• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    PLAVEVA
    PLAVEVA --- ---
    HJURVAJS: nemuze to byt normalne ztrata pigmentu vekem?
    SNELA
    SNELA --- ---
    Mám dotaz ohledně rány po kousnutí psa na krku. Pes byl v pátek kousnutej ve spodu do krku a má tam takovou díru. Všimli jsme si toho až později, takže jsme ani k vetovi nejeli. Nejdřív to vypadalo v pohodě, pak se to začalo plnit a dělat otok. Pak jsme začali hnis vymačkávat, ted je to ve stádiu, že ráno a večer čistíme betadinou a na noc dávám višňák, otok se mu zmenšil, ale má u rány tvrdší boulí. snažíme se ránu otvírat (rozmočením betadinou) aby se hnis nehromadil vevnitř. Za jak dlouho by mohla ta boule zmizet a doporučíte mi čim jinym by se to dalo jeste léčit? Zapálený to nemá, takže myslim, že domácím léčenim to zvládnem (hlavně pes má z vetky panickou hrůzu :D)
    GEG
    GEG --- ---
    CORNELA: prostata je potlacena - kastrace (zapomnel jsem zminit) nador v cestach taky vyloucili...

    GEG
    GEG --- ---
    Máme problém s nemožností močení (NO, 9let) pes prostě tlačí ale nejde mu to ven, na RTG mu krome artrozy v rameni nasli spondylozu na pateri, ktera v dusledku toho nejakym zpusobem omezuju nervovy zakonceni hladkyho svalstva mocovyho mechyre. Dali nam diazepam na uvolneni ale efekt v podstate 0....musi se pravdielne cevkovat protoze se proste sam nevycura a uz mel silnej zanet z plnyho mocaku. Ma s tim nekdo zkusenost? Ten stav trva uz par let ale vzdycky to bylo den dva kdy nemohl a pak to slo, ted se to zhorsilo a uz tak 10 dnu se to nelepsi.

    popripade doporuceni na veterinare co se tim zabejva? diky
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    chtěla bych se zeptat jestli se vám nestalo někomu něco podobnýho. čuba má normálně černý polštářky na nohou, ale teď jí od krajů začala ta černá mizet a objevuje se růžová.. a stejně tak od prostředku chodidla se začínají na polštářkách dělat růžový flíčky, který pak splývají do růžového fleku.. nevím jak to popsat.. no byla jsem u dermatologa jenže tím že čuba šla po betonu tak měla polštářky jakoby ochozené suché a nebylo to moc vidět..říkala jsem mu že to je vidět když jí meju tlapky jak jsou vlhké tak je to zřetelné..on ze mě v podstatě udělal debila že tam nic nemá... a prej jestli chci tak že by se musela udělat biopsie polštářku což znamená psa uspat, udělat mu hlubokou díru do polštářku a vzít vzorek.. pak je to na dlouhý hojení a hodně to krvácí..tak do toho se mi samozřejmě nechce dokud to vypadá takhle nevinně..třeba to fakt nic není..ale nestalo se vám někomu něco podobnýho?
    WAMI
    WAMI --- ---
    CAMELLA: naneštěstí ano... :(
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    WAMI: snad ne holandanka:/
    WAMI
    WAMI --- ---
    CORNELA: naneštěstí kdyby neměla problémy, dost pravděpodobně na to nepřijdem. Pravidelný mírný pohyb zahrnuju pod to, že ji budu držet osvalenou, takže to je cajk.

    To, že se to bude zhoršovat a to, že to pak ku*evsky bolí, vím. Vzhledem k tomu, že může docházet ke stlačení míchy, počítám s pozdější caudou a jinými libůstkami.

    Jenže tohle je všechno pohled té klasické medicíny. Je mi jasné, že asi chci návod na zázrak... jenže kdo by nechtěl, když jde 3 a půl roku mladou fenu, plemene magorovitého, zvyklou na poměrně velkou denní zátěž (psychickou o fyzickou) v plné sportovní přípravě... :/
    WAMI
    WAMI --- ---
    ... jsme objednáni na Dornovu metodu...
    existuje možnost homeopatik, budeme dál pátrat tímhle směrem...

    jinak nikdo nic? :(
    WAMI
    WAMI --- ---
    Prosím, kdo máte jaké zkušenosti se spondylózou a alternativní medicínou?
    Klasická medicína mi nenabízí žádnou "lepší" prognózu, než že se věc bude zhoršovat, mám naplánovanou Dornovu metodu, posilujeme na balonech a psa budu udržovat nasvaleného, ale vzhledem k tomu, že jde teprve o 3,5 leté zvíře, ráda bych našla co nejvíc dalších i alternativních možností, jak jí pomoct...

    Díky
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SILVILVA: Spíš bych to viděla na tu nehodu.
    SILVILVA
    SILVILVA --- ---
    Ehm, jen taková vsuvka... Je možné, že psovi sám od sebe napraskne drápek a malý kousek polštářku upadne? Nebo měla jen prostě někde nějakou nehodu o které nevíme? fakt si nejsem vědoma toho, že by se někde měla říznout nebo něco...
    MIJKA
    MIJKA --- ---
    LOVETHIEF:
    já jsem se té operace taky bála, ale opravdu to není tak hrozný, jen se prostě pak musí dbát na hygienu, pejskovi límec,aby si nevytrhal stehy a třeba první dny ho radši pohlídat, aby si to neodřel sáňkováním,ale Lenny to teda vůbec nedělal
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: njn, pěkně si to vybíraj, potvory...
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    MIJKA: To je presne, ceho se bojim...
    Kazdopadne dekuju za to, ze ses podelila se zkusenostma!
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    ZMYJKA: To si to v tom Izraeli pekne uzivate teda :-(
    MIJKA
    MIJKA --- ---
    Lenny si to pořád lízal a pak už měl při kakání i krev, takže to už bylo v zánětu, čím víc se to ale mačká, tím víc se to plní, tzn.pak už je to začarovanej kruh a odstranění bývá jediná možnost jak pejskovi ulevit
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Jinak se hlásím do skupiny lidí, jejichž pes (konkrétně Ovce teda) taky při psincáku kašle nikoli "klasicky" jakoby zvracela, ale sípe jakoby měla něco v nose a nešlo to vyfrknout - ale teda na klasický tlak na hrtan u toho reaguje (psincák včera potvrdil i vet a vzhletem k věku psice jsme nasadili i antibiotika). Co je ale zajímavé, že na zastavení záchvatu kašle zabírá totéž jako u buldočků na měkké patro - vzít za zadní, zvednout do stojky a na chvilku ucpat nos, aby se musela nadechnout tlamou. Většinou se obratem přestane dusit a začne dýchat normálně.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: tak doktor by měl poznat, jestli je tam zánět nebo ne...
    Ono problém je, že častým vymačkáváním se ty žlázky v podstatě poškozujou a pokud prostě pes má tu smůlu, že se mu samy nevyprazdňujou dostatečně a musí se vymačkávat moc často, nebo se mu tvoří přirozeně moc sekretu, tak nezbývá, než je odstranit :/
    Někdy pomůže přidat do žrádla víc vlákniny (klidně fakt koupit vlákninu v prášku), ale pokud ani to nepomůže... Ještě můžeš zkusit omývat konečník hodně teplým řepíkovým odvarem (normálně houbičkou nebo žíňkou, jemně, neodřít) - prý to někdy pomáhá na lepší vyprazdňování, ale nevím, zkoušela sem jenom u dědka kdysi a ten zas takové problémy neměl.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    ZMYJKA: aha aha, no budu na to davat jeste vetsi pozor. Hlavne dneska me vydesilo, ze ji to vymackavani poprvy bolelo, jak ona snese hodne, tak ted si potichu zanarikala. Tak nevim, bud byl ten doktor nejakej hrubsi, nebo ze by je uz mela bolavy...?
    Ona az zas tak nesankuje, ona proste fest smrdi a to uz klidne par dni po vycisteni. Coz jsem se dneska dozvedela, ze kdyz smrdi, tak je to vlastne dobre, protoze to znamena, ze se ji ta tekutina uvolnuje. Asi ale ne dostatecne rychle, no...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam