• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TEEAK: ad můj blbý dotaz: tak nakonec zánět močáku .. čili pro mě potvrzení, že není radno podceňovat vyšetření veterinářem, když kočka začne močit jinam než je normální (a to i přes to, že ji viděli před měsícem a to byla zdravá)
    pro mě lepší zjištění (nemusím vymejšlet co jí asi přelítlo přes nos) ale jí to teda nezávidím chuděře :-/
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    TEEAK: nevidím to na nastydnutí ... vůbec nevidím na jejím chování nic nemocnýho
    To podezření je jistota nebo co to znamená? Čůrá někde jinde nebo ne? Pokud žere, pije, kadí jako normálně a není nějak evidentně unavenější/apatická, tak to asi nebude nemocí.
    Je to mladá kočka, jestli nadává, tak jí asi chybí kočičí společnost ...
    Jestli čůrá jinde, zkusila bych jako první věc vyměnit stelivo, některý kočky to dřevitý moc nemusí ...
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    možná trochu debilní dotaz, ale jak poznám, že je kočka nastydlá? (bytovka, jedináček, vykastrovaná před několika měsíci) zaschlé ospalky jí z očí otírám ráno a večer, z nosu jí neteče, ale mám podezření, že se mi nedávno vydala čůrat jinam než na záchůdek (ten vybírám minimálně dvakrát denně a úplně měním cca po 14 dnech - cats best oko plus). poslední týden taky celkem slušně řve, bez zjevné příčiny, prostě nadává na všechno kolem. pohybu má snad přiměřeně (hraju si s ní s přestávkami tak cca hoďku denně (pětiminutovky dokud není zadýchaná, pak toho necháme)
    .. nicméně všimla jsem si, že pokud je v pokoji otevřená ventilačka, tak tam prostě nechce být / ale k radiátorům se taky nehrne i když sálají teplem .. co s ní?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    INXS: A ono tam je co proplachovat a mazat? Pokud ano, tak problém je TO. Jestli kůže vypadá normálně, tak s největší pravděpodobností anální žlázky.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Nebo anální žlázky, u těch si taky často hryžou ocas.
    INXS
    INXS --- ---
    holka to začla proplachovat betadine a mazat framykoinem, prej to zabírá a lepší se, ale pes má stále tendenci si to kousa¨t
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    to může bejt spousta věcí..od alergie až po nějaký parazity...
    INXS
    INXS --- ---
    když si pes kouše vocas co to může bejt?
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    INXS: já dávám probican
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    INXS: když jsme my řešili ten střevní problém tehdá, moc nám pomohl aptus aptobalance.
    INXS
    INXS --- ---
    dnes poprvý bez dávky atb a kortikoidů
    nějak upravit stravu, aby se mi srovnalo zažívání atd?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    CORNELA: ono tech alavisu je vic, nakej je cisty MSM, pak jsou tam nake ty hyaluronovky a chondritinfosfaty taky
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TESSS: Ono vyskakovací čéšku má hodně psů a moc se to kolikrát neřeší, ale tu operaci bych zvážila. Dřív nebo později mu tam vznikne artróza a to mu vadit bude. Zlepšení bez operace pozorovat nebudeš, chondroprotektiva můžou jenom oddálit nástup artrózy. A tahle operace není kdovíjak komplikovaná.
    TESSS
    TESSS --- ---
    k tomu Alavisu, davate to jen preventivne nebo uz primo na nejaky problem? Mymu psovi obcas vyskakuje koleno, veterinarka ho prohlidla, rekla, ze by to asi slo resit operaci, ale protoze pes nevypada, ze ho to nejak obtezuje - obcas si tak trochu poskoci, tak doporucila Alavis. Psovi ho poctive sypu, ale zlepseni nepozoruju, zhorseni teda taky ne.......
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SRUBKA: mám totéž, dávkuju to i sobě (hezky přes půl odměrky, když je mě přes 60 kg koně :D ) a psům prostě dávám špetku, páč jsou malí, a nestěžujou si.
    TABO
    TABO --- ---
    SRUBKA: Já mám stejnej. Děkuju.
    TABO
    TABO --- ---
    Koukám, že si to budu muset pečlivěji prostudovat.
    Když dám víc, bude to nějak vadit?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    CORNELA: prave jsem mela pocit ze tam byva pidiodmerka, ale vim, ze po hrstech se to nedava .)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SRUBKA: jojo jasny... .)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SRUBKA: jak je ta naberacka velka? normalni kun ma tak 500 kg a nezda se mi, ze by se tyhle pripravky davkovaly po hrstech, tak jestli je to spis kavova lzicka nebo neco vetsiho
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Taky kupuju pro koně a dávám na šestikilové psy asi 2g denně (tak na špičku nože).
    TABO
    TABO --- ---
    SRUBKA: A jak to dávkuješ? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam