• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CORNELA: čeká se, jestli to někdo odoperuje a hlavně jestli to někdo zaplatí.
    GIO
    GIO --- ---
    pokud byva pri zlomenine(coz u te panve klidne muze taky byt) otok, nechava se pred operaci zvire vklidu a snazi se odstranit otok, aspon tka jsme to meli se zlomenym femurem u kocoura my, na operaci sel az druhy den odpoledne a do te doby byl naanalgetikach , chlazenej a vklidu doma.
    TABO
    TABO --- ---
    Nemate prosim nekdo doporuceni na dobreho ortopeda v praze? kamaradum srazili psa, ma zlomenou celist a panev. maji ho ve vetcentru od vcera a zatim s nim nic nedekali jen lezi oblbnuty. jakse v tomhle pripade bezne postupuje?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MUI: je to uplne normalni....
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MUI: Tak ono mu to asi v ničem neuškodí. Infekci sám od sebe nemá jak chytit, nestravitelné zbytky holt prostě znovu vyloučí.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    MUI: jsou to opravdu ty kulaty, suchy a tvrdy, ne ty leskly ze slepejch strev?
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: co to ale znamena, kdyz se splasi nadledviny? Je to vazny?
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: prave proto chci s ni co nejdriv na to vysetreni, at vim, co ji je

    ackoliv tady je to taky vyborny, sice zaplatime hotovej ranec za todle, ale vysledky krve budou az po Novym roce, protoze tady uz se prestava makat... chapete, jakoze prece pred Vanocema nemuzeme ocekavat buhvijakou peci!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Jinak ony teda pohlavní projevy po kastraci nemusí hned stoprocentně znamenat, že tam zůstal kus vaječníku. Někdy se splaší nadledviny a začnou produkovat víc hormonů (částečně se v nich tvoří i normálně).
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Nicmene neminim cekat na jaro, az se dostaneme do CR a uz vubec neminim Cookie znova sverovat do pece tem trebicskym tydytum. A objednala jsem ji na pristi stredu na vysetreni tady v Holandsku. At ji aspon udelaj sono bricha, pripadne vezmou krev. Bude to sice palka, ale co se da delat.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Ja se jich proste ptala, jestli jim vezmou vsecko, ze je nechavam kastrovat hlavne kvuli prevenci rakoviny, ze harani me nijak zvlast neobtezuje. A oni ze jasne, ze nemam mit strach.
    U Bibi jim to vyslo, ta zadny problemy nema, ale proste u Cookie to evidentne zvorali na cely care :-/ A jeste mi do telefonu petkrat opakuje, ze to SAMOZREJME NEBYLO JEJICH POCHYBENI, ze to se holt stava :-//
    Fakt zacinam litovat, ze jsem tu Cookie na kastraci dala, kdybych tohle vedela, znova bych do toho nesla.
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    no to teda koukam - my jdeme na kastraci v lednu a ted uprímně, ačkoliv jsem celkem zvídavá a pečlivá, tak by mě asi nenapadlo se ptát, co vše budou vyndavat. na netu jsem si toho četla dost....Ale asi bych předpokládala, že vet by měl poučit o operaci majitele zvířete....
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    To mas recht, ja se treba ptala predem, dost dukladne. A nepadlo nikde slovo o tom, ze by deloha zustat mela v tele.. No nic, treba mas recht a jen jsem ja ta hloupa, ktera veta spatne pochopila. Nebo si byl vet plne jisty, ze vajecniky odebere dukladne a nechtel fenu vic zatezovat. Verim mu, ze udelal maximum.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZMYJKA: No, ve veterině holt platí, že kdo chce vědět, ten se zeptá. Jsou klienti, kteří se ptají, jsou tací, kterým je to jedno a jsou i tací, kteří končí s informovaností u toho, že vykastrované zvíře se nemnoží, ani nevědí, jakých orgánů se to týká.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LOVETHIEF: Mne se stalo to samy, prijela jsem si pro cubu po kastraci a bylo mi receno, ze ven sly jen vajecniky - zustala jsem dost zirat. Ja brala za automaticky, ze bude i bez delohy. Je tedy fakt, ze jeji operace byla tezsi, vyndavala se jeste cela mlecna lista a vet rikal, ze dost krvacela... Taky se ted modlim, aby zadnej kousek vajecniku v tele nezustal a desetileta cuba nemusela znova pod kudlu.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Na Hůrce třeba u fen automaticky dělají ovariohysterektomii, u koček berou jenom vaječníky s tím, že brát i dělohu je komplikace navíc, že bez vaječníků prakticky zakrní sama a nedělá potíže a na výběr teda taky nedávaj, kdybych se neptala, tak to nevím, no. A u fen teď začali dělat laparoskopické kastrace - místní vet se tím děsně chlubil - a mám obavu, že to budou brát taky jenom vaječníky, pokud se nepletu, laparoskopicky se děloha nebere.
    Ale jenom to potvrzuje to co říkám furt, že pojem informovaný souhlas ještě holt do veteriny moc nepronikl (ono teda ani v medicíně to není leckde ideální) a člověk aby si všechno radši nastudoval, než něco chce :/
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: hm, tak tohohle jsem se presne bala :-(
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Na tohle zrovna děloha nemá vliv, když zůstane kousek vaječníku, tak můžou být říjové projevy. Nicméně to je zrovna můj důvod, proč dělohu brát, protože když zůstane mikroskopický kousek vaječníku (může se stát, je to nepřehledný prostor a ne vždycky to jde dobře), tak v případě, že fena nemá dělohu, budou za ní "jen" lézt dvakrát ročně psi. Když bude mít dělohu, může dostat i pyometru, protože to ovlivňujou hormony z vaječníků.
    No a teď nedávno jsem absolvovala seminář o kastracích, kde byly mimo jiné zmiňovány případy reoperací po zpcakaných kastracích a nechápala jsem, co všechno někdo nechá v břiše a považuje to za zdařilou operaci (jako třeba celý jeden vaječník a půlka dělohy). Snad to není váš případ, ale kdyby to bylo na reoperaci, nechala bych ji schválně udělat někde jinde, kde ti řeknou po pravdě, co tam našli.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    LOVETHIEF: jeden hned a druhej po pul roce
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: dekuju za odpoved. No, ja mela za to, ze kdyz jsem tam feny davala s tim, ze chci, aby jim vzali vsechno, ze jim vezmou i delohu. Ted se ale ukazalo, ze maj venku jen vajecniky, ze by mi tak nevadilo, kdyby to udelali poradne.
    Jde o to, ze za Cookie fakt silene palej psi. Furt se to zhorsuje, vcera jsme byli na plazi, plaz plna coklu a kazdej, co si ji sel ocuchat, uz se neodtrhnul a majitele si je museli odtahnout na voditku.
    Doma jsme porovnavali jeji a Bibininu pipinu a Cookie ji ma fakt najakou vetsi, se spickou uprostred.
    Volala jsem teda na veterinu do Trebice, kde byla na kastraci. Popsala jsem, jak furt jenom tloustne, ikdyz ji maly porce, jak by furt jenom spala, je celkove dost bez nalady, jediny, co ji dokaze zaujmout, je jidlo. Na prochazkach se plouzi a znackuje na kazdym metru. No a hlavne ty zastupy zamilovanych psu....
    Doktor mi rekl, ze to vypada na to, ze ji tam ne jejich pochybenim zustal mikroskopickej kousek vajecniku a ten to ted dela. Ze to chce sono a biochemii (ale my se se psama dostaneme do CR az nekdy na jare, takze se budeme muset placnout pres kapsu a jit na veterinu tady). A pripadne dalsi operaci.
    Jsem strasne nasrana, ale neskutecne!!

    Muzete me prosim nekdo uklidnit, ze to neni nic tak strasne vaznyho?
    A muzu s tim pockat do jara? (ikdyz v Trebici bych ji to delat nenechala)
    Ja se totiz bojim, ze kdyz pockam, az se to uklidni, tak ten kousek vajecniku uz fakt nebude zase vubec videt, budou se v ni vrtat a vrtat a treba se tim padem domrda neco jinyho... achjo :-(
    Krom toho ma nejakou divnou reakci na vnitrni stehy, dva ze tri ji vyhnisaly ven.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam