u veterináře nebyl?
    Ono totiž, minule ti paraziti z trávy asi byly sametky...ale ne všechny rudé tlapky dělají sametky, výsledek může byt stejný, ale puvod jiný..
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    LANTHAL: bobek je normální jako běžně, v běžných intervalech. Na netu jsem si vyčetla, že to může způsobit nekvalitní strava, ale on je krmený pořád tím samým a ostatní kočky jsou ok.
    Tlama koukám vše v normě, teplota taky.
    KUURA
    KUURA --- ---
    TAPINA: bylo to loni, letos jsme jeste u doctora nebyli. Jedeme tam dneska, tak uvidime, co nam rekne...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KUURA: "Nějaký paraziti" jsou totiž dost divná diagnóza a taky na parazity obvykle existuje léčba, kterou už byste asi měli. Jestli je to alergie, tak ta se řeší komplexně a hlavně individuálně. Ten váš doktor to prostě uzavřel jako nějaký parazity a neřeší to?
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    MIAPAKA: a bobek má tuhej nebo průjmovej?
    Jestli tuhej, může to být zácpa. Ale teda 4 dny po sobě je už dost.
    Každopádně bych koukla do tlamy, změřila teplotu a kdyžtak na tu veterinu aspoň zavolala.
    KUURA
    KUURA --- ---
    TAPINA: to nevím, je to možný... a co s tim?
    MIAPAKA
    MIAPAKA --- ---
    Potřebuju radu - kocour (2 roky, bytový) ted čtyři dny po sobě má po kadění krvavý zadek - udělá krvavý flíček v okolí záchoda, zadek mu pak musím otřít, má ho od krve (ne nijak moc), konec bobku je taky krvavý (světle červená krev, množství i barvu bych přirovnala k tomu jako když fena hárá). Jinak vše v pořádku - žere (krmivo má pořád stejné - granule, kapsičky), pije, hraje si. Může to být něco vážnýho / akutního? Mám jet radši na veterinu?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KUURA: A není ona to spíš alergie na trávy, pyly a podobně?
    KUURA
    KUURA --- ---
    Ahoj lidičky. Mám BŠO, momentálně má uplně rudý tlapky, pořád si to líže. Měl to už loni a doktor nám řekl, že to jsou nějaký paraziti z trávy. Znáte to? Nevíte, co na to koupit?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SATHIK: Klidně může, "šedivění" se netýká jen chlupů. Lidem třeba běžně světlají oči.
    SATHIK
    SATHIK --- ---
    Může pes ve stáří ztrácet pigment hlavně na drápech? Psici je 11.5, je sice béžová, ale zesvětlala jen trochu kolem tlamy, jde to poznat jen za dobrého světla. A teď jsem si všimla, že jí z černých (tmavě hnědých?) drápků většina zesvětlala skoro na barvu srsti. Packy si sice víc olizuje, ale nic jsem tam nenašla.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Existujou teda fakt lokality, kde osiny neznají. Nevím, z čeho jsou trávníky na Vysočině, ale tamní spolužačka mě dlouho podezřívala, že si pracovní historky s osinama vymýšlím, dokud k ní na víkendovou pohotovost nepřišli chalupáři z Brna s dovezenou osinou :o)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    WAMI: klasický trávník je z větší části právě z travin čeledi lipnicovité :). Fakt nemá moc smysl přemýšlet, kde to mohla sebrat, venku je to možné v podstatě kdekoliv :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam