• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    DAW: jenže jen u jedné vakcíny, nefunguje to tak u všech a navíc stejně musíš dvě nemoci stále přeočkovávat...imho to nemá moc smysl, max u té vztekliny, u které je v čr nákaza mizivá
    DAW
    DAW --- ---
    XAJA: aha.. díky :) .. ale jak to čtu tak to vypadá, že každoročně doporučují očkování pouze proti dvěma nemocem.. ty ostatní píší jednou za tři roky - už to je pro mě hodně podstatná informace

    CORNELA: jasně.. to je mi líto, že tvůj pes je nemocnej, ale z toho se nedaj vyvozovat závěry pro celou psí populaci žejo.. (jinak s tou psychiatrou jsi mě překvapila, ale to patří do jinýho klubu..)
    XAJA
    XAJA --- ---
    DAW: taký základný prehľad je napríklad tu: http://www.veterina-tynec.eu/proc-vakcinujeme-jinak/

    ja teda mám psov vo veku 11 a 14 rokov, ale očkujem zatiaľ každoročne, lebo sú obaja zdraví, tak nevidím dôvod prestať, obzvlášť vzhľadom na to, že chodia von do lesa a do polí a napríklad taká leptospiróza tu celkom hrozí.
    DAW
    DAW --- ---
    Tak jsem se snažil najít nějaké informace o tom, jak dlouho trvá protektivní imunita po očkování, ale nedaří se mi nic dohledat. Pokud někdo k takovým informacím máte přístup, budu rád, když je poskytnete.. díky.
    KATCHIB
    KATCHIB --- ---
    Jen hlásím, že Arthur už se zdá být v pohodě...Takhle jsem ho ráno chytila nad zbytky naší snídaně, takže chuď k jídlu se mu očividně vrátila a vypadá už mnohem líp :-)


    DAW
    DAW --- ---
    CAMELLA: "geriatrických pacientů" :) to jsi řekla hezky :) .. já vím, že to nemusí být problém, ale já jsem trochu vyhraněnej vůči doktorům obecně (Cornella to už o mě ví:) - já sám nejim žádný léky už spoustu let - naposledy jsem byl u své obvodní doktorky asi před deseti lety - a tak mám stejnej postoj i vůči svýmu psovi, že když to není nutný, tak do něj žádný léky ani injekce necpat.. Ale samozřejmě, pokud očkovací látky pro psy vytvářej imunitu pouze na tak krátkou dobu, tak ho přeočkovat nechám, to zase jo..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    DAW: hele u nás v práci běžně očkujem i 17leté psy, věř, že pokud je zvíře jinak v pohodě tak to není žádný problém. Mimo jiné je i dobré, že v rámci ročního očkování proběhne i prohlídka a případné další vyšetření (třeba jednou ročně udělat krve a ekg není vůbec zbytečná věc), to je u geriatrických pacientů důležitější než řešit zda očkovat či neočkovat.
    DAW
    DAW --- ---
    CORNELA: ty nejsi psychiatrička? ..jsem dycky myslel, že jo..

    CAMELLA: Ok.. on reakce nemá, ale stejně bych ho od toho radši ušetřil :) .. jenže je zvyklej chodit všude na volno a olizovat kdeco, takže to riziko nákazy je u něj asi docela velký..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    DAW: tapina je veterinářka :)
    jinak opravdu pokud pes nemá po očkování nějaké reakce, tak bych se nebála a dál očkovala, snad jen tu vzteklinu klidně nech dávat tu dvou/tříletou.
    DAW
    DAW --- ---
    CORNELA: jo jo.. já tomu rozumim.. ale nevím, jak to je s tím očkováním pro psy a proto jsem se chtěl zeptat nějakého veterináře/veterinářky na nezávislou radu..
    ale překvapuje mě, že ty, jako psychiatrička, se orientuješ v dobách aktivity naočkovaných protilátek u psů :)
    DAW
    DAW --- ---
    CORNELA: ježišmarja.. nehledej v tom zase zbytečný konflikty..
    DAW
    DAW --- ---
    TAPINA: jo.. díky.. ty jsi veterinářka?
    Ono s tím očkováním i u lidí se dělají všelijaký machinace a strategie, který často mají jedinej cíl - vydělat co nejvíc peněz. Takže povinnost očkovat psy každoročně může mít svůj důvod i v něčem jinym, než v tom, že se protilátky neudrží. Proto jsem se na to ptal. Ono člověku se stává i na běžné návštěvě u některých veterinářů, že ti vnucují drahé krmivo nebo drahé léky a snaží se tě přesvědčit o tom, že tvůj pes je nutně potřebuje (jedna veterinářka mi dokonce tvrdila, že když nebudu svýho psa krmit Eukanubou, tak se dožije maximálně dva roky) - Takže se nediv tomu, že pak lidi nevěří všemu, co jim veterináři nebo doktoři řeknou a radši si informace ověřují z jinejch zdrojů...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    DAW: Kdyby se množství protilátek s počtem očkování kumulovalo, tak by se neočkovalo každoročně, žejo :o) Ono je to s každou nemocí jinak. Vzteklina se dá dát tříletá (ta je povinná, tu neokecáš ani u starého psa). Parvovirózu dospělý pes zřejmě nechytne, parainfluenza nebývá smrtelná (i když zase čím starší pes, tím horší průběh), psinka se dlouho neobjevila, tam by se dejme tomu dalo spoléhat na to, že jsou očkovaní ostatní psi (jenže oni nejsou, dost lidí na to kašle). Ale taková leptospiróza, tam ta imunita nedrží pořádně ani ten celý rok, v rizikových oblastech se doporučuje očkovat dokonce dvakrát ročně. Takže minimálně kombiance LR je až do smrti nezbytná, pokud je ale pes zdravý a očkování dobře snáší, tak doporučuju nevymejšlet a dávat celou kombinaci.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    TAPINA: díky, to sem potřebovala slyšet :)
    DAW
    DAW --- ---
    Ahoj,
    nezkoumal jste někdo jak je to s potřebou očkování u starýho psa? Mojemu hafovi už je 12 let, což znamená, že už za celej svuj život dostal 12 dávek (klasicky proti asi 5ti hlavním nemocem, nevím přesně kterým). A já mám pocit, že už musí mít v těle protilátek víc než dost, že další očkování by už byla jen zbytečná zátěž. Nevíte jak to je? Můžeme ho nechat beze strachu už dožít těch pár let, aniž bychom do něj prali každej rok další injekce?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZMYJKA: Základní mechanismus účinku všech těchhle přípravků je, že blecha, která se nenapije, se nerozmnoží, a blecha, která se napije, se už nerozmnoží. Navíc myslím, že Kiltix je i odpuzující. Blechy na psech nežijou, chodí se na ně jenom napít, takže to, co najdeš, se právě teď přineslo z venku, a rozmnožit by se doma neměly.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Ehm, tušíte někdo, jak je to přesně s Kiltixem a blechama? Myslím tím jaký je mechanismus fungování. Blecha by měla zdechnout před tím než se ze psa napije (nějakou dobu po té, co po něm začne hopkat? Jakou?), nebo potom? A pokud potom, do jaké doby? A zvládne se ještě množit? Má blecha tendenci na psa s Kiltixem nelézt a když už na něj vleze, pudí ji to slézt?

    Proč se ptám - tady v Izraeli je zablešené snad všechno - jsou tu tuny koček, které nikdo neodblešuje a trousí blechy všude kolem, venkovní hlídací psi bývají taky často zablešení, zkrátka do kontaktu s nějakou tou blechou přicházej moji psi furt. A občas na nich nějakou blechu objevím. Tak jednu, dvě, někdy tři za týden (obzvláště na blonďákovi je to vidět - a tudíž je taky vidět, že víc jich na něm opravdu není) - přijdou mi trochu oblblé - celkem snadno se loví a vraždí, ale nejsem si jista, jestli se nám nějaké neubydlí jinde doma (pelechy pravidelně vyklepávám do vany a luxuju a zatím nic, ale psi mi spí i v posteli).
    DEJAVU
    DEJAVU --- ---
    Asi nejzajímavějšího endoparazita, kt. jsem viděla, byla tasemnice vroubená, když kočka vyzvracela její hlavu, vypadalo to jako mimozemšťan. Chodila lovit na pole myši, kde se pásli i mufloni a prasata, u kt. se to vyskytuje. Kupodivu žádné články neměla ani v trusu, ani později během odčervování nic pozorovatelného okem nevyloučila. To už bylo vícefázové odčervování asi 8 týdnů, kt. musela absolvovat.
    DEJAVU
    DEJAVU --- ---
    CAMELLA: Jednoduše, nevyšlo prostě nic a zvíře bylo dál začervené a zabral až Vitaminthe. Vím, jaký má cyklus škrkavka, neboj. Tohle je zrovna hodně zajímavé téma, které se tu řeší neustále a konzultujeme ho i s parazitoložkou, která sem chodí do útulku. Žádné štěně jsem Vitaminthem nezabila a odčervování děláme individuálně s veterinářem podle stavu zvířete a v návaznosti na případně očkování. Prostě některé škrkavky jsou už proti němu rezistentní, stejně tak, jako k jiným odčervovadlům, která se doporučují právě z těchto důvodů později střídat.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    DEJAVU: a jak jsi přišla na to, že banminth nepomohl? škrkavky mají 14 denní cyklus, proto se taky malá štěnata a kotata odčervují co dva týdny a pořád něco vychází. Každopádně banminth coby první odčervení má smysl právě kvůli tomu, co píši níže - když odčervíš silně začervené štěně/kotě vitaminthem, dost možná ho tím zabiješ. Proto se na první odčervení dává mnohem méně účinný banminth a až posléze se dále odčervuje jinými pastami/prášky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam