• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    WAMI
    WAMI --- ---
    ... jsme objednáni na Dornovu metodu...
    existuje možnost homeopatik, budeme dál pátrat tímhle směrem...

    jinak nikdo nic? :(
    WAMI
    WAMI --- ---
    Prosím, kdo máte jaké zkušenosti se spondylózou a alternativní medicínou?
    Klasická medicína mi nenabízí žádnou "lepší" prognózu, než že se věc bude zhoršovat, mám naplánovanou Dornovu metodu, posilujeme na balonech a psa budu udržovat nasvaleného, ale vzhledem k tomu, že jde teprve o 3,5 leté zvíře, ráda bych našla co nejvíc dalších i alternativních možností, jak jí pomoct...

    Díky
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SILVILVA: Spíš bych to viděla na tu nehodu.
    SILVILVA
    SILVILVA --- ---
    Ehm, jen taková vsuvka... Je možné, že psovi sám od sebe napraskne drápek a malý kousek polštářku upadne? Nebo měla jen prostě někde nějakou nehodu o které nevíme? fakt si nejsem vědoma toho, že by se někde měla říznout nebo něco...
    MIJKA
    MIJKA --- ---
    LOVETHIEF:
    já jsem se té operace taky bála, ale opravdu to není tak hrozný, jen se prostě pak musí dbát na hygienu, pejskovi límec,aby si nevytrhal stehy a třeba první dny ho radši pohlídat, aby si to neodřel sáňkováním,ale Lenny to teda vůbec nedělal
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: njn, pěkně si to vybíraj, potvory...
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    MIJKA: To je presne, ceho se bojim...
    Kazdopadne dekuju za to, ze ses podelila se zkusenostma!
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    ZMYJKA: To si to v tom Izraeli pekne uzivate teda :-(
    MIJKA
    MIJKA --- ---
    Lenny si to pořád lízal a pak už měl při kakání i krev, takže to už bylo v zánětu, čím víc se to ale mačká, tím víc se to plní, tzn.pak už je to začarovanej kruh a odstranění bývá jediná možnost jak pejskovi ulevit
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Jinak se hlásím do skupiny lidí, jejichž pes (konkrétně Ovce teda) taky při psincáku kašle nikoli "klasicky" jakoby zvracela, ale sípe jakoby měla něco v nose a nešlo to vyfrknout - ale teda na klasický tlak na hrtan u toho reaguje (psincák včera potvrdil i vet a vzhletem k věku psice jsme nasadili i antibiotika). Co je ale zajímavé, že na zastavení záchvatu kašle zabírá totéž jako u buldočků na měkké patro - vzít za zadní, zvednout do stojky a na chvilku ucpat nos, aby se musela nadechnout tlamou. Většinou se obratem přestane dusit a začne dýchat normálně.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: tak doktor by měl poznat, jestli je tam zánět nebo ne...
    Ono problém je, že častým vymačkáváním se ty žlázky v podstatě poškozujou a pokud prostě pes má tu smůlu, že se mu samy nevyprazdňujou dostatečně a musí se vymačkávat moc často, nebo se mu tvoří přirozeně moc sekretu, tak nezbývá, než je odstranit :/
    Někdy pomůže přidat do žrádla víc vlákniny (klidně fakt koupit vlákninu v prášku), ale pokud ani to nepomůže... Ještě můžeš zkusit omývat konečník hodně teplým řepíkovým odvarem (normálně houbičkou nebo žíňkou, jemně, neodřít) - prý to někdy pomáhá na lepší vyprazdňování, ale nevím, zkoušela sem jenom u dědka kdysi a ten zas takové problémy neměl.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    ZMYJKA: aha aha, no budu na to davat jeste vetsi pozor. Hlavne dneska me vydesilo, ze ji to vymackavani poprvy bolelo, jak ona snese hodne, tak ted si potichu zanarikala. Tak nevim, bud byl ten doktor nejakej hrubsi, nebo ze by je uz mela bolavy...?
    Ona az zas tak nesankuje, ona proste fest smrdi a to uz klidne par dni po vycisteni. Coz jsem se dneska dozvedela, ze kdyz smrdi, tak je to vlastne dobre, protoze to znamena, ze se ji ta tekutina uvolnuje. Asi ale ne dostatecne rychle, no...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: ta tekutina ze žlázek má jinou konzistenci a barvu - v našem případě byla řidší a světlejší než normálně - a sou v ní takové jakoby vločky. A žlázky se mu plnily nebývalou rychlostí - normálně je má plné tak za 3 měsíce, teď sáňkoval a kousal si zadek a ocas i po týdnu, chudák.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    MIJKA:
    TAPINA: diky za pripominky! No, ja tak nejak cekala, ze to nebude takova pohoda, preci jen je to zakrok na hodne choulostivym miste...

    ZMYJKA: jak jsi zjistila, ze tam ma zanet, ze to je neco horsiho, nez jen bezny ucpani zlazek? Ono u ty Cookie je debilni, ze je desne chlupata a uplne nejvic je samozrejme chlupata prave v tehle partiich. A jeste jak ma ten zalomenej ocas a nemuze ho zvednout, tak vypozoruju velky kulovy.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Nejhorší je zabránit tomu, aby si nerozedřel stehy - když stačí sednout na zem a projet se po zadku. Dobré je koupit speciální psí plenku pro inkontinentní psy a nechat ji kromě nasazenou prvních pár dní kromě venčení pod dozorem (a na krátkém vodítku, stačí pár vteřin nepozornosti).
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAKYTA: No, jedna věc je, že na mokvavé rány nepatří mastičky a patří na ně tekutá dezinfekce. Ale druhá věc, že opar čili Herpes virus to asi fakt nebude. Ten psí dělá trošku dost jiné věci, než ten lidský.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: tak to si pak od tebe nechám povyprávět, jak to proběhlo - právě jsme nafásli antibiotika na žlázky pro Lokiho - výplach nepomohl :(
    MIJKA
    MIJKA --- ---
    na odstranění análních žlázek jsme byli minulý rok, Lenny je 10letý retrívr a poslední rok s tím měl velké problémy, takže jsme se k tomu zákroku rozhodla, i když jsme slyšela a četla různé názory. U nás už ale nebyla jiná volba. Dopadlo to dobře, ven jsem s sebou nosila lahev s vodou a po každém kakání jsem mu to oplachovala i trochu otírala, když bylo potřeba. Po vyndání stehů pak už jen nějakou dobu mu trochu dýl trvalo, než se vykakal, ale teď je úplně vpořádku, takže bych se toho nebála a rozhodně bych to neodkládala
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    LOVETHIEF: (samozrejme jsem se jich vyptala, oni to povazujou za banalni zakrok, ikdyz dost piplacku, ale chtela bych vedet i nazor treba majitelu psu, co si tim prosli. Nebo nazor jinyho veta. Diky!)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Chtela bych se zeptat, je odstraneni analnich zlazek narocnej zakrok? Jak rychle se to pak hoji, jak je to pak s chozenim na velkou atd.
    S Cookie chodim na vymackani uz kazdy mesic a mozna by to chtelo klidne i casteji, tak mi vet doporucili jejich operativni odstraneni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam