• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    CIBL
    CIBL --- ---
    Zdravím, prosím o urgentní radu. Pes (jezevčík) nám ochrnul na dolní končetiny, na rengenu dle vyjádření veterináře "to vypadá na vyhřezlou ploténku". Doporučujete operaci, alternativní léčbu, či eutanazii (pes je 4 roky starý) ? Ale hlavně - kde v Praze nám psa cenově přijatelně odoperují a nenatáhnou nás? Dík
    ZLAJA
    ZLAJA --- ---
    ZLAJA: Tak jsem pockala a zmizelo to samo:-)
    INXS
    INXS --- ---
    ad Bonifác

    ted jsem konzultovala s vetem
    může to bejt zánět mozkovejch blan, může to bejt od ucha nebo od páteře. kompletně ho vyšetří a pošle na CT hlavy, na který nám domluví speciální cenu 5-7 ká
    v tejdnu jdem na první vyšetření budu informovat
    XIFF
    XIFF --- ---
    NEVENA: my jsme našemu potkanovi když měl zánět močáku (a ještě chvíli potom preventivně) dávali krom čaje a atb ještě urinal sirup z brusinek je slaďoučkej takže se po něm mohl utlouct..
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    NEVENA: Tak máme zánět močových cest, potkan už to měl před půlrokem. Dá se něco dělat, aby se mu to znovu neopakovalo? Zatím jsem dostala jen radu dávat urologický čaj...
    ZLAJA
    ZLAJA --- ---
    ahoj. mám dotaz,možná jen zbytečně panikarim,ale.. všimla jsem si dneska ráno,že se naši kočce (je ji cca 6 měsíců) leskne každé oko jinak. jakoby měla jedno trochu zakalene,nevím,jak to popsat. jednu zornicku má černou a na tom druhém oku je taková spíš do hněda. a i belmo je zarudlejsi. blbě se to popisuje,nevím jak líp..
    je možný,že se třeba někde prastila a zase se to změní? nikdy před tím jsem to nepozorovala. chová se furt stejně. v ničem ji to nevadí. mám jít na veterinu,nebo nějakou dobu počkat? diky
    MISERY
    MISERY --- ---
    CAMELLA: Aha, super! A teda mohu to opakovat častěji, než jednou týdně, jo?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MISERY: LANTHAL: nemačkat tu gumovou, normálně zmáčnout lahvičku, naplnit zvukovod až bude i zvenku vidět hladinka, pročvachtat hezky zespoda nahoru, pustit a zakrýt si oči, kočka zatřepe hlavou :). Pak vatu na prst a setřít to, co se zatřepáním dostalo na okraj ucha a zvukovodu :)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    MISERY: 2-3x týdně, lahvičku otočit, jednou zmáčknout tu gumovou část a pak promnout tu spodní část ucha, dokud to nemlaská ... a snažit se, aby se kočka chvilku neotřepala (to je ta nejhorší část na tom:)
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    Dneska jsem vytáhla potkany z klece a jeden z nich docela pelichá, má mastnou nažloutlou kůži... Co může způsobit zhoršení kvality srsti? V minulosti měl zánět průdušek a močových cest, s průduškami byl přeléčený pak ještě jednou...

    Co se jinak dá dělat s vracejícím se abscesem po kousanci?
    MISERY
    MISERY --- ---
    Byli jsme dneska s koťátkem u vetky, dostali jsme Otifree do oušek, nálež svrabu negativní, nicméně tam byl, takže je v oušku ještě nějaký bordýlek, který je potřeba dostat ven. Vetka mi sice ukazovala, jak to ouško mám promnout, ale nějak jsem se zapomněla zeptat, kolik tam toho mám nacákat a jak často to můžu čistit. V příbalovym letáku píšou jednou týdně nebo častěji, když řekne veterinář... no je fakt, že neřekla nic speciálního, já to před chvílí zkoušela a mám pocit, že jsem to možná udělala málo :-/
    GIO
    GIO --- ---
    dekuji moc!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Frontline lze, je třeba přepočítat velikost. Kočičí pipeta má 0,4 ml, pipeta pro malé psy (0,67) se dá použít u velkých koček nad 5 kg. Větší by se musela rozdělit na adekvátní díly.
    GIO
    GIO --- ---
    veterinarky a spol. prosi muzete mi poradit? tata ma doma frontline po psovi, ktery umrel a zvazuje zda lze aplikovat na kocoura,... lze?

    "Jedná se o Frontline Combo pro psy, výrobce Merial - Francie, účinné látky fipronilum 10%, a metoprenum 9%. Čísla registrace 96/029/03-C a 96/034/03-S."

    diky moc
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Máte tu někdo zkušenost s pojištěním mláďat ?)?
    GRISS
    GRISS --- ---
    nemáte někdo reference na tuto kliniku v Letohradské http://www.livet.cz/ ? Mám jí za barákem, tak by bylo fajn, o ní něco vědět:) Popřípadě jiné doporučení na veterinu v okoli Letné. Zatím žádný problém neřeším, ale je fajn vědět, kam jít. dík
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VALENTINA: Je tady potkaní klub, tam snad někdo bude [ Potkal potkan potkana ]
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    Nemáte někdo kontakt na chovatele potkanů?Zítra jdeme utratit naši potkanku, nádor už je tak velký, že nemůže skoro chodit, nechci už jí víc trápit. Ovšem pro děti to bude zlé, tak chci co nejdřív pořídit nového potkana-nejradši bych dvě samičky.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MUI: my jsme u kočky (která byla na kortikoidech - zvyšují chuť k jídlu) krmili přesnou denní dávku (podle váhy) a nedostávala nic navíc a po vysazení těch léků se to upravilo do celkem normální kočičí žravosti .. na kňourání mezi jídly hodně zabralo koupit misku s časovaným dávkováním - jak u toho nebyl člověk, který by to nasypával, tak si po týdnu odvykla řvát a vypadá to na spokojenost na obou stranách

    otázka: je normální, aby kočka (bez nadváhy, čistě domácí, sama, alergička, 1 rok) občas chrápala? přijde mi, že co jsme začali topit, tak začala sem tam (jednou, dvakrát denně) pšíkat a občas když mi usne na polštáři, tak je slyšet jak sípá ve spaní :-/ jinak je v pohodě (možná častěji spí) ale hraje si a má zájem, tak nevím jak moc akutně to mám řešit
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    CORNELA: díky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam