• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    MIJKA:
    TAPINA: diky za pripominky! No, ja tak nejak cekala, ze to nebude takova pohoda, preci jen je to zakrok na hodne choulostivym miste...

    ZMYJKA: jak jsi zjistila, ze tam ma zanet, ze to je neco horsiho, nez jen bezny ucpani zlazek? Ono u ty Cookie je debilni, ze je desne chlupata a uplne nejvic je samozrejme chlupata prave v tehle partiich. A jeste jak ma ten zalomenej ocas a nemuze ho zvednout, tak vypozoruju velky kulovy.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: tak to si pak od tebe nechám povyprávět, jak to proběhlo - právě jsme nafásli antibiotika na žlázky pro Lokiho - výplach nepomohl :(
    MIJKA
    MIJKA --- ---
    na odstranění análních žlázek jsme byli minulý rok, Lenny je 10letý retrívr a poslední rok s tím měl velké problémy, takže jsme se k tomu zákroku rozhodla, i když jsme slyšela a četla různé názory. U nás už ale nebyla jiná volba. Dopadlo to dobře, ven jsem s sebou nosila lahev s vodou a po každém kakání jsem mu to oplachovala i trochu otírala, když bylo potřeba. Po vyndání stehů pak už jen nějakou dobu mu trochu dýl trvalo, než se vykakal, ale teď je úplně vpořádku, takže bych se toho nebála a rozhodně bych to neodkládala
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    LOVETHIEF: (samozrejme jsem se jich vyptala, oni to povazujou za banalni zakrok, ikdyz dost piplacku, ale chtela bych vedet i nazor treba majitelu psu, co si tim prosli. Nebo nazor jinyho veta. Diky!)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Chtela bych se zeptat, je odstraneni analnich zlazek narocnej zakrok? Jak rychle se to pak hoji, jak je to pak s chozenim na velkou atd.
    S Cookie chodim na vymackani uz kazdy mesic a mozna by to chtelo klidne i casteji, tak mi vet doporucili jejich operativni odstraneni.
    MAKYTA
    MAKYTA --- ---
    tak ten veterinar vi kulovy,ty masticky co mi dal to akorat zhorsili a hnisalo mu to ..
    byli jsme u jinyho a je to opar, tim jak si seskrabnul bradavici, tak se mu tam dostal vir... Cistim mu to normalni desinfekci a uz je to mnohem susi, a zlepsilo se to...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MAKYTA: když si to drbe, tak není divu, že se to nehojí - chce to ten límec.
    MAKYTA
    MAKYTA --- ---
    CAMELLA: Veterinar prave dal uz druhy lek ale rana se nehoji...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAKYTA: límec a veterinář...
    MAKYTA
    MAKYTA --- ---
    Prosim o radu, muj pes, staford s labradorem mel na hlave bradavici, asi pred par tydny si ji seskrabnul a udelal se mu tam bolak, nasadili jsem antibiotika , zaschlo mu to a zlepsilo se to .. Dneska jsem vstala a mel hlavu celou od krve , bolak se zvetsil a je rozmokvanej po cely hlave...furt si to skrabe.. Myslite ze je to jen infekce , nebo to mohlo zpusobit nekvalitni zradlo??..svazala jsme mu nohy ale drbe to furt ...
    diky
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MIHANA: Nejde o to, že by si nedosáhla, ale svědění od zanícených žlázek se přenáší na povrch těla trošku jinam, než kde přímo žlázky jsou. Psi si koušou buď ten ocas a nebo zadní část stehen.
    MIHANA
    MIHANA --- ---
    TAPINA:
    CORNELA: Měla to dle veterináře na srovnání hormonálních změn. Vykousala si chlupy na části ocasu (prý kvůli zaníceným žlázkám, ale ty byly ošetřeny a jsou v pořádku). Nevím ale jak to s tím souvisí. Je to 9ti letý čuvač a pokud by si chtěla kousat něco, co jí bolí, tak by si tam s přehledem dosáhla. Prednison jsme dobrali a dnes ráno jsem našla další část vykousaných chlupů. Obávám se, že další návštěva veterináře povede k dalšímu nasazení kortikoidů nebo něčeho podobného:(
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    CAMELLA: a myslíš že když byl mladej "týranej", tak taky bude mít s novým parťákem problém, nebo by to mohlo být ok? Já jestli mám lobovat pro koupi dalšího, nebo to radši nechat být ať nemáme zase dva samotáře, každého v sólo kleci. Je mu něco přes rok.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ZMYJKA: základní problem je, že jste evidentně měli nejdřív jednoho, který byl nějakou dobu sám a až pak pořídili druhého. U potkanů se dost často stává, že tím, jak nějakou dobu jsou sami, přestavaji byt schopni správně komunikovat a jsou to pak prostě trochu trhlí nedobrovolní samotáři...nehledě na to, že samci jsou vždycky trochu více teritoriální a někdy prostě jsou ve skupině problematičtější. Jinak kastrovat se samozřejmě dá, řeší se tak někdy právě ti testosteronci, kteří pak často putují do skupiny samic, sama jsem takového kluka doma měla :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: ale doporučuju zajít třeba tady do klubu o potkanech a nechat si poradit tam. Jsou totiž chovky a "chovky".
    SILVILVA
    SILVILVA --- ---
    TAPINA: Jeden takový kup jsem opravdu vyhrála s králíkem. Hrozně jsem se pak divila, kde že jsme mohli ke svrabu přijít...
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    tak hlavne potkani ze zveracu se mnozi kazdej s kazdym, u chovatelu se preci jen snazi hlidat raka, pribuzenstvi apod.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PEPSSI: Tak jasně, já to vidím z druhé strany. Tady se prostě hodně hlodavců se svrabem ukáže (což o to, on to není problém vyléčit, jen to navyšuje cenu zvířete tak na dvojnásobek i víc), a všichni jsou ze zverimexů. Tam to prostě není možné uhlídat - zvíře tam přijde, chytne breberky od někoho, kdo ještě nemá příznaky, a než se u něj příznaky projeví, tak už jde taky o dům dál.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    TAPINA: vždycky jsem měla hlodavce ze zverimexů (včetně králíků) a NIKDY jsem si domů nic nepřitáhla a nevím o nikom, kdo by ano
    samozřejmě nezpochybnuju možnost si ten svrab domu přitáhnout, ale říct, že s největší pravděpodobností, je podle mě dost odvážné
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    TAPINA: ok, tak až budu shánět, tak doufám, že mi někoho poradíte:), kdo mi prodá dvě samičky, zaručeně jen samičky:)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VALENTINA: Koupí hlodavce ve zverimexu si s největší pravděpodobností tak akorát doneseš domů svrab. Doporučuju zásadně kupovat zvířata od chovatelů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam