• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    DEJAVU
    DEJAVU --- ---
    KATCHIB: Pokud myslíme tohohle samého Baránka, ten je spíš proslulý jako veterinární oftalmolog, ne kočkař.
    KATCHIB
    KATCHIB --- ---
    DEJAVU: Jsme z Pardubic a Arthur je ze zdejšího městského útulku. Před dvěma lety jsme si od nich brali pejska co tam byl půl roku a musím říct, že byl v dost příšerném stavu. Zdravotně v pořádku, ale bylo na něm vidět, že se tam těm zvířatům prostě nevěnují. Na veterinu jezdíme do Přelouče k MVDr. Konečnému. Je tu hodně vyhlášený, hodně lidí k němu přešlo od "kočkaře" Beránka.
    DEJAVU
    DEJAVU --- ---
    KATCHIB: tak gratuluju a moc držím palce, aby se dařilo. Z jakého je kotě útulku? A z jakého regionu jsi? Třeba by někdo poradil schopného nejbližšího kočičího veta, kdyby bylo potřeba teď nebo někdy jindy. A ještě oprava, vypadlo mi u pasty Vitaminthe poslední písmeno v přechozím textu.
    KATCHIB
    KATCHIB --- ---
    Tak ještě doplnění informací: Na třetí pokus se mi povedlo dovolat do útulku a zjistila jsem, že malej byl odčervenej pastou, dostal stronghold za krk a očkovanej není, protože to u koček není povinný....tak nevím co si o tom myslet....lezlo to z paní jak z chlupatý deky...
    KATCHIB
    KATCHIB --- ---
    DEJAVU: Nechci to zakřiknout, ale dneska to naopak vypadá na obrat k lepšímu. Už včera večer se šel sám napít, dnes ráno zrovna tak, sezobnul sám od sebe asi tři granulky (paštičku nechce, ale nechtěj jí ani ostatní kočky) a dokonce proběhl i letmý náznak hry. Očkovaný zatím není, zdejší útulek na to dost kašle. Paní ani nevěděla jestli je odčervený. Každopádně už ho máme doma devět dní a vlastně až do předvčerejška to bylo normální "zdravé" hyperaktivní kotě.
    CAMELLA: Co jsem do něj natlačila jídlo tak nezvracel a dášně má krásně růžové, takže dehydratace zažehnána :-)
    DEJAVU
    DEJAVU --- ---
    S těmi odčervovacími pastami - hodně to rozebírají kočkařky zde v diskuzi a chválí Banminth - mám zkušenost z útulku od štěňat, a to opakovaně, že Banminth pasta nepomohla, pomohla až Vitaminth pasta, ale někdy taky nic. Vet nám říkal, že při masivním začervení už má cysty třeba i mozku a nedá se dělat nic. Když přijde zvíře, které nikdo neodčervil, špatné ho živil a pak ho vyhodil, takže strádalo zimou a hlady na útulek, kde se setká navíc ještě s nemocemi, někdy je to bohužel konečná. :-(
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    DEJAVU: ptaním se akorát ztratí drahocenný čas. Chce to prostě veterináře - machra na kočky, hned.
    DEJAVU
    DEJAVU --- ---
    KATCHIB: Zkus se poptat Bětky z Tibetu, s nemocnými koťaty má velkou zkušenost, pamatuji, jak tam léčila nějaká hodně špatná koťata s enterovirózou, je lepší ale volat.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    DEJAVU: právě proto se na první odčervení nedávají prášky, ale jen slabší pasty, které červy nezabijí, nýbrž jen ochromí.

    KATCHIB: každopádně pokud malé kotě nepije a nežere, tak nečekat a za nějakým příčetným vetem na kapačky. Takhle malí prcci se zvracením rychle dehydratují...
    DEJAVU
    DEJAVU --- ---
    KATCHIB: bohužel, pokud je zvíře hodně začervené, při odčervování se škrkavky brání vylučováním endotoxinů. Některá štěnda nebo koťata se silným začervením mohou po odčervení až uhynout. Pokud by se zhoršilo, měl by ho dát vet na infuzi.
    Bylo teď někdy očkované? Jestli jo, kdy a čím? Je možné, že je to ještě nějaká reakce na očkování.
    OPI
    OPI --- ---
    prosím prosím, pes si včera v lese nějaký způsobem rozpůlil dráp na přední pacce, domů jsme přišli vpohodě, vyspal se a večer začal kňučet kdykoliv se postavil tak jsem to začla zkoumat a asi se mu tam dostal nějaký bordel a než se vyspal tak mu to začlo pracovat...má to až do nervu, snažila jsem se mu to večer nějak vyčistit ale bez úspěchu, veterinář je až odpo tak musím počkat jen mě zajímá co mu s tím udělá? jestli mu to nějak vyčistí a zaváže ať vím jestli shánět auto nebo pak bude moct odejít po svých? díky
    KATCHIB
    KATCHIB --- ---
    ZLAJA: Varianty jsou zatím silné začervení nebo zažívací potíže. Prášek na odčervení jsme dali, tak uvidíme co se bude dít dál. Každopádně paštičku, co jsem do něj nacpala, nevyzvracel a to je snad dobré znamení....
    ZLAJA
    ZLAJA --- ---
    KATCHIB: Kamarádce kotě sežralo pecku od třešně a zasekla se mu ve střevě. Taky nemohli dlouho přijít na to, co s ním je. Ale operaci zvládlo a teď je ok. Ale pokud si vet nemyslí, že to je od střev, tak mě bohužel nic nenapadá.:/
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    FIFAJZ: Prý to způsobují jednoduché cukry, které jakoby "ochromí" žaludeční stěny... Úplně stejně prý bude fungovat i lžíce medu.
    KATCHIB
    KATCHIB --- ---
    Zdravím, mám otázku: Před osmi dny jsme si přivezli koťátko z útulku. Je to kocourek a jsou mu odhadem tři měsíce. Naposledy jedl včera kolem poledne. Od té doby pořád spinká, nechce jíst ani pít, nehraje si, je apatický a očividně hodně zesláblý. Ta změna se projevila prakticky během pár hodin. Dnes jsme s ním byli na veterině, pan doktor mu udělal sono bříška a hrudníku, obojí se zdá čisté. Má trošku zvětšená střívka, ale to prý nemusí nic znamenat. Za poslední 3 dny 4krát zvracel, pokaždé jen žaludeční šťávy a průjem jsme nezaznamenali. Dostali jsme prášek na odčervení a dietu od Royal Canin (granulky a paštiku Recovery). Sám jíst paštiku nechce, takže jsem mu jí na radu veta prostě nacpala do tlamky stříkačkou. Dostal asi třetinu dávky odpovídající denní dávce pro kočky jeho váhy. Jsem z toho špatná a mám takové tušení, že to nedopadne dobře. Nemáte někdo nějaké nápady o co by se mohlo jednat? Vet říkal, že na FIP to nevypadá...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    TAPINA: tak otázkou je, jestli by stejně neposloužilo něco jiného - to by ovšem chtělo zjistit, co je účinnou látkou :)
    Řekla bych, že v tom bude něco podobného jako ve studené kole po lžičkách při nevolnosti - mám zkušenosti, že to zabírá leckomu (i když na psa sem to nezkoušela), ale v tom proč to zabírá (bublinky, polykání čehokoliv po lžičkách, kofein, to že je to studené) se už teorie neshodnou. A mám silné podezření, že možná na tom zabírá právě ta chemie :D
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    FIFAJZ: Můj pes si taky zvyknul. Jeden čas jsem ho musela převážet co dva týdny 90 km a pokaždý dojel poblitej, tak jsem ho nutila za jízdy ležet, aby neviděl ven, a pak neblil. A zvyknul si za pár měsíců, dávno neblije ani když neleží.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    Ja bych to psovi taky nedala, cuba mi blila fest po zmene auta (jiny perovani), s praskama to bylo jeste horsi. A ochodila se, stacilo trenovat kratky jizdy, casty nastupovani, vystupovani, nahodit motor, vypnout motor a uzpusobit misto, kde se prevazela tak, aby nevidela ven. Casem pak uz zvladala i cuceni pres okno.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Pak bych ale asi ještě zapřemýšlela, co udělají třeba s menším psem při pravidelném dlouhodobém podávání všelijaká ta barviva, co v tom jsou. Lidské sladkosti nejsou zrovna to, co by psi měli jíst.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    TEEAK: :D Pes jich dostane jen par, ne celej pytlik. Nemyslim, ze by to bylo tim, ze to nemuze vyblejt. U tohoho psa to zkratka funguje, coz je jen dobre. :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    FIFAJZ: nevím jak psům, ale mně na nevolnost v autě jako malé taky zabíralo sníst něco nenáročného a sladkého - teda já používala kyselé žížalky :D Tak možná jde prostě o to, že se žaludek něčím zaměstná, nevím...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam